Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Marti_01 00:25, 09 maj 2020


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Widok w całości
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
ToDo 22:57, 09 maj 2020

Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 10
Dzień dobry, bardzo proszę o radę. Czy przebarwienia na liściach brzozy doorenbos widoczne na zdjęciu to normalne o tej porze roku? Czy powinnam się martwić? Będę bardzo wdzięczna za pomoc

Aneta_M 23:50, 09 maj 2020

Dołączył: 06 sie 2018
Posty: 13
ToDo
Dziękuję za Twój post. Liście na mojej brzozie doorenbos są identyczne ja te zamieszczone przez Ciebie. Przeglądałam właśnie forum z nadzieją że znajdę jakieś info na temat tego co jest na moich liściach.
Pozostaje nadzieja że Ktoś się wypowie...
Mazan HELP!
POZDRAWIAM
ToDo 08:41, 10 maj 2020

Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 10
Aneta_M
ja już cały internet przefiltrowałam i nigdzie nie znalazłam podobnych zmian. Prośbę o pomoc napisałam w kilku miejscach, ale jak na razie cisza. Jesteś drugą osobą która napisała, że liście na jej brzozach wyglądają tak samo. Może jestem naiwna, ale ciagle mam nadzieję, że to normalne o tej porze roku.
Podpinam się do Twojej prośby

Mazan ratunku
ToDo 13:22, 10 maj 2020

Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 10
Nie wiem co jest lepsze? Świadomość czyhających zagrożeń, czy słodka niewiedza? Szukając informacji o zmianach na liściach, znalazłam Wasze dyskusje o szkodnikami niszczących pnie. I to mnie przeraziło, ponieważ znalazłam również na swoich drzewach zmiany sugerujące chorobę. Błagam o pomoc! Mam trzy doorenbosy i są to moje oczka w głowie. Mam nadzieję, że usłyszę od Was radę jak im pomóc a nie wyrok: wycinka

Aneta_M 18:51, 10 maj 2020

Dołączył: 06 sie 2018
Posty: 13
MoDo
Moje liście na brzozie teraz tak wyglądają. Zmiana koloru postępuje. Wygląda to na chorobę grzybową, ale 100% pewności nie mam.
Nadzieja że MAZAN pomoże w tej kwestii...
ToDo 19:36, 10 maj 2020

Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 10
Faktycznie tak samo jak u mnie. Będę szukać pomocy, jak coś znajdę dam znać
Mazan 08:02, 12 maj 2020

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jejku, co za hałasy. Nawet w izolatce słychać.
Na pniach 'rządzi' ogłodek, na liściach rdza brzozy.

Na marginesie - każda choroba ma swoje fazy rozwojowe, a początkowych nie znajdziecie w sieci lecz te najbardziej widoczne. Pojawiła się nieco wcześniej gdyż nie było zimy czyli "hamulca". O rdzy już tu co roku pisałem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Aneta_M 10:28, 12 maj 2020

Dołączył: 06 sie 2018
Posty: 13
Witaj Mazan,
Ponieważ z nadzieją na odpowiedź zaglądam tu codziennie dziękuję bardzo za odpowiedź.
Mam Amistar i TOPSIN... Może być?
Inne takie jak Gwarant, czy Mirage ciężko zdobyć użytkownikom nieprofesjonalnym...
Pozdrawiam
Aneta
ToDo 18:12, 12 maj 2020

Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 10
Bardzo dziękuję za informacje. Rdza na liściach to jak widzę mniejszy problem, ale ten ogłodek! Ze wcześniejszych informacji wyczytałam, że powinnam wyciąć drzewa i spalić! Mazan bardzo proszę potwierdź te informacje. Nie ma dla nich ratunku? Moje serce krwawi. Brzozy rosną u mnie 4 lata, takie ukochane.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies