Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 20:19, 18 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
To jeszcze parę zdjec .







____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:21, 18 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526






____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 21:13, 18 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Bogdzia napisał(a)





Kurcze chyba pierwszy raz to miejsce widzę To oczko wodne Bogdziu? I co to za iglak nad nim?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 21:27, 18 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Bogdzia napisał(a)
To jeszcze parę zdjec .








Ten serb piekny na ostatniej focie taki gesty robi wrazenie jakby dwa rosly.
Roslina jak ma slonce z kazdej strony to pieknie rosnie.
U mnie tez ostatnie kwitnienie w ogrodzie. Dzisiaj nawet byla znosna pogoda.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Margerytka40 10:22, 19 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Bogdzia napisał(a)


Nie ma co pokazywac Bogusiu , smuto juz jest ale własnie cos tam wstawiłam.







.


Bożenko co to za trawiszcze,fajnie wygląda
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:25, 19 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Bogdzia napisał(a)
To jeszcze parę zdjec .



A tu co to za krzewy? Piękny mają teraz kolor.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nikita 12:40, 19 lis 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Bogdzia napisał(a)
Na razie jesienna handra mnie nie dopadła, nie jest źle, a zaraz o świetach trzeba bedzie zacząc myślec, a od stycznia juz o wiośnie

Bogdziu kochana nie smuć się i handrze powiedz precz. Zaraz kolorowe wystawy sklepowe rozświetlone lamkami będą na każdym kroku, zamieszanie związane z prezentami świątecznymi i piękną zieloną choinkę cudnie udekorowaną wstawisz sobie do salonu. Listopad i grudzień przeleci za nim się zorientujesz. A potem biały styczeń i ogród też będzie się ślicznie prezentował. I ptaszki będziemy dokarmiać!
A potem to już prawie wiosna!
Uśmiechnij się!
A jeśli choć na chwilkę jakieś smuteczki by cię dopadły to pisz szybciutko...biorę pyszną naleweczkę i w 20 minut jestem u ciebie!
Buziaki słodkie przesyłam
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Sonka 14:08, 19 lis 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Bogdziu, przyszłam się Ci pochwalić, właśnie zakupiłam 3 szt rhododendrona 'Catawbiense Boursault' z przeznaczeniem na osłonięcie od ulicy, mają służyć jako żywa zasłona. Jutro zacznę od przygotowania im podłoża, wiem, że późno ale przecież one z donic są.
Nie jestem pierwszej młodości więc myślę perspektywicznie, żeby w przyszłości mieć jak najmniej ciężkiej pracy, bo zdana jestem wyłącznie na siebie. Tak myślę i co potwierdziłaś, że jak rh są już duże to nie ma przy nich zbytnio pracy. Dołożę wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować im stanowisko.
Liści dębowych i brzozowych z rabat nie grabię a tym miejscu najwięcej ich przywiewa z lasu. Sadziłam rododendrony 7 lat temu, malutkie, jakie wtedy były dostępne a i nie bardzo wiedziałam które kupować, teraz corocznie je rozsadzam, bo mają za mało miejsca, ale uwielbiam moje wrzosowe stanowisko, do tego jest moją dumą. Za późno zaczęłam sadzić azalie wielkokwiatowe, dopiero za Twą sugestią, ale też mam ich już 16 sztuk, mam nadzieję, że doczekam spektakularnego kwitnienia.
U Ciebie jestem stałym gościem, bo łykam wiedzę na temat rh, której nam nie skąpisz. Oglądam i podziwiam piękne krzaczory na tle drzew i często zastanawia mnie fakt, jak daleko od pni drzew są posadzone, że dają radę i są tak dorodne.
Pozdrawiam serdecznie, posadzić rh a potem byle do wiosny.

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Bogdzia 15:42, 19 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kurcze chyba pierwszy raz to miejsce widzę To oczko wodne Bogdziu? I co to za iglak nad nim?


To miejsce jest przy tarasie i to jest kaskada z której oczywiscie płynie woda ale teraz pompa juz wyjęta więc są same kamienie, a pod nimi małe jeziorko z którego brana jest woda która spływa z kaskady. Iglak nie wiem jak sie nazywa , pewnie jakis cyprysik lub tuja, pokraczny taki więc go lubię.

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 15:53, 19 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ElzbietaFranka napisał(a)



Ten serb piekny na ostatniej focie taki gesty robi wrazenie jakby dwa rosly.
Roslina jak ma slonce z kazdej strony to pieknie rosnie.
U mnie tez ostatnie kwitnienie w ogrodzie. Dzisiaj nawet byla znosna pogoda.


Zrobiłam zdjecia moich serbów , zobacz



Lubię serby są śliczne i niekłopotliwe ale jak dla mnie za wysokie i mają jeszcze jedna wade jak juz są stare to najdłuższe dolne gałęzie zaczynaja rosnąc w górę , tworzą nowe przewodniki i jakby nowe świerki, ja je obcinam bo nie chce miec lasu z jednego świerka ale jeden zostawiłam , to serb płaczący i ten niby nowy serb jest juz tak wysoki jak ten główny, takie dziwadełko jedna roślina a jakby dwie , co ciekawe ten nowy tez jest płaczacy choc juz nieco mniej i pień ma sztywniejszy niz rodzic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies