Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony chaos u Dawida

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony chaos u Dawida

tengel27 13:59, 28 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Joaska napisał(a)

WTutaj zeszłoroczne nasadzenia i poprawiony brzeg oczka:



Strasznie mi sie podoba ten zakątek w twoim ogrodzie, nie wiem czy w aktualnych pracach nie został zmieniony, ale hosty z trawami mnie osobiscie strasznie się podobają,
I jeszcze jedno zauroczyła mnie u Ciebie róża pomponella
i chyba jednak zaplanuje u siebie jakąs rabate różaną bo choćby dla tych pomponików warto


Tego kawałka nie ruszam. No poza jedną rosliną - liliowiec 'Stella d'Oro' (prawy górny naroznik) zostanie przesadzony. Tuż za nim rośnie trawa 'Red Baron' i chcę ją odsłonić.

'Pomponella' jest u mnie od jesieni zeszłego roku, ale strasznie lubię kwiaty róż o tym kształcie i myślę o dokupieniu odmian o takich okrągłych kwiatkach A róże w ogrodzie - na pewno warto mieć.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
elf 23:41, 28 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Witaj Dawidzie - odwiedziłam Twój ogród z rewizytą - ogromna ilość kwiatów i co ważne przeróżnych. Też lubię mieczyki ale tak jakoś krótko kwitną (
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
tengel27 11:24, 29 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
elf napisał(a)
Witaj Dawidzie - odwiedziłam Twój ogród z rewizytą - ogromna ilość kwiatów i co ważne przeróżnych. Też lubię mieczyki ale tak jakoś krótko kwitną (


U mnie mieczyki częściowo przekwitły, kwitną te z poobrywanymi kwiatami (tym przekwitniętymi oczywiście ) i jeszcze puszczają pąki. Pierwsze kwiaty były 2 sierpnia, więc nie określiłbym ich kwitnienia jako krótkie
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Mala_Mi 10:02, 30 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sebek napisał(a)
Wystarczy mu tylko dosiewka, nakrycie włókniną i będzie po 2 tygodniach idealna murawa Teraz jest dobry czas na zakładanie trawnika

Teraz i bez agrowłókniny ładnie wzejdzie.... Dosij dosiewką Sebek dobrze radzi....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
EPODLAS 10:07, 30 sie 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Przypołudniki - ładne kwiat, nigdy ich nie widziałam. Czy to byliny? Widzę, że tworzysz ładne zakątki w ogrodzie, a ten na wodą wyjątkowo urokliwy.
____________________
Mój ogród
grupa_trzyma... 10:13, 30 sie 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Witam!
Tengel Dobry, mam nadzieję....

Trafiłam tu z wątku, na którym prezentowałeś swoje prace. Jestem pełna podziwu dla tych pięknych przedmiotów, stworzonych z rzeczy, które większość z nas po prostu wyrzuca....pudełeczko z rolki po taśmie klejącej??? Powinieneś otworzyć sklepik z rękodziełem.

Zaciekawiona zajrzałam do ogrodu, o bardzo mylącej nazwie...i myślę, że będę tu częstym gościem. Mam tylko jedno pytanie: jaki chaos? Człowieku! Nie widziałeś jeszcze chaosu...

Piękne masz mieczyki, piękne róże, że o powojnikach nie wspomnę. Duża ilość kwitnących roślin wymaga wiele pracy. Tym bardziej więc podziwiam. Zmiany, które obecnie się dzieją też są duże. Gratuluję talentów wszelakich!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
tengel27 10:15, 30 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
EPODLAS napisał(a)
Przypołudniki - ładne kwiat, nigdy ich nie widziałam. Czy to byliny? Widzę, że tworzysz ładne zakątki w ogrodzie, a ten na wodą wyjątkowo urokliwy.


Rosliny jednoroczne, ale zawiązały sporo nasion, więc czekam aż dojrzeją.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
grupa_trzyma... 10:19, 30 sie 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Czy przypołudnik to to samo co osteospermum?
Takie podobne trochę.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
tengel27 10:21, 30 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Witam!
Tengel Dobry, mam nadzieję....

Trafiłam tu z wątku, na którym prezentowałeś swoje prace. Jestem pełna podziwu dla tych pięknych przedmiotów, stworzonych z rzeczy, które większość z nas po prostu wyrzuca....pudełeczko z rolki po taśmie klejącej??? Powinieneś otworzyć sklepik z rękodziełem.

Zaciekawiona zajrzałam do ogrodu, o bardzo mylącej nazwie...i myślę, że będę tu częstym gościem. Mam tylko jedno pytanie: jaki chaos? Człowieku! Nie widziałeś jeszcze chaosu...

Piękne masz mieczyki, piękne róże, że o powojnikach nie wspomnę. Duża ilość kwitnących roślin wymaga wiele pracy. Tym bardziej więc podziwiam. Zmiany, które obecnie się dzieją też są duże. Gratuluję talentów wszelakich!


Zazwyczaj Dobry, choć czasami... ale chyba jak każdy

Dzięki za miłe słowa. Recyckling, czy też upcyckling w scrapowaniu jest dość powszechny. Zawsze mozna jakąś puszkę czy pudełko przerobić na inny drobiazg.

A chaos powstaje mimo wysiłków wszelkich. W zeszłym roku postanowiłem to choć troszkę ogarnąć i tak pomalutku się staram. Cieszę się, że mimo wszystko Wam się podoba.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
tengel27 10:24, 30 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Czy przypołudnik to to samo co osteospermum?
Takie podobne trochę.


Nie, przypołudnik jest bardziej sukulentowy. Ma mięsiste łodyżki i listki. Jego łacińska nazwa to Dorotheanthus bellidiformis i jest rosliną pochodzącą z Afryki. W dni pochmurne ma zamknięte kwity, natomiast w słoneczne zachwyca kolorami.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies