Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosna - Pinus

Agacia
2014 week 22 cute gardening 673x480

Dodany 21:51, 28 sie 2016
A z innej beczki, jako posiadaczka sosen ok. ośmio-metrowych zastanawiam się czym je podsadzić aby stworzyć na przyszłość od strony sąsiada średnie piętro wysokości ok. 3-4 mestrów. Ze względu na piaszczystą glebę i bliskie sąsiedztwo istniejących sosen myślałam nad... innymi sosnami. Oczywiście chętnie urozmaiciłabym to nasadzenie innym gatunkiem, ale nie wiem co dałoby radę.

Na rabacie przed sosnami planuję gatunki liściaste, jednak w linii sosen (tudzież lekko przed nimi) potrzebuję czegoś zimozielonego.

Dodany 18:06, 08 wrz 2016
Zimozielone nie wytrzyma bez wody.
Nie zimozielone nasuwa mi się dereń biały odmiana Sibirica Variegata. Ładnie się przebarwia. Sadzenie kolejnych sosen wydaje mi się niedobre.
Agacia
2014 week 22 cute gardening 673x480

Dodany 22:37, 08 wrz 2016
Dziękuję Danusiu. A gdybym załatwiła im na stałe wodę?

Dodany 09:42, 27 wrz 2016
draglukasz napisał(a)
Witam!
na jesieni w ubiegłym roku posadziłem około 200 młodych sosen. Wys. około 30-40cm. Coś mi sie wydaje że się nie przyjęły... nie wiem dlaczego, ale troche są przyschnięte i jakby martwe...
Sadziłem też brzoze, malutkie modrzewie i te są ok...
Na działce wcześniej kilka miesięcy przed posadzeniem była pryskana trawa... Może dlatego?
Jest jakaś szansa na odratowanie tych sosenek?

Jeśli to od pryskania i był to herbicyd, to nie ma szans, wyglądają coraz gorzej, pobrały herbicyd i robi się to samo co z chwastami. Trzeba okrywać rośliny kartonami podczas pryskania i robić to bardzo uważnie.

Czy to jedna i ta sama, czy dwie różne sosenki. Ta pierwsza wygląda lepiej, można jej oberwać te suche igły, podlewać i opielić. Rosliny nie mogą rosnąć w takim chwastowisku
draglukasz

Dodany 09:42, 27 wrz 2016
Gardenarium napisał(a)
Jeśli to od pryskania i był to herbicyd, to nie ma szans, wyglądają coraz gorzej, pobrały herbicyd i robi się to samo co z chwastami. Trzeba okrywać rośliny kartonami podczas pryskania i robić to bardzo uważnie.

Czy to jedna i ta sama, czy dwie różne sosenki. Ta pierwsza wygląda lepiej, można jej oberwać te suche igły, podlewać i opielić. Rosliny nie mogą rosnąć w takim chwastowisku

Ale trawa była opryskiwana kilka miesięcy przez posadzeniem drzewek, później nie było żadnych oprysków. A trawę dzisiaj wykosiłem 17 arów . To są dwa różne drzewka

Dodany 09:43, 27 wrz 2016
No to uschły w takim razie z powodu zaniedbań pielęgnacyjnych. Albo z powodu słabych korzeni, za słabo je wykopałeś pewnie, albo nie podlałeś po posadzeniu, albo nie podlewałeś potem i uschły, W takich chwastach mają silną konkurencję o wodę. Trzeba opielić na metr średnicy, wyściółkować, podlewać
ewwa
Dsc05053

Dodany 15:07, 01 lis 2016
Moi Drodzy, czy ktoś mógłby mi pomóc w diagnozie:
mam sosnę Alice Verkade. Rośnie dwa lata w donicy i jakoś tak nie przesadzała z igłami i gęstością, ale ostatnio wygląda marnie...
Jest i była podlewana. Choroba, czy raczej niedobre miejsce (fakt - jest raczej w tzw "przeciągu")

kasiak60

Dodany 20:46, 03 cze 2017
Witam!
Posiadam w ogrodzie sosnę pospolitą- samosiejkę.Jest to już wieloletnie drzewo o kilkumetrowej wysokości.Niedawno mój brat ,chcąc posadzić pod sosną inne rośliny, wyciął wszystkie korzenie boczne wokół sosny.
Czy drzewo nie uschnie i ma szansę na przeżycie ?
Elunia
P1250466 f

Dodany 11:55, 12 cze 2017
Ja na swojej działce mam tylko jedną sosnę, szczepioną na pniu i każdy się nią zachwyca (ja również)

Dodany 13:22, 07 paź 2018
Witajcie Eksperci.
Mam problem z trzema posadzonymi w tamtym roku sporymi sosnami. Igły w dużej ilości żółkną/pomarańczowieją na całej długości gałęzi, obecnie tylko końcówki gałęzi zostały zielone. Po przyjrzeniu się większość igieł, z tych które jeszcze nie są żółte, mają ciemno brązowe same końcówki. Załączam zdjęcia gałęzi, igieł i pnia. Przędziorka nie ma, innych żyjątek też nie zauważyłam.
Proszę Was o pomoc w diagnozie no i czym opryskac teraz jesienią?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies