Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 22:21, 29 kwi 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)
Bogdzia ..u mnie też nie padało od dawna, za to od wczoraj pada i mam w nadmiarze już tego mokra..

ALE DESZCZ BYŁO POTRZEBNY.... od razu kolor zielony jest zieleńszy.

Z magnolii się wyleczyłam, za często je u mnie mrozi..

Widzę fajne spotkanie


U Ciebie zaczeło o dzień wczesniej padac, u mnie w niedziele podlało i dzis burza byle jaka przeszła , ogród owszem podlany ale jeszcze podziemne rzeki trzeba odnowic żeby wody nie zabrakło wiec jeszcze by mogło popadac ale u nas juz nie zapowiadaja a u Ciebie i owszem .Spotkania jak zwykle rewelacja ale tego nie muszę Ci mówic.U mnie magnolie tez czasem mrozi ale najczęściej nie wszystkie wiec mnie cieszą.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:22, 29 kwi 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ależ masz piekna wiosnę, magnolie daja czadu, na groszki zachorowałamPromieniejesz na zdjęciu


Groszki polecam bo lubię bardzo. Na zdjeciu wprost przeciwnie pokurczona jestem bo strasznie mi zimno było.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:25, 29 kwi 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
mira napisał(a)
Bogdzia mam wrażenie że im starsza jesteś to powiększa się Twoja kolekcja

krokusy,magnolie, lilie, róże, o rh nie wspominam bo to stara sprawa,lilaki, piwonie - o czym zapomniałam? serio liliowce tez ?


Mirus z niektórych roślin rezygnuję a skupiam sie na innych i rzeczywiscie mam te rośliny o których piszesz łącznie z liliowcami ale ja bym tego kolekcjami nie nazwała, taka zbieranina tego co lubię.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:26, 29 kwi 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
katel napisał(a)
Bogdziu magnolie u Ciebie szaałowe a jakie giganty , spotkanie fajnie że miałyście i jaka super fotka spotkaniowa .
Miałam wołać jak swoją magnolię Iolanthe wstawię - jest na 288 stronie u mnie - mikrusek przy Twoich ale kwiaty ma atrakcyjne .


Juz zajrzałam , piękna i wcale nie mała , wieksza od mojej Laury i mnóstwo kwiatów miała, no piękna jednym słowem. Dzieki za fotki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gosiek33 06:02, 30 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nie ma to jak ogrodowe spotkania!

Masy nabrała stara Laura

Bogdziu podpowiedz kiedy można przesadzić azalię japońską, raczej po kwitnieniu?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Bogdzia 06:43, 30 kwi 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gosiek33 napisał(a)
Nie ma to jak ogrodowe spotkania!

Masy nabrała stara Laura

Bogdziu podpowiedz kiedy można przesadzić azalię japońską, raczej po kwitnieniu?


Najlepszy czas własnie sie skończył, wczesna wiosna , zaraz po rozmarznięciu ziemi to najlepszy czas, ja bym przesadziła dopiero na jesieni jak wiosną tego nie zrobiłas bo po kwitnieniu mogą byc upały to nie jest dobry czas.Jeśli musisz po kwitnieniu to cieniuj i porządnie podlewaj przez całe lato ale to najgorszy czas na przesadzanie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gosiek33 07:24, 30 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Oj to się spóźniłam

Na jesieni znowu zapomnę

Niech sobie dalej rośnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Katkak 07:30, 30 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ale fajne spotkanie miałyście. Od Ciebie jak zawsze bije takie fajne ciepło Bożenko. Mój rh Kokardia już ze 4 razy pryskany, podsypany nawozem, a nadal taki mizerniytki. Ale może po tych deszczach dojdzie do siebie, prawda? Jednak podlewanie z węża to nie to samo co ożywczy deszcz. Pozdrawiam Cię moja najulubieńsza Bożenko.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kindzia 13:33, 30 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bogdzia napisał(a)


Alexandrina wg literatury dorasta do 5m wysokosci i 5 m szerokosci. Wysokosci nie zmierzę ale szerokosc moja ma dużo większą, ze 2 m więcej.Laura ma byc o 1m wyższa i tyle samo szersza, zobaczymy co to bedzie bo będą rosły dosc blisko siebie.Twojego rh widziałam na zdjeciu, cieszę sie ze kwitnie.U mnie dzis i wczoraj padało ale mogłoby wiecej.Zimno było wczoraj i w sobote , dzis cały dzień piękny dopiero wieczorem burza.
Zobacz moje obydwie Laury, pierwsze zdjecie nowa a drugie juz stara



Nie mam pytań...byłam przekonana, że Laura z tych mniejszych dużo...dobrze, że się na nią nie zaczaiłam

Lepiej tyle deszczu niż wcale U nas dzisiaj słoneczko nieśmiało wychodzi, chciałabym żeby troszkę obeschło, mam nadzieję na przekładaną już wertykulację w czwartek. Bo weekend mamy znowu mieć deszczowy. I zimnica : 8 - 9 stopni.

Buziaki Bogdziu
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Urszulla 18:32, 30 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
U mnie koło poczty pięknie kwitnie na czerwono-bordowo różanecznik i zawsze wtedy myślę o Twoich okazach i przypomina mi jakie wrażenie 3D zrobiły na mnie gdy stałam pośród nich. Fajne wspomnienie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies