Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 12:31, 17 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
eee_taam napisał(a)


juz zaczynamy zaklinac wiosne ...bo cebule w insektach wyprzedane życzmy sobie zeby nastepny sezon był dla nas sprzyjajacy

ale to fakt rok mierny ...nawet w moich okolicznych szkółkach asortyment jakby z odrzutu i w małym wyborze dobrze ze rabaty jakotako obsadzone mam bo pogoda takie psikusy robi e czasu na zakladnie praktycznie w tym roku nie ma ...ledwo z pielęgnacja mozna wyrobic.

pozdrawiam Bogdziu ...fajnie ze znów bywasz na forum


W Skierniewicach tulipany były po 1,50 nieduze cebulki to w sklepach widziałam lepsze i tańsze choc szału w tym roku nie ma. Co do mojego pobytu na forum to zmienili mi lek i teraz moge troche posiedziec bo dawniej nawet pare minut było problemem.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 12:35, 17 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Cyklameny ogrodowe widziałam maleńkie w doniczkach i cebule, o których pisze Kasya.
Spotkałam na stoisku Bylinowego Raju wernonię o połowę tańszą i skusiłam się na drugą sadzonkę Wielkość taka sama. W innym miejscu były jeszcze białe i żałuję, że nie wzięłam. Ale ogród pęcznieje w szwach i ograniczałam się zakupowo.


Ja ja (wernonię ) miałam wypisaną do zakupu w internecie 9zł sadzonka ale jeszcze przesyłka dochodzi , nie bardzo mam gdzie posadzic taka wysoka roślinę ale mi sie podoba wiec kupiłam , miejsca poszukam jutro.Biała tez fajna, może kiedyś..
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 12:36, 17 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Sonka napisał(a)


Cyklameny mam a przynajmniej miałam i co roku się pokazywały, ale teraz już nie wiem czy nie zniszczyłam podczas przesadzania, sprawdzę. Kupiłam kilka lat temu cebulę w Holandii.


Takie drobne roślinki wyglądu ogrodu nie zmieniaja ale sa jak perełki schowane w ukrytych miejscach tylko dla wtajemniczonych
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Sonka 12:44, 17 wrz 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250


Takie drobne roślinki wyglądu ogrodu nie zmieniaja ale sa jak perełki schowane w ukrytych miejscach tylko dla wtajemniczonych


Tak właśnie jest, trafnie ujęłaś Bogdziu.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
malgorzata_s... 12:45, 17 wrz 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Bogdzia napisał(a)


Takie drobne roślinki wyglądu ogrodu nie zmieniaja ale sa jak perełki schowane w ukrytych miejscach tylko dla wtajemniczonych


Jakie to fajne co piszeszUwielbiam właśnie takie nieoczywiste ogrody z perełkami. Nowoczesne i ułożone są eleganckie i dostojne ale brakuje tej radochy w odkrywaniu. Czasami się nawet o czymś posadzonym zapomni a tu wyjdzie,zakwitnie i jest niespodziankąBuziaki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Margarete 13:11, 17 wrz 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
paniprzyroda napisał(a)
Cyklameny ogrodowe widziałam maleńkie w doniczkach i cebule, o których pisze Kasya.
Spotkałam na stoisku Bylinowego Raju wernonię o połowę tańszą i skusiłam się na drugą sadzonkę Wielkość taka sama. W innym miejscu były jeszcze białe i żałuję, że nie wzięłam. Ale ogród pęcznieje w szwach i ograniczałam się zakupowo.

Między innymi właśnie dlatego nie pojechałam do Skierniewic, żeby nie mieć pokus....
Bo miejsca u mnie coraz mniej....a chciejstw coraz więcej
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
jolanka 13:43, 17 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ale fajne zakupy, o wyjeździe nie wspomnę Szkoda, ze nie mogłam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Krys 14:38, 18 wrz 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Wyjazd fajny masz wiadomość
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
AgataP 15:26, 18 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Bogdzia napisał(a)


Ja ja (wernonię ) miałam wypisaną do zakupu w internecie 9zł sadzonka ale jeszcze przesyłka dochodzi , nie bardzo mam gdzie posadzic taka wysoka roślinę ale mi sie podoba wiec kupiłam , miejsca poszukam jutro.Biała tez fajna, może kiedyś..


U mnie wernonia zmarzła, a miałam 3 szt w pięknym fiolecie. Może kiedyś zrobię kolejne podejście do niej, bo fakt jest śliczna jesienią...
____________________
Z Pszenicznej...
katel 22:00, 18 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Mi też wpadła w oko ta wernonia, piękny ma kolor - zarażasz Bogdziu chciejstwami
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies