Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony chaos u Dawida

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony chaos u Dawida

tengel27 12:21, 26 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Sebek napisał(a)

Zdecydowałem się na Nikona D3100 z obiektywem AF-S Nikkor 18-55 mm. Podobno to lustrzanka dla amatorów, ale wychodzi na to że ja jeszcze do poziomu amatora nie dotarłem. Od dwóch dni czytam... ale jak już się wszystkiego doczytam... to i tak nie wiem czy będę mądrzejszy


Mam ten sam aparat

Ale szczerze instrukcji obsługi nie czytałem - nawet ostatnio miałem zamiar, ale włączyłem ogrodowisko i mnie wciągło


Ja instrukcję doczytałem, ale chyba jestem tym typem, co woli żeby mu pkazano Na chwilę obecną uczę się metodą prób i błędów. Zostało mi dokupić filtr, bo akurat nie mieli w sklepie, więc we wrzesniu muszę to uzupełnić.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Moniika 18:33, 26 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
tengel27 napisał(a)












Niestety nie było filtrów, więc to uzupełnię za miesiąc. o i niech tylko porozgryzam te wszystkie opcje

Dawidzie! Przepiękne mieczyki...
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Sebek 18:55, 26 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
tengel27 napisał(a)


Zdecydowałem się na Nikona D3100 z obiektywem AF-S Nikkor 18-55 mm. Podobno to lustrzanka dla amatorów, ale wychodzi na to że ja jeszcze do poziomu amatora nie dotarłem. Od dwóch dni czytam... ale jak już się wszystkiego doczytam... to i tak nie wiem czy będę mądrzejszy


Mam ten sam aparat

Ale szczerze instrukcji obsługi nie czytałem - nawet ostatnio miałem zamiar, ale włączyłem ogrodowisko i mnie wciągło


Ja instrukcję doczytałem, ale chyba jestem tym typem, co woli żeby mu pkazano Na chwilę obecną uczę się metodą prób i błędów. Zostało mi dokupić filtr, bo akurat nie mieli w sklepie, więc we wrzesniu muszę to uzupełnić.


Eeeeee - jakie filtry o_O?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
tengel27 08:34, 27 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Sebku - koniecznie chcę polaryzacyjny kołowy. Potem pomyślę o soczewkach makro i może kilku innych filtrach barwnych, ale to już czas pokaże.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
tengel27 19:03, 27 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
No to po pracy, korzystając z okazji słonecznego popołudnia, wziąłem się do pracy. Na pierwszy ogień poszedł ugorek, bo trawnikiem grzech to nazywać. Wiosną na ugorku kwitną krokusy. Obecnie jest to prawie ostatnia ostoja zielonej połaci w ogródku - przegrałem bój z rodzicami.

Zatem ugorek przed pracą wyglądał tak:





____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
tengel27 19:04, 27 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Potem ugorek dostał ze szpadla i wziął się trochę w garść. Teraz prezentuje się następująco:





____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Sebek 19:06, 27 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wystarczy mu tylko dosiewka, nakrycie włókniną i będzie po 2 tygodniach idealna murawa Teraz jest dobry czas na zakładanie trawnika
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
tengel27 19:06, 27 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
A żeby tak zielono i nudno nie było to trochę koloru.

'Nostalgie'



Kwitną wrzosy



I wciąż kwitną przypołudniki:

____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
gusiarz 10:19, 28 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Witam.
Dzięki za odwiedziny w moim wątku. ja też dopiero zaczynam przygodę z ogrodowiskiem. Wpadłam jak śliwka w kompot, ale mi tu dobrze. To choroba jakaś się u mnie zaczyna. Cudowna ta róża, wrzosy również, ale fuksjowy/fioletowy przypołudnik położył mnie na łopatki. Zjawiskowy jest !!! Cud, miód, malina
Pozdrawiam słonecznie. Miłego dnia
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Joaska 13:46, 28 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
tengel27 napisał(a)
WTutaj zeszłoroczne nasadzenia i poprawiony brzeg oczka:



Strasznie mi sie podoba ten zakątek w twoim ogrodzie, nie wiem czy w aktualnych pracach nie został zmieniony, ale hosty z trawami mnie osobiscie strasznie się podobają,
I jeszcze jedno zauroczyła mnie u Ciebie róża pomponella
i chyba jednak zaplanuje u siebie jakąs rabate różaną bo choćby dla tych pomponików warto
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies