Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Sosna - Pinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosna - Pinus

Agacia 21:51, 28 sie 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
A z innej beczki, jako posiadaczka sosen ok. ośmio-metrowych zastanawiam się czym je podsadzić aby stworzyć na przyszłość od strony sąsiada średnie piętro wysokości ok. 3-4 mestrów. Ze względu na piaszczystą glebę i bliskie sąsiedztwo istniejących sosen myślałam nad... innymi sosnami. Oczywiście chętnie urozmaiciłabym to nasadzenie innym gatunkiem, ale nie wiem co dałoby radę.

Na rabacie przed sosnami planuję gatunki liściaste, jednak w linii sosen (tudzież lekko przed nimi) potrzebuję czegoś zimozielonego.


____________________
~ W ogrodniczkach ~
Gardenarium 18:06, 08 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zimozielone nie wytrzyma bez wody.
Nie zimozielone nasuwa mi się dereń biały odmiana Sibirica Variegata. Ładnie się przebarwia. Sadzenie kolejnych sosen wydaje mi się niedobre.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 22:37, 08 wrz 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Dziękuję Danusiu. A gdybym załatwiła im na stałe wodę?
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Gardenarium 09:42, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
draglukasz napisał(a)
Witam!
na jesieni w ubiegłym roku posadziłem około 200 młodych sosen. Wys. około 30-40cm. Coś mi sie wydaje że się nie przyjęły... nie wiem dlaczego, ale troche są przyschnięte i jakby martwe...
Sadziłem też brzoze, malutkie modrzewie i te są ok...
Na działce wcześniej kilka miesięcy przed posadzeniem była pryskana trawa... Może dlatego?
Jest jakaś szansa na odratowanie tych sosenek?





Jeśli to od pryskania i był to herbicyd, to nie ma szans, wyglądają coraz gorzej, pobrały herbicyd i robi się to samo co z chwastami. Trzeba okrywać rośliny kartonami podczas pryskania i robić to bardzo uważnie.

Czy to jedna i ta sama, czy dwie różne sosenki. Ta pierwsza wygląda lepiej, można jej oberwać te suche igły, podlewać i opielić. Rosliny nie mogą rosnąć w takim chwastowisku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
draglukasz 09:42, 27 wrz 2016

Dołączył: 13 paź 2013
Posty: 39
Gardenarium napisał(a)
Jeśli to od pryskania i był to herbicyd, to nie ma szans, wyglądają coraz gorzej, pobrały herbicyd i robi się to samo co z chwastami. Trzeba okrywać rośliny kartonami podczas pryskania i robić to bardzo uważnie.

Czy to jedna i ta sama, czy dwie różne sosenki. Ta pierwsza wygląda lepiej, można jej oberwać te suche igły, podlewać i opielić. Rosliny nie mogą rosnąć w takim chwastowisku


Ale trawa była opryskiwana kilka miesięcy przez posadzeniem drzewek, później nie było żadnych oprysków. A trawę dzisiaj wykosiłem 17 arów . To są dwa różne drzewka
____________________
Gardenarium 09:43, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to uschły w takim razie z powodu zaniedbań pielęgnacyjnych. Albo z powodu słabych korzeni, za słabo je wykopałeś pewnie, albo nie podlałeś po posadzeniu, albo nie podlewałeś potem i uschły, W takich chwastach mają silną konkurencję o wodę. Trzeba opielić na metr średnicy, wyściółkować, podlewać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewwa 15:07, 01 lis 2016


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
Moi Drodzy, czy ktoś mógłby mi pomóc w diagnozie:
mam sosnę Alice Verkade. Rośnie dwa lata w donicy i jakoś tak nie przesadzała z igłami i gęstością, ale ostatnio wygląda marnie...
Jest i była podlewana. Choroba, czy raczej niedobre miejsce (fakt - jest raczej w tzw "przeciągu")


kasiak60 20:46, 03 cze 2017

Dołączył: 03 cze 2017
Posty: 1
Witam!
Posiadam w ogrodzie sosnę pospolitą- samosiejkę.Jest to już wieloletnie drzewo o kilkumetrowej wysokości.Niedawno mój brat ,chcąc posadzić pod sosną inne rośliny, wyciął wszystkie korzenie boczne wokół sosny.
Czy drzewo nie uschnie i ma szansę na przeżycie ?
Elunia 11:55, 12 cze 2017


Dołączył: 08 maj 2017
Posty: 91
Ja na swojej działce mam tylko jedną sosnę, szczepioną na pniu i każdy się nią zachwyca (ja również)
____________________
EluniaDziałka pod lasem
Madi 13:22, 07 paź 2018

Dołączył: 07 paź 2018
Posty: 3
Witajcie Eksperci.
Mam problem z trzema posadzonymi w tamtym roku sporymi sosnami. Igły w dużej ilości żółkną/pomarańczowieją na całej długości gałęzi, obecnie tylko końcówki gałęzi zostały zielone. Po przyjrzeniu się większość igieł, z tych które jeszcze nie są żółte, mają ciemno brązowe same końcówki. Załączam zdjęcia gałęzi, igieł i pnia. Przędziorka nie ma, innych żyjątek też nie zauważyłam.
Proszę Was o pomoc w diagnozie no i czym opryskac teraz jesienią?






Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies