Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 20:15, 26 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)
Na początku miałam na myśli tylko tego srebrnego... zasłania pół ogrodu i widok na azalie.. ale z rozpędu wrysował mi się w ostatniej chwili i serb.



No i pomyślec że sama kazałam M tam go posadzic.Serb zostaje .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:16, 26 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)


To najlepiej posadzić coś innego.. w korze rh marnieją.. wiem z własnego doświadczenia, bez kory rosną pięknie.

Pokazywałam u siebie, pokaże i TUTAJ (wybacz Bogdzia), ale to dzięki tobie uratowaliśmy RH. Był posadzony wzorowo, z jednym wyjątkiem.. nasypałam mu kory i to nie żałowałam. Po 2 latach nie było już rh...
Przesadzony, w dużó grzej przygotowane stanowisko, ale bez kory.. po 4 latach jest jednym z najpiękniejszych rh w ogrodzie.


I po reanimacji..


Dobrze ze to tu dałas bo niektórzy wierzyc nie chcą w złe działanie kory.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:18, 26 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pluszakowa napisał(a)
Bogdziu o korze i Rh wiem, a co z roślinami okrywowymi? Trzy sztuki u mojej mamy rosną porośnięte trzmieliną płożącą. Nie chorują, choć nie są gigantami przyrosty miały ładne i zdrowe.


Jesli taki widok sie mamie podoba a rh nie choruja to nie ma co ich ruszac . Każdy rządzi w swoim ogrodzie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:19, 26 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anna_t napisał(a)

o nie.. ja protestuje i się nie zgadzam. z transparentem pod bramą będę stać! tego z lewej nie usuwaj....... on może i zasłania ogrod ale własnie o to chodzi, wprowadza dynamizm i tajemniczosć do ogrodu. zobacz jak pięknie urozmaica Bogdzi widok z okna, bez niego według mnie za plasko będzie, za mało zimozielono. a tego z prawej bym wyciapała, jak mnie pamięć nie myli to chyba ostatnio jak bylam u Bożenki to były juz tajne spiski na niego


Ania fakt Ty byłas pierwsza (poza mna ) która zwróciła uwagę na to ze trzeba by go wyciepac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:21, 26 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anna_t napisał(a)

wow wow wow wow wow nie wie rzę! szok
skoro tak wygladający rododendron odżył to dla moich jest raczej nadzieja??Bożenka powiedz?


Aniu nie wiem jak je posadziłas , nie śledziłam bo inni Ci doradzali to ja sie wtedy nie wtrącam, ja radziłam przesadzenie na wiosne, ale może będzie dobrze.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:23, 26 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pluszakowa napisał(a)
Może jak już decyzja zapadnie na tak, to chociaż jakaś katedra czy miejski rynek przygarnie jako drzewko świąteczne


Niestety nie zrobilismy żadnego dojazdu do ogrodu a nikt takiego kolosa na rekach nie wyniesie ale my mu damy rade , pójdzie na przemiał i do kompostowania.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:26, 26 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kilka zdjec.







____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
yolka 20:26, 26 paź 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Jak widać w każdym ogrodzie zawsze się coś zmieści
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
mira 20:37, 26 paź 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Te kilka zdjęć.....ach i słoneczko wiedziałam kiedy zaglądnąć
wycinka to za trudny temat dla mnie, a zakupy mnie ucieszyły - hehe i jeszcze się coś zmieści

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Bogdzia 20:43, 26 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
yolka napisał(a)
Jak widać w każdym ogrodzie zawsze się coś zmieści


Jola nic mi się juz nie miesci , rosliny są sadzone kosztem innych które sa wyrzucane.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies