Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 20:19, 16 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)
Widziałam cyklameny ogrodowe i zastanawialam się jak zimuja....ale nie kupiłam


Jestes pewna ze ogrodowe ? bo widziałam tylko doniczkowe.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:20, 16 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margarete napisał(a)
Muszę tę Veronię wygooglać bo nie znam. Z tą trawką to szkoda bo fajnie wygląda. Zawilec śliczny. Miałam białe z Wojsławicach, pięknie mi kwitł i jednego roku w trakcie kwitnienia zmarniał, jakby mu coś korzenie podgryzło. Już nie odbił wiosną. Teraz mam tylko różowe ciemniejsze i jaśniejsze.
W tym roku kwitną u mnie słabo - mają dużo pąków ale chyba za zimno im, one lubią taki przejściowy czas między latem a jesienią a w tym roku tego czasu nie było, zimno i mokro i mało słońca...tak raptownie się zrobiło i tak trzyma.


U mnie co rok troche zawilców wymarza i zawsze w Skierniewicach kupuję nowe. Wernonia wysoka jak sadziec ale ma piękny śliwkowy kolor kwiatu .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margarete 20:24, 16 wrz 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Kasya napisał(a)
Widziałam cyklameny ogrodowe i zastanawialam się jak zimuja....ale nie kupiłam

Ja swoje kupiłam w ubiegłym roku właśnie w Skierniewicach. Przeżyły ostatnią zimę bez problemu a przecież był duże mrozy u nas do minus 18 i padły mi inne wrażliwe i niewrażliwe rośliny. A one żyją i teraz kwitną - tylko one malutke są - takie miniaturki.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Kasya 20:25, 16 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
Bogdzia napisał(a)


Jestes pewna ze ogrodowe ? bo widziałam tylko doniczkowe.

Tak, takie duże płaskie cebule
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
20:26, 16 wrz 2017
Bogdzia napisał(a)
Ogólnie rośliny w tym roku w gorszej kondycji niż zwykle. Zawilców japońskich było zawsze mnóstwo a w tym roku tylko jeden pęd w doniczce (biały bo rózowych było wiecej).Jest jedno stoisko które co roku odwiedzam z samymi rarytasami , ja kupuję głównie martagony , Margarete kupiła w tamtym roku cyklameny ogrodowe a w tym roku żadnych rarytasów ani lilii ani cyklamenów , zwykłe rośliny a na głównym miejscu fiołki, pan narzekał że ten rok niedobry dla roślin.


juz zaczynamy zaklinac wiosne ...bo cebule w insektach wyprzedane życzmy sobie zeby nastepny sezon był dla nas sprzyjajacy

ale to fakt rok mierny ...nawet w moich okolicznych szkółkach asortyment jakby z odrzutu i w małym wyborze dobrze ze rabaty jakotako obsadzone mam bo pogoda takie psikusy robi e czasu na zakladnie praktycznie w tym roku nie ma ...ledwo z pielęgnacja mozna wyrobic.

pozdrawiam Bogdziu ...fajnie ze znów bywasz na forum
paniprzyroda 20:55, 16 wrz 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Cyklameny ogrodowe widziałam maleńkie w doniczkach i cebule, o których pisze Kasya.
Spotkałam na stoisku Bylinowego Raju wernonię o połowę tańszą i skusiłam się na drugą sadzonkę Wielkość taka sama. W innym miejscu były jeszcze białe i żałuję, że nie wzięłam. Ale ogród pęcznieje w szwach i ograniczałam się zakupowo.
____________________
Dwa ogrody
Sonka 11:28, 17 wrz 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Margarete napisał(a)

Ja swoje kupiłam w ubiegłym roku właśnie w Skierniewicach. Przeżyły ostatnią zimę bez problemu a przecież był duże mrozy u nas do minus 18 i padły mi inne wrażliwe i niewrażliwe rośliny. A one żyją i teraz kwitną - tylko one malutke są - takie miniaturki.


Cyklameny mam a przynajmniej miałam i co roku się pokazywały, ale teraz już nie wiem czy nie zniszczyłam podczas przesadzania, sprawdzę. Kupiłam kilka lat temu cebulę w Holandii.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Bogdzia 12:19, 17 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)
Widziałam cyklameny ogrodowe i zastanawialam się jak zimuja....ale nie kupiłam


Ja je kiedys miałam , przetrzymały chyba ze trzy zimy a potem zanikły , nie wiem co było powodem.Szkoda bo fajnie wygladają jak kwitna, takie małe perełki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 12:27, 17 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margarete napisał(a)

Ja swoje kupiłam w ubiegłym roku właśnie w Skierniewicach. Przeżyły ostatnią zimę bez problemu a przecież był duże mrozy u nas do minus 18 i padły mi inne wrażliwe i niewrażliwe rośliny. A one żyją i teraz kwitną - tylko one malutke są - takie miniaturki.


No własnie pisałam że ten pan u którego kupowałas w tym roku nic ciekawego nie miał i narzekał na ten rok.Mnie sie te miniaturowe bardzo podobają.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 12:27, 17 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)

Tak, takie duże płaskie cebule


Wszystkie cyklameny maja takie cebule.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies