Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony chaos u Dawida

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony chaos u Dawida

Danusza 11:57, 17 sie 2012


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
Dawid wielkie dzięki!! dotarła cała i zdrowa u mnie masz dowód na foto
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Milka 12:14, 17 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bardzo fajnie wyszłą ta nowa rabata i masz rację, gąszcz zapobiega chwastom; w angielskich ogrodach kory nie uświadczysz, podobnie z chwastami
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kasik778 19:26, 17 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
tengel27 napisał(a)
Dzisiejszy dzień zakończył się prawie całkowitym zakończeniem rabatki... brakuje tylko kilku większych kamolców, ale to za jakiś czas, bo trzeba je przywlec z pól.

Na chwilę obecną wygląda to tak:









przyszłam rewizytować

bardzo ładny ogród, wiele pięknych gatunków, a clematisy przecudowne po prostu
____________________
nebel 04:03, 18 sie 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witam,
jesteś pewny co do wyboru "conici" tak chyba nazywa się ten swierk, który posadzileś w "centralnym" miejscu!!?
Ja mam u siebie bardzo duży i zdrowy okaz tej rosliny,
ale każdy, jak to napisać
może tak:
Czasami korzystam z pomocy jakiejś profesjonalnej firmy ogrodniczej i każdy kto sie pojawia w moim ogrodzie, w pierwszej kolejności sugeruje mi żebym pozbyła się tej rosliny...
Napiszcie proszę co sądzicie i jakie macie doświadczenia z tą rośliną.
Wiem ,że jest to siedlisko przędziorka, ale u mnie rośnie od lat i ma się świetnie, oczywiście pryskam profilaktycznie wszystkie swoje rośliny pzreciwko temu szkodnikowi, ale powiem szczerze nie rozumiem dlaczego skoro widać, że roslina jest zdrowa - wszyscy odradzają mi trzymanie tego drzewa u siebie
pzdr.eve
____________________
Ogród Nebel
tengel27 07:28, 18 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Ten świerk rósł tam od dawna... chyba coś ok. 10 lat. Kupiony jako maleńka roślina. Przy przeróbkach postanowiłem go wogóle nie ruszać. A zanim wyrośnie na olbrzyma to może mi się koncepcja ogrodu jeszcze zmieni
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
nebel 07:56, 18 sie 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
tengel27 napisał(a)
Ten świerk rósł tam od dawna... chyba coś ok. 10 lat. Kupiony jako maleńka roślina. Przy przeróbkach postanowiłem go wogóle nie ruszać. A zanim wyrośnie na olbrzyma to może mi się koncepcja ogrodu jeszcze zmieni

Pytam o Twoje doświadczenia z tą rośliną. Poniżej moja 'conica' rosnie u mnie 15 lat i ma się dobrze, ale nie bardzo wiem dlaczego jest to roślina, na którą... wiele osób, jakby to najdelikatniej napisać niezbyt dobrze reaguje
____________________
Ogród Nebel
tengel27 08:17, 18 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Ja lubię ten świerk i też ne rozumiem dlaczego niektórzy nie. U mnie nigdy nie było z nim problemów. Rośnie sam sobie bez żadnych ingerencji.

Zdjęcia wczoraj rozkwitniętych mieczyków.

Żółty kupiony jako Yellow Hybrid, czyli po prostu żółty, ale z falbankami na płatkach.



Kolejny z serii niebiesko fioletowych - 'Passos'



No i kolor, który nie wiem skąd się wziął.

____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
kasik778 09:01, 18 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
piękne te mieczyki, zwłaszcza falbaniasty jest świetny, u mnie rozkwitły tylko żółte i brzoskwiniowe
____________________
kasik778 09:03, 18 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
a jeśli chodzi o świerka Conica, to też mam kilka lat i miały przędziorka, ale opryski załatwiły sprawę i jak na razie jest spokój
____________________
Diana 09:11, 18 sie 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
tengel27 napisał(a)










Ślicznie to wygląda Musiałeś sporo czasu poświęcić, ale efekt jest wspaniały Jak wszystko się rozrośnie to juz wogóle będzie cudnie .
pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies