Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

jankosia 21:01, 23 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Wiesz co, to z moją siecią chyba było coś nie tak, nie z twoją
Dokończę więc tutaj Co spojrzałam dzisiaj na jakiś bidny, prawie łysy krzak to okazywało się, że to azalia była: taka, siaka, owaka- nie przywiązywałam wagi I doszłam do wniosku, że na to musiałaś tak psioczyć

Co za dzień był dzisiaj! A kiedy wychodziłam to były takie tłumy, że parking przepełniony, a przy tych pierwszych klonach na wejściu ludzie byli tak stłoczeni, że sami nie mogli zdjęć robić.... Ja byłam na otwarciu kasy I pogoda i światło i wszystko... Ech... mówiłam małżowi, że gdybym mieszkała ciut bliżej to miałabym bilet roczny i co najmniej raz w miesiącu tam bywała
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Bogdzia 21:21, 23 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jankosia napisał(a)
Wiesz co, to z moją siecią chyba było coś nie tak, nie z twoją
Dokończę więc tutaj Co spojrzałam dzisiaj na jakiś bidny, prawie łysy krzak to okazywało się, że to azalia była: taka, siaka, owaka- nie przywiązywałam wagi I doszłam do wniosku, że na to musiałaś tak psioczyć

Co za dzień był dzisiaj! A kiedy wychodziłam to były takie tłumy, że parking przepełniony, a przy tych pierwszych klonach na wejściu ludzie byli tak stłoczeni, że sami nie mogli zdjęć robić.... Ja byłam na otwarciu kasy I pogoda i światło i wszystko... Ech... mówiłam małżowi, że gdybym mieszkała ciut bliżej to miałabym bilet roczny i co najmniej raz w miesiącu tam bywała


A czytałaś co Ci napisałam na pw????Azalie i rododendrony mają lichuteńkie. Nieco lepsze te niedawno sadzone ale za to małe. Nie dbaja o nie jak powinni.Na otwarciu kasy to o której? Było swiatło to zdjecia bedą cudne , juz sie cieszę.A jak chcesz mieszkac bliżej to do mnie sie przeprowadz
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
jankosia 21:26, 23 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Teraz przeczytałam dopiero Ech... powiem ci, dawno nie miałam takiej frajdy z cykania W zasadzie używałam tylko mojej samoróbki i mam bajkowe efekty. Poprawnych zdjęć już się nacykałam w tym miejscu dość

Od 10-ej otwierają, byłam chyba przed, ale wpuścili mnie bo wc było gdzie indziej zamknięte Szkółka otwarta

Dobra, mogę się przeprowadzić do ciebie Tylko, ze ja z moimi chwastami musiałabym to nie wiem czy nadal reflektujesz
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Bogdzia 21:35, 23 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
No z chwastami to juz gorzej bo swoich mam mnóstwo i nie wiem gdzie by Twoje zmiescic.Jak robiłas samoróbą to oczy z orbit będą wychodzic. Teraz bedę juz tylko niecierpliwie czekac kiedy je pokazesz. Moze jutro sie tez wybiorę i jakiego klona kupię ale po dzisiejszym dniu moga byc pustki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 22:06, 23 paź 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wzdycham do kolorów i do klonów... pięknie, cudnie... można zachorować na nie..
Jednak klony rosną wolno... takich jak w Rogowie już nie dożyjemy.. wiem, wiem, jestem brutalnie szczera.. Możesz podkrzesać jodełki/świerczki wysoko i posadzić klony..
Jak już to zostaw żółtka.. wyciepaj "choinke" zasłaniają widok na ogród, robią się już łyse w środku, malutkie klony będą cieszyć oko i nie zginą w głębi ogrodu.. i 34 klony w miejsce jednej choinki..
Z przodu nie zginą na tle ogrodu, a puki nie urosną to miejsce zagospodarujesz bylinami czy cebulowymi.. a by chwasty nie rosły to klony lubią korę




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Ivvvona 22:15, 23 paź 2016


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Jesienna odsłona ogrodu przepiękna a widok z okna nie ma sobie równych. Zdjęcia z Rogowa obejrzane, byłam tam kiedyś w maju ale jesienne widoki ładniejsze. Wtedy zachwyciłam się azaliami i rh dopóki nie zobaczyłam Twoich. Pozdrawiam
____________________
W ogródku Iwony
Bogdzia 22:19, 23 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)
Wzdycham do kolorów i do klonów... pięknie, cudnie... można zachorować na nie..
Jednak klony rosną wolno... takich jak w Rogowie już nie dożyjemy.. wiem, wiem, jestem brutalnie szczera.. Możesz podkrzesać jodełki/świerczki wysoko i posadzić klony..
Jak już to zostaw żółtka.. wyciepaj "choinke" zasłaniają widok na ogród, robią się już łyse w środku, malutkie klony będą cieszyć oko i nie zginą w głębi ogrodu.. i 34 klony w miejsce jednej choinki..
Z przodu nie zginą na tle ogrodu, a puki nie urosną to miejsce zagospodarujesz bylinami czy cebulowymi.. a by chwasty nie rosły to klony lubią korę






Ten po lewej to serbski i nie łysieje a ja lubię bardzo jak drzewa mają gałęzie od dołu. Podkrzesywanie to dla mnie profanacja, nie podobają mi sie takie rosliny choc tez je mam ale to z koniecznosci jak same łysieja. Ten świerk po prawej wg mnie do likwidacji ale M broni własna piersia choc myśle ze juz niedługo i tam faktycznie moga byc klony.Dobrze ze to napisałas , bedzie mi łatwiej go przekonac .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:20, 23 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ivvvona napisał(a)
Jesienna odsłona ogrodu przepiękna a widok z okna nie ma sobie równych. Zdjęcia z Rogowa obejrzane, byłam tam kiedyś w maju ale jesienne widoki ładniejsze. Wtedy zachwyciłam się azaliami i rh dopóki nie zobaczyłam Twoich. Pozdrawiam


Rogów wiosna jest fantastyczny ze wzgledu na ptaki bo ze wzgledu na rh uważam ze nie. Pozdrówka Iwonko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
luk 23:00, 23 paź 2016

Dołączył: 03 kwi 2016
Posty: 21
Bogdzia napisał(a)


Nie bardzo to moje zalecenia jesli masz pod nim korę, ja jej pod rh nie znoszę , uwazam ze przez nią chorują. Cos tu nie gra z nawożeniem , liscie od środka zólkna a potem schną. Obawiam się że dałes mu nawozu i do tego nie podlewałes.



Dziękuję za pomoc. Faktycznie chciałem lekko wspomóc przed zimą i podałem nawożenia a wcześniej był suchy tydzień.

Pytanie co teraz? Bo było z miesiąc temu. Od 2 tygodni padam jest mokro. Można coś zrobić?

Co do kory to jakoś nie mam pomysłu na coś innego a i tak nie ogarniam ogrodu.
Bogdzia 23:23, 23 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
luk napisał(a)



Dziękuję za pomoc. Faktycznie chciałem lekko wspomóc przed zimą i podałem nawożenia a wcześniej był suchy tydzień.

Pytanie co teraz? Bo było z miesiąc temu. Od 2 tygodni padam jest mokro. Można coś zrobić?

Co do kory to jakoś nie mam pomysłu na coś innego a i tak nie ogarniam ogrodu.


Zaczynam sie bac ze wiecej błędów było przy sadzeniu bo mimo ze napisałes ze sadziłes wg moich wskazówek to użycie nawozu i obsypanie korą to są rzeczy których ja zawsze zabraniam, Przez rok od posadzenia nie daje zadnych nawozów a roslin niczym nie obsypuję.Rosna po prostu w ziemi. Nawóz jesli juz sie stosuje (w nastepnych latach) to nigdy nie na jesieni. W lipcu kończymy nawożenie bo rośliny muszą zdrewniec zeby zimą nie zmarzły. Piszesz ze padały deszcze to dobrze bo moze wypłukają nawóz ale nigdy juz tak późmo go nie dawaj. Nie wiadomo ile roślina go pobierze bo moze miec to duzy wpływ na jej przeżycie zimy. Nic juz nie rób , na wiosnę okaże sie ile zlego zrobił nawóz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies