Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

kincior 22:44, 13 cze 2018

Dołączył: 13 cze 2018
Posty: 4
Witam!
W ciągu chyba 2 dni moje Doorenbosy zaczęły się sypać. Co zrobić, aby je odzyskać? Mam ich 13.
Na jednej z brzóz pełzał sobie pędrak. Liście mają plamy, są poobgryzane.




Mazan 10:53, 14 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kincior

Na fotkach widoczne są rdza brzozy i modrzewia oraz antraknoza. Przeciw rdzy zastosuj amistar, discus, saprol topsin i dithane podobnie przeciw antraknozie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kincior 12:55, 14 cze 2018

Dołączył: 13 cze 2018
Posty: 4
Zaopatrzony w Topsin, Mospilan, Discus i Asahi. Tak doradził na chwilę obecną ogrodnik sprzedawca.
Gardenarium 08:26, 27 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tomek74 napisał(a)




Prośbą o pomoc. Obserwuję usychanie i spadanie liści z moich brzóz.
Kilka drzew znajdujących się w bliskiej odległości od siebie straciło całkowicie liście.
Po ścięciu jednej z brzóz pień jest w środku czarny.
Czy to jakaś choroba drzew? Jeżeli tak, co można zrobić, aby uratować drzewa?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 11:00, 28 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Tomek74

To sinizna drewna. Atakuje tylko drewno chore, usychające lecz wilgotne. Trzeba usunąć chore rośliny.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Alicyja 20:53, 29 cze 2018

Dołączył: 29 cze 2018
Posty: 2
Witajcie, moja brzoza Youngii masowo gubi liście. Żółkną, na niektórych widać też brązowe plamy, a kilka zwinęło się i w środku było coś na kształt oprzędu. Pomocy, co to i czym ją ratować? Brzoza jest na balkonie i doskwiera jej bardziej słońce niż deszcz, którego i taka było ostatnio mało... podlewana jest regularnie, tylko ma małą donicę, czekam do jesieni na przesadzanie. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Mazan 10:52, 30 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Alicyja

To antraknoza brzozy. Piałem na str 2. Szkodniki, jeśli są już w oprzędzie, należy niszczyć mechanicznie - zgrabiać opadające liście i palić oraz opryskiwać decisem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Alicyja 11:30, 30 cze 2018

Dołączył: 29 cze 2018
Posty: 2
Tak myślałam, zmyliła mnie tylko sucha aura, rok temu to paskudztwo było jakoś bardziej uzasadnione Bardzo dziękuję za pomoc!
Aga 18:29, 02 lip 2018


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam u mnie jest taki problem z brzozą
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Aneta_M 12:01, 06 sie 2018

Dołączył: 06 sie 2018
Posty: 13
Witam wszystkich,
proszę o poradę w sprawie brzozy dorenboos. Jakiś miesiąc temu miała porolowane liście (podlalam kohinorem). Po powrocie z urlopu stwierdzam że brzoza nie wygląda lepiej. Liście ma w plamy, miejscami podsuszone, niektóre z dziurkami jakby powygryzane przez jakiegoś szkodnika, a na spodzie jednego z liści znalazłam skupisko jakby jajek biało-srebrnego koloru. Między niektórymi liśćmi rozpięte są pajęczynki.
Proszę o poradę co może "zjadać" moją brzózkę i czym gada przepędzić by uratować drzewko?
Czym odżywić drzewko, by miało siłę do walki ze szkodnikami?
W upały jest podlewane.
Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc
Aneta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies