Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony chaos u Dawida

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony chaos u Dawida

tengel27 07:00, 11 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Ewelinka231281 napisał(a)
Witam!
Zerknij tu na mieczyki, zwłaszcza Krysty mnie urzekły, chyba też ma takiego ładnego jak Twój biały z oczkiem:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/369-mieczyki-zwane-inaczej-gladiolami?page=19
Pozdrawiam


Krysia ma przepiękne mieczyki. Jednak chyba ten z oczkiem to różne odmiany. Jej mieczyki mają oczko jaśniejsze.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Welka 09:59, 11 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
tengel27 napisał(a)

Witam!
Zerknij tu na mieczyki, zwłaszcza Krysty mnie urzekły, chyba też ma takiego ładnego jak Twój biały z oczkiem:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/369-mieczyki-zwane-inaczej-gladiolami?page=19
Pozdrawiam


Krysia ma przepiękne mieczyki. Jednak chyba ten z oczkiem to różne odmiany. Jej mieczyki mają oczko jaśniejsze.


Może wyblakło

Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Kindzia 22:30, 12 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Piękne Twoje mieczyki. Bardzo je lubię. W zeszłym roku były takie piękne u mnie, w tym połowę załatwił mi wciornastek
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
tengel27 18:56, 13 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Dziś kolejny dzień prac - przygotowanie fragmentu do jutrzejszego układania kamieni. Mam nadzieję, że zrobię trochę więcej niż normalnie, bo dostałem wolny dzień za zaległe nadgodziny.
Myślę, że trochę już widoczny jest kształt tego fragmentu.





A z kwiatów - wciąż kwitnie 'Pomponella'



Milin chyba wystraszył się wywalenia, gdyż ma 3 (słownie: trzy) kwiatostany.

____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
tengel27 18:58, 13 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
No i oczywiście kolejne mieczyki:

'Morning Gold'



'Sapporo'



I taki bukiecik

____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Welka 23:28, 13 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Mieczyki jak zawsze mnie urzekają, ale ta róża pomponella jak jest śliczna.
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
nebel 23:50, 13 sie 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witam,
wpadłam z rewizytą, szukam dla siebie do mojego ogrodu kwiatów, prawie ich nie mam u siebie!!!
Zainteresowały mnie Twoje mieczyki, są piękne i urzekające, ale czy są takie wsród nich których nie trzeba na zimę wykopywać. Niestety nie mam gdzie przechowywać roślin, które nie zimują w ziemii więc wszystko co trzeba jesienią wykopać jest nie dla mnie!!!
Czy mieczyki są takie trudne w upawie?
Przeczytałam parę postów na Twoim wątku o tych roślinach, ale przyznam się szczerze nie bardzo się zorietowałam na czym polega problem w ich uprawie
A milin - to jest roślina, która mi się spodobała, musze poczytać na jej temat
Pozdrawiam.ewa
____________________
Ogród Nebel
Mala_Mi 00:21, 14 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piekne miecie...... szkoda, że wymagaja wykopywania
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
tengel27 07:42, 14 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Są dwa mieczyki, które nie wymagają wykopywania. Pierwszy z nich to nasz rodzimy mieczyk dachówkowaty (Gladiolus imbricatus). Kwitł u mnie tak:



Nawet całkiem ładnie się wysiewa W tym roku miałem troszkę maleństw, ale nie wiem co zostało po usuwaniu wątrobowca.

Drugiego jeszcze nie mam, ale wg opisów też zimuje w gruncie i jest to mieczyk bizantyjski (Gladiolus bizantinus). Wg zdjęć ma kwiaty w kolorze ciemnego różu.

Co do moich mieczyków to nie mam z nimi większego problemu, poza sadzeniem i wykopywaniem W momencie gdy uzbiera się ich spora ilość to sadzenie jest męczące, ale gdy tylko zakwitną to widzi się, że jednak się opłaciło Wykopuję je późną jesienią razem z daliami i przechowuję między gazetami (szarymi). Do tej pory stały w domu, w "przybudówce". Jednak zrobiliśmy remont i teraz czeka je pierwszy rok na strychu. Zobaczę jak się przechowają.
Sadzę je dopiero na koniec kwietnia, lub jak w tym roku na początku maja.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
kasik778 07:48, 14 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
tengel27 napisał(a)
Dziś kolejny dzień prac - przygotowanie fragmentu do jutrzejszego układania kamieni. Mam nadzieję, że zrobię trochę więcej niż normalnie, bo dostałem wolny dzień za zaległe nadgodziny.
Myślę, że trochę już widoczny jest kształt tego fragmentu.





A z kwiatów - wciąż kwitnie 'Pomponella'



Milin chyba wystraszył się wywalenia, gdyż ma 3 (słownie: trzy) kwiatostany.



najpierw się przywitam, piękny ogródek, powojniki mnie oczarowały, ja mam kompleks na ich punkcie, bo u mnie nie chcą rosnąć,
a kiedy ja się doczekam kwitnącego milina?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies