Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony chaos u Dawida

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony chaos u Dawida

tengel27 17:16, 09 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Róże w tym roku na szczęście nie mają żadnych objawów Poza gąsienicami, które już zostały wyeksmitowane...
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Moniika 18:33, 09 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
tengel27 napisał(a)

o, oczko dostaje nowową oprawę!



Taaaa, a to wszystko Wasza zasługa. Nachodzę się, "napaczę" i potem mi się zachciewa.... przeróbek ogrodowych.


Dobra, głodny się robię. Pora kabaczka na patelnię wrzucić

Jak kabaczek sie udał od razu mi tez sie zachcialo jeść... Ale ja już po obiedzie jestem a z zasady niestety jadam tylko obiad... I już nic wiecej do śniadania ale mysle sobie ze kabaczek z patelni musi byc super
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Kindzia 18:41, 09 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Przyszłam podziekować za wiadomość, przywitać się i wsiąkłam. Przeczytałam Cię od deski do deski! Mój Panie!!! Pięknie u Ciebie! A jakie okazy! Powojniki, mieczyki.....te ostatnie chciały mnie zniechęcić do siebie w tym roku, miały wciornastka i walczyłam dzielnie. Ale nie będą już takie piękne jak w tamtym roku. A taka byłam z nich dumna. Jeden miał 1,50 m. Ale 1,70? Szacun !!!!!!
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za pomoc.
(Nie mogłeś patrzeć jak się męczę ? )
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
tengel27 18:56, 09 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Moniko - kabaczek był super - zeżarłem całego sam

Kindzia - po prostu chciałem pomóc. Dziękuję Ci za wizytę i miłe słowa. A co do okazów to zazwyczaj w moim ogrodzie zachwycały wiosną korony cesarskie, ale w tym roku mróz je troszkę skrócił.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Kindzia 20:08, 09 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
A z moich dwóch podadzonych jesienią jedna nie wzeszła, a druga była wielka, ale nie kwitła. Nie wiem dlaczego. Jakoś specjalnie koło nich chodzisz?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
bociek 20:30, 09 sie 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Dawid

Masz przepiekne powojniki i roze i mieczyki i ta cudna stipa

Strasznie zal tej pnacej rozy w wejsciu, byla cudna Szkoda, ze ta zima spustoszyla nam ogrody.

Natomiast metamorfoza oczka wychodzi fantastycznie
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
tengel27 21:21, 09 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Kindzia - jeśli chodzi o korony to ich cebule są w ogródku od wieeelu lat, bo moja mama je uwielbia. Ale kwitną dopiero od chyba 4 lub 5. Zawsze były tylko liście. Gdy z mamą zrobiliśmy naszą górkę zwaną skalniakiem wokół niego posadziła te swoje liściory, jak je wtedy nazywałem. Następnej wiosny wyrosły wysokie kwiatostany. I tak już było co roku do tej zimy. Niby w tym roku też kwitły, ale były niziutkie.

Boćku, dzięki za wizytę. Róży też żałuję, ale nie wiem czy jesienią nie dokupię tej samej odmiany. Trochę mi brak tego "czerwonego smoka" jak to mi ją ktoś kiedyś ochrzcił.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Kindzia 21:26, 09 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Jeżeli ta moja nie będzie kwitła w przyszłym roku, tz. że jej miejsce nie pasuje.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
tengel27 20:30, 10 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
U mnie dziś kwiaty pokazały dwie kolejne odmiany mieczyków.

Żółto - czerwony 'Lime'



Biała z ciemnym oczkiem 'Fiorentina'



A jako, że padało to jeszcze 'Chopin' w deszczu (uwielbiam tę różę, albo też może tego róża )



____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Welka 22:52, 10 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Zerknij tu na mieczyki, zwłaszcza Krysty mnie urzekły, chyba też ma takiego ładnego jak Twój biały z oczkiem:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/369-mieczyki-zwane-inaczej-gladiolami?page=19
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies