Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Sosna - Pinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosna - Pinus

haker296 20:03, 06 cze 2019

Dołączył: 06 cze 2019
Posty: 5
Witam wszystkich bardzo bym prosił o pomoc 4 tygodnie temu kupiłem w szkółce iglaki ,do posadzenia dodałem ziemię do iglaków i obficie podlałem jeden z iglaków widoczny na zdjęciach był kupiony lekko podsuszony tzn część igieł była podsuszona i brązowa teraz po 4 tygodniach zaczyna coraz bardziej oblatywać i na większości igieł czubki wyglądają jakby przypalone czy to jakaś choroba czy poprostu aklimatyzacja?Pani ze szkółki zapewnia że od nich drzewo nie mogło wyjechać chore i żeby się nie przejmować nic nie stosować ewentualnie Magiczną siłą targeta spryskać lub superplonem-K i powinno dojść do siebie.Bardzo proszę o radę z góry serdecznie dziękuję
Ps drzewko ma około 2 metry wysokości Sosna
Sonia_M 12:00, 09 mar 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Tyle tutaj tych wszystkich wątków, że nie wiem, gdzie mogłabym zapytać o przesadzanie, a dotyczy to sosny. Napiszę więc tutaj.
6 lat temu posadziłam przy tarasie sosnę czarną szczepioną na pniu, nie pamiętam teraz jaka to odmiana. Po tych kilku latach stwierdziłam, że ta jej głowa jednak dość szybko rośnie i wolałabym ją przenieść gdzieś indziej.

Kiedy jest najlepsza pora, żeby ją przesadzić?
Czytałam, że sosny nie lubią być przesadzane i ciężko się przyjmują potem, ale muszę zaryzykować, bo za 10 lat będę chyba miała drzewo przy oknie.
Bardzo proszę o poradę.
Monika83 09:52, 12 mar 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
Sonia_M. Ja moją sosne czarna 1,5m przesadzałam pod koniec marca i się przyjęła.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Sonia_M 10:21, 12 mar 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Dziękuję za informację. W takim razie wezmę się za nią pod koniec marca.
Po drugiej stronie mam też szczepionego na pniu świerka sitkajskiego, to jego myślę też przesadzę w tym samym czasie.
Monika83 10:53, 12 mar 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
A jeżeli nie chcesz żeby ta głowa sosny rosła to obrywaj jej świeczki w maju. Ja mojej sosnie uszczykuje świeczki od kilku lat to spowalnia wzrost.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Sonia_M 07:57, 13 mar 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Tak, tak, wiem, już to robiłam, ale nadal mi się wydaje, że mimo wszystko już duża ta głowa jest i właściwie zasłania mi widok z salonu na ogród.
To nie był dobry pomysł sadzenie takiej rośliny w tym miejscu, ale jak ją kupowałam, to się taka malutka wydawała
daron21 08:15, 26 kwi 2020

Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 4
Dzień dobry. Może mi ktoś powiedzieć co to za sosna? Posadziłem ja przed domem w zeszłym roku, dostałem ją od znajomego ale on tez nie znał jej nazwy.ciekaw jestem jak wyglądają już wieloletnie te sosny.

Pozdrawiam
daron21 09:02, 04 maj 2020

Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 4
Witam, co do tej sosny powyżej to jest to jakaś sosna gęstokwiatowa, mam jeszcze takie pytanko, mam na ogrodzie ładną sosnę czarną, widzę że mam potencjał na duże drzewo, czy mogę obciąć jej górny pionowy odrost powyżej tych odgałężień żeby juz nie szła w górę ?
Andrzej_ 09:15, 04 maj 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
daron21 napisał(a)
Witam, co do tej sosny powyżej to jest to jakaś sosna gęstokwiatowa, mam jeszcze takie pytanko, mam na ogrodzie ładną sosnę czarną, widzę że mam potencjał na duże drzewo, czy mogę obciąć jej górny pionowy odrost powyżej tych odgałężień żeby juz nie szła w górę ?

Nawet jak odetniesz przewodnik to boczne gałęzie wyprostują się do pionu, a sosna dalej będzie ciągnęła w górę
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
daron21 10:10, 04 maj 2020

Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 4
No domyślam się, ale ograniczę jej wzrost na jakiś czas tak?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies