Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 05:20, 19 cze 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526






____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 05:23, 19 cze 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)


Teraz na kamykach to mogłabym się tylko położyć U Ciebie i w suszy wszystko rośnie kilka razy szybciej. Moja Frnceska przez 9 lat urosła bardzo mało, a powinna tyle co Twoja. Na szczęście zdjecia archiwalne szlag trafił, wiec nie będę się dołować pokazując jaka była i jaka nadal jest.

Ale i tak ogród się mój rozrósł ..wiec może i dobrze że rosną wolniej.

Miłego dnia i trzymaj się cienia, bo gorąco jak diabli. Suszy do tej pory nie miałam, nie musiałam ani razu podlewać. Wyjątkowy rok.


Twój ogród jest tak ,,napity" ze az na zdjęciach to widac, ja podlewam bez przerwy, w tamtym roku było super u mnie ,sporo padało.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 05:24, 19 cze 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
daredevil napisał(a)
Bożenko dbajcie o siebie w te upały. Cudne zdjęcia pokazujesz. Super że zaglądasz jednak, brakowało nam Ciebie!

Wow jak urosły rodki, niesamowite! I ile masz piwonii! Przecudne

Ściskam gorąco!


A jak nam Ciebie brakuje. Kontakty trochę sie rozluźniły, jedynie dziewczyny z Pabianic i okolic trzymaja sie razem.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 05:29, 19 cze 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
effka napisał(a)
Bogdziu, powiedz te największe rodki ile maja lat? Są niesamowite, ciekawa jestem ile lat ja będę czekać na taki rododendronowy las


Te które pokazywałam mają około 15-16 lat ale oprócz czasu danego im na rośnięcie trzeba tez kupic rh które rosną wysokie np Nova Zembla, Grandiflorum,Alfred,Album Novum itp no i nie żałowac im wody własciwie przez cały sezon, z tą wodą to tak jest u mnie bo mam piach , jak jest z domieszką gliny to podlewania tyle nie trzeba.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 05:29, 19 cze 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Miłego dnia Wszystkim życzę a to moje storczyki na zakończenie



____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 08:13, 19 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Piwoniowa uczta u Ciebie, i to jeszcze z nazwami, niesamowita Jesteś, ja z nazwy moich tylko dwie pamiętam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Sonka 08:58, 19 cze 2021


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2267
Bogdziu, jak się cieszę, że wróciłaś choć na chwilę.Zastanawia mnie fakt, jak to jest, masz piaski ( jak ja) a rododendrony takie ogromne, zdrowe i wypieszczone.Ja mam pod nimi korę i podczas sadzenia też daję zmieloną korę, żeby wilgoć lepiej się utrzymywała. Staram się, podlewam, dbam ale takich okazów nie posiadam. To Ty spowodowałaś,że zaczęłam sadzić też azalie i bardzo je polubiłam, początkowo miałam je sadzone razem z rodo, ale za Twoimi radami przesadziłam je na oddzielna rabatę i to też była dobra propozycja.
Ciągle do Ciebie zagladałam, szczególnie w maju z nadzieją,że coś zobacze, ale nie nalegam, zdrowie jest bezcenne.
Teraz pokazałas piwonie, byłam parę dni temu w szkółce piwoniowej i takie jakie wstawiłaś na zdjęciu też tam widziałam.
U Ciebie zobaczyłam,że rodki idą w siłę, masz talent do ich pielęgnacji, kochasz je a one Ciebie.Nie zanudzam zdrowia życzę i wszystkiego dobrego od świata.

Mam grzyba na moich, którego skoczek różanecznikowy roznosi, więc ciężka walka mnie czeka w tym roku.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
BASIA8 15:15, 19 cze 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Bogdziu bardzo się cieszę że jesteś i mam cichutka nadzieję że będziesz z Nami Buziam Cię Kochana Mocno
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Bogdzia 21:21, 19 cze 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piwoniowa uczta u Ciebie, i to jeszcze z nazwami, niesamowita Jesteś, ja z nazwy moich tylko dwie pamiętam


Ja tez wielu nie pamiętam, miałam super zrobiony katalog ale w internecie choc podobno nic nie ginie to mnie ten katalog zabrało
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:34, 19 cze 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Sonka napisał(a)
Bogdziu, jak się cieszę, że wróciłaś choć na chwilę.Zastanawia mnie fakt, jak to jest, masz piaski ( jak ja) a rododendrony takie ogromne, zdrowe i wypieszczone.Ja mam pod nimi korę i podczas sadzenia też daję zmieloną korę, żeby wilgoć lepiej się utrzymywała. Staram się, podlewam, dbam ale takich okazów nie posiadam. To Ty spowodowałaś,że zaczęłam sadzić też azalie i bardzo je polubiłam, początkowo miałam je sadzone razem z rodo, ale za Twoimi radami przesadziłam je na oddzielna rabatę i to też była dobra propozycja.
Ciągle do Ciebie zagladałam, szczególnie w maju z nadzieją,że coś zobacze, ale nie nalegam, zdrowie jest bezcenne.
Teraz pokazałas piwonie, byłam parę dni temu w szkółce piwoniowej i takie jakie wstawiłaś na zdjęciu też tam widziałam.
U Ciebie zobaczyłam,że rodki idą w siłę, masz talent do ich pielęgnacji, kochasz je a one Ciebie.Nie zanudzam zdrowia życzę i wszystkiego dobrego od świata.

Mam grzyba na moich, którego skoczek różanecznikowy roznosi, więc ciężka walka mnie czeka w tym roku.


Krysiu jednak mamy inaczej posadzone rh. U mnie w całym ogrodzie nie ma ani grama kory, pod rh tez nigdy nie dawałam. Mam jakis uraz z dzieciństwa do kory bo jak juz tu pisałam jako dziecko widziałam w lesie gdzie korowali drzewa i zostawiali korę zupełne pustkowie, nic tam latami nie rosło i nawet teraz choc az się prosi by ze względu na wiek i wielkosc ogrodu wysypac rabaty korą to nie mogę się przełamac.Ja sadziłam rh do ziemi z ogrodu zmieszanej z torfem kwaśnym i tak rosną, na wiosnę dostają nawóz do rh i to juz wszystko, no podlewanie oczywiscie.Dawniej jeszcze opryskiwałam po zimie te gorzej wyglądające ale teraz juz nie ma takiej potrzeby. Co do skoczka rózanego to u mnie występuje tylko na jednym rh, jego szczególnie lubi. Masz racje jest to denerwujące, ja też juz myślałam czy nie pozbyc sie tego rh ale w środku rabaty zrobi mi się pustka a wokól wszystko wysokie więc na razie jest.
No cóż ogród nie daje samych przyjemnosci , są i zmartwienia, moim są zbyt duże rh, nawet M zaczyna przebąkiwac żeby się kilku pozbyc, na razie myślimy nad tym problemem a nie jest to proste bo zaburzy wygląd ogrodu .
Pozdrówka zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies