Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Pszczelarnia 15:00, 20 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia napisał(a)
To jeszcze parę zdjec .







Fajnie te trawy się prezentują - bardzo naturalnie i swobodnie.

Ja tego carexa właśnie przesadzałam, bo chciałam, żeby się panoszył w innym miejscu. On żelazny jest. Powinien przeżyć moje podrygi końca sezonu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mirkaka 16:37, 20 lis 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Witaj Bożenko, odwiedziłam dzisiaj Twoją wizytówkę, robiłaś ją parę lat temu, i widać jak ogród się zmienił, wyrósł, świerki, brzozy poszły w górę. Rh rozeszły się na boki. Cudny jest twój ogród, nie tylko wiosną, jesienne zdjęcia bardzo mi się podobają
I te zdjęcia ogrodowych żyjątek, zwierząt,ptaków, owadów, masz cierpliwość żeby uchwycić dobre ujęcie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Margarete 18:46, 20 lis 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bożenko ja też dostałam od naszej kochanej Kasi te same carrexy ale u mnie się tak nie rozrastają i nie mnożą. Masz pewnie lepszej jakości ziemię albo bardziej trafnie wybrałaś im miejsce. Czy twoje mają dużo słońca ? Ja swoje mam na obrzeżu rabaty z hortensją mi i źurawkami pod lasem. Stojąc na tarasie przodem do lasu to po lewo niedaleko płotu. Tam za dużo słońca nie ma ,- żurawiki, hortkom i bukszpanowej to nie przeszkadza ale może te trawki potrzebują więcej....nie wiem....u ciebie są ładniejsze - takie fajne kępki duże tworzą.

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
anna_t 19:06, 20 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Bogdzia napisał(a)


Zrobiłam zdjecia moich serbów , zobacz



Lubię serby są śliczne i niekłopotliwe ale jak dla mnie za wysokie i mają jeszcze jedna wade jak juz są stare to najdłuższe dolne gałęzie zaczynaja rosnąc w górę , tworzą nowe przewodniki i jakby nowe świerki, ja je obcinam bo nie chce miec lasu z jednego świerka ale jeden zostawiłam , to serb płaczący i ten niby nowy serb jest juz tak wysoki jak ten główny, takie dziwadełko jedna roślina a jakby dwie , co ciekawe ten nowy tez jest płaczacy choc juz nieco mniej i pień ma sztywniejszy niz rodzic.

ogromne są ale przepiękne Bożena! moje takie pipki że takich jak twoje się nie doczekam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Urszulla 19:24, 20 lis 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Masz cudownie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:57, 20 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Piękne masz te serby
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kindzia 09:15, 21 lis 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bogdziu, całuski przesyłam
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Bogdzia 20:42, 21 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jankosia napisał(a)


A widzisz, a moje się trzymają, pewnie słabiej u mnie wiało. Albo chcą mi wynagrodzić to, ile problemów miałam z nimi w pierwszym sezonie, tzn.z tą ich mszycą bukową. A jeszcze wycieczkę w Góry Stołowe sobie w dobrym momencie odbyliśmy, bo całe lasy rdzawo-pomarańczowe i żadnego nawet podszytu z dębu czy jakiejś czeremchy jak u nas, tylko czysty buk jak okiem sięgnąć- cudowne uczucie oglądać przyrodę w tym najlepszym wydaniu I tak zazdroszczę ci widoku na te buki, ale na moich piaskach to trza się cieszyć, że chociaż te dęby i brzozy sobie rosną Mam na polanie mokro i tam i wierzby i topole i olchy same rosną i myślałam, żeby tam może chociaż parę buczków, ale one lubią ponoć mieć stały poziom wód gruntowych, a tam raz wyżej, raz niżej. i tak chodzę z tymi sadzonkami i ze trzy bym posadziła jako samodzielne drzewa, ale jeszcze nie wiadomo gdzie
Nie mam wątku, ale nazwę bloga to ja w zeszłym roku zmieniłam i prosiłam wszystkich żeby sobie zmianę zanotowali bo ja będę się przenosić na inny serwer to tylko nazwa zostanie. No i się przeniosłam, a teraz dochodzą do mnie głosy, że problemy z dostaniem się na stronę. Blog jest tutaj: www.ogrodowapasja.blog Podaję linka, bo już się pojawiał na forum (nigdy za moją sprawą) i nie był usuwany, więc chyba mogę



A co do mojego małżonka, to on tak ciepło mówi, bo jest zakochany- ot i cała tajemnica Ale muszę trochę przystopować, bo kurczę uzależnienie od roślin to nie przelewki, to choroba jak każda inna Ja to nawet czasem boję się na forum wchodzić, bo jeszcze nie daj boże zobaczę o jedną roślinę za dużo i już gotowam zamawiać Po szkółkach też staram się nie jeździć, bo one są najgorsze. Człowiek tylko z ciekawości zajrzy, a na następny dzień już sadzi. Ja wiem, że ty w dojrzałym ogrodzie masz zgoła inne problemy, ale pamiętasz na pewno moment, w którym miałaś jeszcze miejsce do sadzenia? I wiesz co się wtedy dzieje, prawda?


Dzieki za linka , trafiłam i cudne zdjecia ze swietnym artykułem mnie ucieszyły.Jedno miejsce na roślinkę? dawno juz nie mam jednego , muszę cos wyrzucic by cos innego posadzic ale co Ty o jednym miejscu piszesz jak masz taki szmat ziemi?Myśle ze jak posadzisz buki to i na Twoich piaskach urosną tylko na początku trzeba o nie zadbac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:43, 21 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)


Takie widoki lubię najbardziej. Przestrzeń. Wszystko pięknie rośnie.


Tez lubię przestrzeń i bardzo ubolewam nad wielkoscia mojego ogrodu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:46, 21 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
mirkaka napisał(a)
Witaj Bożenko, odwiedziłam dzisiaj Twoją wizytówkę, robiłaś ją parę lat temu, i widać jak ogród się zmienił, wyrósł, świerki, brzozy poszły w górę. Rh rozeszły się na boki. Cudny jest twój ogród, nie tylko wiosną, jesienne zdjęcia bardzo mi się podobają
I te zdjęcia ogrodowych żyjątek, zwierząt,ptaków, owadów, masz cierpliwość żeby uchwycić dobre ujęcie


Fakt że moja wizytówka ma bardzo stare zdjecia , nawet myślałam by ją uaktualnic ale jakos mi sie nie chce w stertach zdjec grzebac.Wszelkie zyjątka w ogrodzie tez juz obfotografowałam więc coraz mniej zdjec robie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies