Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Margerytka40 19:28, 09 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Fajniusi już ten klonik. Nie wiedziałam,że one się sieją. Mój nigdy mi się nie wysiał.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
an_tre 19:30, 09 wrz 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Bogdzia napisał(a)


Z tą kwaśną ziemią to różnie bywa, trzeba miec sprawdzoną bo nie zawsze jest kwasna wystarczajaco, to samo z torfem , ja zawsze piszę zeby kupowac polskiego pochodzenia bo w marketach sprzedają rózny , czesto odsączają wode i zostaje sucha masa bez wartosci dla roślin. Jesli nadal beda jasne to pomyśl na wiosne o posadzeniu jeszcze raz do innego środowiska. Przeczytałam jeszcze raz i piszesz o nawozie, jesli podsypałas go w tym roku w ktorym sadziłas to mógł on tak podziałac, ja nawożę dopiero po roku.
Rośnie w tym miejscu już trzeci rok, co roku sypię nawóz granulowany "Agr..." w/g podanego schematu, może to jednak za mało, dokwaszę na wiosnę. Ziemię kupuję w ogrodniczym,ale nie zwracałam uwagi na pochodzenie.
Pozostałe dwa posadzone w tym roku jeszcze ładne, zielone
Dzięki poradę
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Kasiek 20:21, 09 wrz 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Bozenko, u siebie pokazalam kwitnace rodusie, zajrzyj prosze jak znajdziesz chwilke.
____________________
Bawarka
Justyna 20:23, 09 wrz 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Ptaszkowe dekoracje super!
Czy na pierwszym ptaszkowym zdjęciu na dole dobrze dojrzałam pełną rutewkę? I aminek wysiałaś. Ślicznie
A jaką wyskośc ma teraz Laurka?
Śmieszna ta szpakowa hybryda
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
gierczusia 20:24, 09 wrz 2017


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Bogdzia napisał(a)


A jak chcesz podkwasic ? Jesli podsypac torfu to nie radzę , nawozów doglebowych równiez nie , ja bym najwyzej nawozem do iglaków dolistnym opryskała teraz i nic wiecej.

A tu u Ciebie jak zwykle kopalnia wiedzy niestety dosypałam trofu...aaa...sadziłam wrzosy i jakoś..hhmmm..tak wyszło wzięłam torf od chłopa , który u nas ma plantację rodków..mówiłam mu do czego potrzebuję , a on ańi słowa ,że nie powinnam...echhhhh..
Mam nadzieję ,że słoneczko się jednak ośmieliło i było u Was ciepło i że dzień wnuczkowy się udał
Buziole Bogdziu
Jeszcze nie próbowałam tego pisania smsów poprzez mówienie..matuuuluuuu..jaka Ty techniczna jesteś
Buziol, raz jeszcze
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Dorota123 21:53, 09 wrz 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Takie ptaszki dziwaczki tylko u Ciebie Bożenko. U mnie nie ma takich cudaków, a szkoda, bo lubię obserwować ptaki.
Pozdrawiam
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
paniprzyroda 23:48, 09 wrz 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bożenko, jak fajnie widzieć, że jesteś i piszesz
Na dni wnuczkowe jeszcze się nie piszę, bo ich brak, ale chciaaałabym, chciała
Wydłubałam z eMem drewniane ptaszki, mam odłożony materiał na domki dla motyli i nie mam czasu, buu Ale będę mieć makówki, tak jęczałam, że już się zrobiły prawie
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 10:07, 10 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
pestka56 napisał(a)
Opryskałam 3 tygodnie temu bioponem dolistnym. Natomiast sprawdziłam glebę pod moim największym rh (1,7 m średnicy) i znowu jest 6. W czerwcu podlewałam siarczanem amonu i jeszcze miesiąc temu było pod nim 5


Tak na szybciutko odpisuje bo zaraz wybywam z domu.
Siarczan nie działa od razu , poczekaj do wiosny i wtedy zmierz , powinno wrócic do normy. myśle ze jak rh sa starsze to i przy wiekszym rh wytrzymują, ja pod swoje dałam tylko raz siarczan a niektóre maja 17 lat.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 10:08, 10 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margerytka40 napisał(a)
Fajniusi już ten klonik. Nie wiedziałam,że one się sieją. Mój nigdy mi się nie wysiał.


Mój wydawał co rok nasiona ale nic z nich nie wyrastało , dopiero jak juz był dosc stary zaczęły rosnąc siewki ale on padł. Myśle ze i u Ciebie z czasem sie pojawia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 10:10, 10 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
an_tre napisał(a)
Rośnie w tym miejscu już trzeci rok, co roku sypię nawóz granulowany "Agr..." w/g podanego schematu, może to jednak za mało, dokwaszę na wiosnę. Ziemię kupuję w ogrodniczym,ale nie zwracałam uwagi na pochodzenie.
Pozostałe dwa posadzone w tym roku jeszcze ładne, zielone
Dzięki poradę


Rózne gatunki mają różną skłonnosc do żóknięcia , jedne sa bardziej wytrzymałe inne mniej , moze rosnie za bardzo w słońcu , niektóre tego nie lubią , jak widzisz przyczyn moze byc dużo.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies