Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 15:57, 19 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margerytka40 napisał(a)


Bożenko co to za trawiszcze,fajnie wygląda


Asiu to jakis carex , dostałam go od Kasi -Luizy (jak szkoda ze jej nie ma). Moim zdaniem fajnie wyglada ale bardzo sie rozrasta wiec go rozdaje chętnym, Tobie tez mogę. Dla mnie staje sie troche kłopotliwy bo powinnam go stale (co rok)wykopywac i sadzic od nowa a to juz nie te lata zeby nie narzekac na taką robote.





Kolorowe krzewy o które pytasz w nastepnym poście to azalie japońskie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:02, 19 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nikita napisał(a)

Bogdziu kochana nie smuć się i handrze powiedz precz. Zaraz kolorowe wystawy sklepowe rozświetlone lamkami będą na każdym kroku, zamieszanie związane z prezentami świątecznymi i piękną zieloną choinkę cudnie udekorowaną wstawisz sobie do salonu. Listopad i grudzień przeleci za nim się zorientujesz. A potem biały styczeń i ogród też będzie się ślicznie prezentował. I ptaszki będziemy dokarmiać!
A potem to już prawie wiosna!
Uśmiechnij się!
A jeśli choć na chwilkę jakieś smuteczki by cię dopadły to pisz szybciutko...biorę pyszną naleweczkę i w 20 minut jestem u ciebie!
Buziaki słodkie przesyłam


Magda Ty jak zwykle w biegu i nie doczytałas ze własnie handra mnie nie dopadła ale to nic nie szkodzi , moze jedynie tyle że i naleweczka tez nie dla mnie , doktory nie pozwalają , jakies siństwa mi poprzepisywali i naleweczek przy tym nie wolno, nie jest mi żal bo i tak nie piłamale kto wie może zycie przez to zmarnowałam?????Buziaki za najlepsze checi z Twojej strony.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:13, 19 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Sonka napisał(a)
Bogdziu, przyszłam się Ci pochwalić, właśnie zakupiłam 3 szt rhododendrona 'Catawbiense Boursault' z przeznaczeniem na osłonięcie od ulicy, mają służyć jako żywa zasłona. Jutro zacznę od przygotowania im podłoża, wiem, że późno ale przecież one z donic są.
Nie jestem pierwszej młodości więc myślę perspektywicznie, żeby w przyszłości mieć jak najmniej ciężkiej pracy, bo zdana jestem wyłącznie na siebie. Tak myślę i co potwierdziłaś, że jak rh są już duże to nie ma przy nich zbytnio pracy. Dołożę wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować im stanowisko.
Liści dębowych i brzozowych z rabat nie grabię a tym miejscu najwięcej ich przywiewa z lasu. Sadziłam rododendrony 7 lat temu, malutkie, jakie wtedy były dostępne a i nie bardzo wiedziałam które kupować, teraz corocznie je rozsadzam, bo mają za mało miejsca, ale uwielbiam moje wrzosowe stanowisko, do tego jest moją dumą. Za późno zaczęłam sadzić azalie wielkokwiatowe, dopiero za Twą sugestią, ale też mam ich już 16 sztuk, mam nadzieję, że doczekam spektakularnego kwitnienia.
U Ciebie jestem stałym gościem, bo łykam wiedzę na temat rh, której nam nie skąpisz. Oglądam i podziwiam piękne krzaczory na tle drzew i często zastanawia mnie fakt, jak daleko od pni drzew są posadzone, że dają radę i są tak dorodne.
Pozdrawiam serdecznie, posadzić rh a potem byle do wiosny.



Sadz śmiało ale uwazaj zeby Cie mrozy przy tym nie zastały.Ja tez sadziłam w grudniu i nic złego sie nie stało, ale mrozu nie było w czasie sadzenia. Tych starych tak często nie przesadzaj , przynajmniej co dwa lata bo nie nadążą z aklimatyzacją i ukorzenianiem sie.U mnie drzewa i rh rosły równoczesnie i same sobie wyznaczały które jak mają
wspólnie rosnac to lepsze niz sadzenie rh pod duzymi drzewami bo wtedy ziemia juz przez ich korzenie zajęta. U mnie rosną pod samymi drzewami nawet blizej niz pół metra czasem szczególnie pod lisciastymi. Podlewam je nawet kazdego dnia jak są upały , wogóle duzo podlewam.Nawet jak pod nimi pojawiają sie chwasty to nikt na to uwagi nie zwraca bo patrzy na rh, dla takich starszych pań jak my to bardzo wygodne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:16, 19 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
I na koniec kwitnace grudniki i dzisiejsze róze.




Pozdrówka dla wszystkich.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margerytka40 17:06, 19 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Bogdzia napisał(a)


Asiu to jakis carex , dostałam go od Kasi -Luizy (jak szkoda ze jej nie ma). Moim zdaniem fajnie wyglada ale bardzo sie rozrasta wiec go rozdaje chętnym, Tobie tez mogę. Dla mnie staje sie troche kłopotliwy bo powinnam go stale (co rok)wykopywac i sadzic od nowa a to juz nie te lata zeby nie narzekac na taką robote.





Kolorowe krzewy o które pytasz w nastepnym poście to azalie japońskie.


To jakbyś Bożenko dzieliła te carexy wiosną to uśmiecham się do Cię . To ,że się rozrastają u mnie póki co będzie zaletą,mam dużo miejsca do zaktycia
Tak przypuszczałam,że to azalie. Duże jak na japońskie. Szukam właśnie odmian,które ładnie się przebarwiają jesienią,japońskich ale wielkokwiatowych także. Niestety w katalogach często brakuje informacji na ten temat.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
jankosia 19:37, 19 lis 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
E tam, gdzie te smutne zdjęcia i smutny ogród? Coś ty, azalie pięknie przebarwione i buki pewnie też cudownie rude tylko coś ich pokazać nie chcesz Przyznam się, że cały okrągły sezon psioczyłam na te buki w żywopłocie co je sobie tak spontanicznie posadziłam, ale jak się przebarwiły to momentalnie zapomniałam o wszystkich wadach. Mój małżonek też jest zachwycony i w ogóle ostatnio już chyba już machnął ręką na wszystkie rzeczy które wyprawiam w ogrodzie Co wraca z delegacji to ogrodu coraz więcej, nowe drzewa się pojawiają, ciągle jakieś doniczkowe... Już chyba zrozumiał, że nawet jakby bardzo chciał to nie nadążyć nadąży. Za to buki dla niego bardzo bardzo
Też bardzo za wami tęsknię, ale teraz to jeszcze święta a potem to już z górki przecież
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ElzbietaFranka 20:34, 19 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13867
Bogdziu piekne te serby niech rosna jak chca najwazniejsze, ze zachwycaja.
Zawsze podziwialam w Łazienkach w Warszawie tez sa takie piekne ale bardzo wysokie, jak kiedys będę to zrobie fote.
W Rogowie blisko ciebie tez takie ladne jak tam je zobaczylam to u mnie tez nasadzilam.

Chyba Sonka napisala o stypendium z Zus dostaje. Duzo nas jest na tym stypendium ja to z musu wiec trzeba juz inaczej patrzec na ogród aby się nie narobic i nie miec klopotow na starosc.
Czlowiek wszystko chcialby miec w ogrodzie ale trzeba realnie spojrzec, ze juz blizej niz dalej. Trzeba sie cieszyc kazdym dniem i prosic o zdrowie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
malgorzata_s... 22:00, 19 lis 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
U mnie już całkiem bez liści i wszystko zmrożone. Dzisiaj natomiast już śnieg
Jest bajkowo więc nie narzekam Buziaki Bogdziu
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Sonka 08:37, 20 lis 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Teraz to ja już raczej rozsadzam rododendrony i azalie, te które posadziłam za gęsto, staram się znależć im miejsce docelowe, by więcej do zmian nie dochodziło. Taka mądra byłam, że japońskie posadziłam wśród dużych rodków.
Została mi jeszcze Maruschka, jakaś biała NN i Bengalki 2, ale to na wiosnę po przekwitnięciu zrobię zmiany.
Ja mam kilka starych drzew w ogrodzie, jodły, świerki, cyprysik i w pobliżu ale nie bliżej niż 2 metry mam posadzone rodki, obserwuję i wydaje mi się, że nie są za blisko. Zauważyłam, że jak mają dużo cienia to słabiej kwitną.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Bogdzia 11:10, 20 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margerytka40 napisał(a)


To jakbyś Bożenko dzieliła te carexy wiosną to uśmiecham się do Cię . To ,że się rozrastają u mnie póki co będzie zaletą,mam dużo miejsca do zaktycia
Tak przypuszczałam,że to azalie. Duże jak na japońskie. Szukam właśnie odmian,które ładnie się przebarwiają jesienią,japońskich ale wielkokwiatowych także. Niestety w katalogach często brakuje informacji na ten temat.


Musze podzielic wiosna bo zarastaja mi inne rośliny, chętnie dam Ci Asiu .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies