Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

paniprzyroda 11:15, 20 lis 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bożenko, czosnki u mnie też już straciły szczypiorki. Ale wiosną odbiją prędko, a wyższego podzieliłam, będzie co skubnąć
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 11:17, 20 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jankosia napisał(a)
E tam, gdzie te smutne zdjęcia i smutny ogród? Coś ty, azalie pięknie przebarwione i buki pewnie też cudownie rude tylko coś ich pokazać nie chcesz Przyznam się, że cały okrągły sezon psioczyłam na te buki w żywopłocie co je sobie tak spontanicznie posadziłam, ale jak się przebarwiły to momentalnie zapomniałam o wszystkich wadach. Mój małżonek też jest zachwycony i w ogóle ostatnio już chyba już machnął ręką na wszystkie rzeczy które wyprawiam w ogrodzie Co wraca z delegacji to ogrodu coraz więcej, nowe drzewa się pojawiają, ciągle jakieś doniczkowe... Już chyba zrozumiał, że nawet jakby bardzo chciał to nie nadążyć nadąży. Za to buki dla niego bardzo bardzo
Też bardzo za wami tęsknię, ale teraz to jeszcze święta a potem to już z górki przecież


Z buków liscie w tym roku całkowicie spadły.Ja tez buki uwielbiam, najbardziej jesienia i wiosną, ich młodziutka zieleń jest najpiękniejsza chyba z wszystkich.Twój M moim zdaniem cieszy sie z tego co robisz, jak z nim kiedys rozmawiałam to czuc było jego ciepły stosunek do Twoich poczynań.Jakie drzewa kupujesz? Napisz cos u mnie to jak nie masz wątku to nic o Tobie nie wiadomo. Do Twojego bloga dostac się nie mogłam , mówiłas ze tak bedzie ale nie wiem co teraz zrobic żeby znów tam zaglądac, napisz na pw albo na maila.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 11:17, 20 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Bożenko, czosnki u mnie też już straciły szczypiorki. Ale wiosną odbiją prędko, a wyższego podzieliłam, będzie co skubnąć


Dzięki Mariolko , to mnie uspokoiłas bo myślałam ze je stracę. Buziaki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 11:20, 20 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ElzbietaFranka napisał(a)
Bogdziu piekne te serby niech rosna jak chca najwazniejsze, ze zachwycaja.
Zawsze podziwialam w Łazienkach w Warszawie tez sa takie piekne ale bardzo wysokie, jak kiedys będę to zrobie fote.
W Rogowie blisko ciebie tez takie ladne jak tam je zobaczylam to u mnie tez nasadzilam.

Chyba Sonka napisala o stypendium z Zus dostaje. Duzo nas jest na tym stypendium ja to z musu wiec trzeba juz inaczej patrzec na ogród aby się nie narobic i nie miec klopotow na starosc.
Czlowiek wszystko chcialby miec w ogrodzie ale trzeba realnie spojrzec, ze juz blizej niz dalej. Trzeba sie cieszyc kazdym dniem i prosic o zdrowie.


Czytałam o tym stypendium z Zus, bardzo mi sie spodobało.W Rogowie jest wiele pieknych roślin ale dla mnie jest tam za ciasno , nie maja dobrej ekspozycji , bardzo na tym tracą.Jedynie dla klonów ten ścisk jest dobry bo nie marzną i pięknie wygladaja.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 11:22, 20 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
malgorzata_szewczyk napisał(a)
U mnie już całkiem bez liści i wszystko zmrożone. Dzisiaj natomiast już śnieg
Jest bajkowo więc nie narzekam Buziaki Bogdziu


U mnie tez śnieg był rano ale juz prawie stopniał. Przymrozków o dziwo jeszcze nie było ,nadziwic sie nie mogę ale nie spieszy mi sie do nich.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 11:24, 20 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Sonka napisał(a)
Teraz to ja już raczej rozsadzam rododendrony i azalie, te które posadziłam za gęsto, staram się znależć im miejsce docelowe, by więcej do zmian nie dochodziło. Taka mądra byłam, że japońskie posadziłam wśród dużych rodków.
Została mi jeszcze Maruschka, jakaś biała NN i Bengalki 2, ale to na wiosnę po przekwitnięciu zrobię zmiany.
Ja mam kilka starych drzew w ogrodzie, jodły, świerki, cyprysik i w pobliżu ale nie bliżej niż 2 metry mam posadzone rodki, obserwuję i wydaje mi się, że nie są za blisko. Zauważyłam, że jak mają dużo cienia to słabiej kwitną.


Tez uwazam ze w cieniu gorzej kwitna a w duzym cieniu wcale nie kwitną. 2 m od drzewa to duża odległosc , będą rosły bez problemu ale latem podlewanie konieczne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
AgnieszkaW 11:32, 20 lis 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Bogdziu, pięknego klona strzępiastokorego kupiłaś, już taki duży jest. Listopadowe jesienne widoki też śliczne u Ciebie. Dobrze, że nie dajesz się jesiennej chandrze -
tak trzymać
Buziaki zostawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
jankosia 12:09, 20 lis 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Bogdzia napisał(a)


Z buków liscie w tym roku całkowicie spadły.Ja tez buki uwielbiam, najbardziej jesienia i wiosną, ich młodziutka zieleń jest najpiękniejsza chyba z wszystkich.Twój M moim zdaniem cieszy sie z tego co robisz, jak z nim kiedys rozmawiałam to czuc było jego ciepły stosunek do Twoich poczynań.Jakie drzewa kupujesz? Napisz cos u mnie to jak nie masz wątku to nic o Tobie nie wiadomo. Do Twojego bloga dostac się nie mogłam , mówiłas ze tak bedzie ale nie wiem co teraz zrobic żeby znów tam zaglądac, napisz na pw albo na maila.


A widzisz, a moje się trzymają, pewnie słabiej u mnie wiało. Albo chcą mi wynagrodzić to, ile problemów miałam z nimi w pierwszym sezonie, tzn.z tą ich mszycą bukową. A jeszcze wycieczkę w Góry Stołowe sobie w dobrym momencie odbyliśmy, bo całe lasy rdzawo-pomarańczowe i żadnego nawet podszytu z dębu czy jakiejś czeremchy jak u nas, tylko czysty buk jak okiem sięgnąć- cudowne uczucie oglądać przyrodę w tym najlepszym wydaniu I tak zazdroszczę ci widoku na te buki, ale na moich piaskach to trza się cieszyć, że chociaż te dęby i brzozy sobie rosną Mam na polanie mokro i tam i wierzby i topole i olchy same rosną i myślałam, żeby tam może chociaż parę buczków, ale one lubią ponoć mieć stały poziom wód gruntowych, a tam raz wyżej, raz niżej. i tak chodzę z tymi sadzonkami i ze trzy bym posadziła jako samodzielne drzewa, ale jeszcze nie wiadomo gdzie
Nie mam wątku, ale nazwę bloga to ja w zeszłym roku zmieniłam i prosiłam wszystkich żeby sobie zmianę zanotowali bo ja będę się przenosić na inny serwer to tylko nazwa zostanie. No i się przeniosłam, a teraz dochodzą do mnie głosy, że problemy z dostaniem się na stronę. Blog jest tutaj: www.ogrodowapasja.blog Podaję linka, bo już się pojawiał na forum (nigdy za moją sprawą) i nie był usuwany, więc chyba mogę

A co do mojego małżonka, to on tak ciepło mówi, bo jest zakochany- ot i cała tajemnica Ale muszę trochę przystopować, bo kurczę uzależnienie od roślin to nie przelewki, to choroba jak każda inna Ja to nawet czasem boję się na forum wchodzić, bo jeszcze nie daj boże zobaczę o jedną roślinę za dużo i już gotowam zamawiać Po szkółkach też staram się nie jeździć, bo one są najgorsze. Człowiek tylko z ciekawości zajrzy, a na następny dzień już sadzi. Ja wiem, że ty w dojrzałym ogrodzie masz zgoła inne problemy, ale pamiętasz na pewno moment, w którym miałaś jeszcze miejsce do sadzenia? I wiesz co się wtedy dzieje, prawda?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
jankosia 12:11, 20 lis 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Nie wchodzi, to nic, musisz sobie wpisać "z palca"- jak to mówi moje dziecko
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Pszczelarnia 14:57, 20 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia napisał(a)







Takie widoki lubię najbardziej. Przestrzeń. Wszystko pięknie rośnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies