Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

Mila 10:02, 14 maj 2014


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Widoki wiadomo.... bezbłędne
Ale to rownież kopalnia wiedzy: co, kiedy, czym nawrócić lub zwalczać.
Wszystko zapisuję (czyli robię zdjęcie ekranu
Dlatego dzięki ))))
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Tess 10:15, 14 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12190
Ależ u Ciebie bujnie.
Cudnie.
Jednak rabaty podwyższone to jest to.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
gusiarz 10:24, 14 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Maju hej ... ja lubię piórem pisać... notuję w zeszycie... ale trochę chaotycznie to wygląda. Z moich obserwacji wynika że bardzo ważne jest obserwowanie roślin i szybka reakcja... tydzień czasu to wieki dla rośliny.... Mam świetny przykład na tegorocznych buksikach - na niektórych nie zdążyłam z cięciem... myślałam... kopane... aż tak szybko nie pójdą... jakże sie pomyliłam . Nie tyle kalendarz jest ważny, co zachowanie rośliny. W ubiegłym roku na przykład marniały mi dzwonki brzoskwiniolistne (mam je w awatarku z szałwiami). Zachodziłam w głowę co im jest. Gdy była u mnie AlinaK stwierdziłyśmy że nie lubią żwiru i maty-szmaty (bo mam ją tam gdzie żwir).... ale tej wiosny rosną jak oszalałe... wniosek??? Ubiegłoroczna wiosna była późna, ale u nas sucha i upalna. Marnie rosły - tam gdzie je mam to prawie piach, złapały rdzę. Wszędzie w opisach czytałam nie nawozić, same rosną, bezproblemowe... Pisała do mnie też Monika-Kwiat Holandii - ona mocno je podlewała wodą z dodatkiem kompostu i pieknie jej rosły... Tegoroczna aura pokazał mi wręcz palcem co robiłam nie tak ....
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 10:26, 14 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Terenia... buziaki ... na podwyższonej chwasty nie rosną aż tak mocno.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Mila 10:38, 14 maj 2014


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Aga, absolutnie się zgadzam obserwacja, obserwacja i jeszcze raz obserwacja ale ..... postawy i jakiś minimum wiedzy co do czego i czym trzeba posiąść !
I ja oto właśnie u Ciebie, Madżenki, Hani, Ani od róż, oczywiście Danusi i innych w tą wiedzę się zaopatruję
Zeszyt/notesik tez mam bo w sumie wole papier i ołówek i tam zapisuje zachciewajki, kupione rośliny, sprawdzone zastawienia ale imożliwości uwielbiam
Zrobić zdjęcie ekranu z potrzebnym tekstem/ radą bezcenne
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Tess 10:39, 14 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12190
gusiarz napisał(a)
Terenia... buziaki ... na podwyższonej chwasty nie rosną aż tak mocno.

O masz! Nawet ten plus mają?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Magda_ 10:40, 14 maj 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
gusiarz napisał(a)
Ewuniu... jak cię proszę....nie mogę nadążyć z odchwaszczaniem.... co roku niby jest mniej chwastów, ale nie dają za wygraną. Zawsze najcięższy jest okres kwiecień-czerwiec. Później lżej . Rośliny maja trzy lata... rozrastają się w najlepsze


masz chyba dobrą rękę do roślin że w ciągu 3 lat tak wyrosły
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Margarete 10:48, 14 maj 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zagladam z pozdrowieniami
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
gusiarz 11:00, 14 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Maju masz rację... trzeba mieć podstawy... człowiek musi wiedzieć, w którą stronę ruszyć z interwencją... ale ja farbowana blondii... nie docierało do mnie że te dzwonki za mało wody mają
Ale żebym ja była kopalnią... nawet wiedzy... ja sobie wypraszam ... wprawdzie moje cztery litery szerokie są, ale chiba nie aż tak
Dziękuję za wyróżnienie... zawsze zaglądam do AlinkiK i Marzenki
Spróbuję z tymi fotkami ekranu... może to niezły sposób...

Tesia... i na podwyższeniu cieplej przymrozek nie taki straszny... same zalety... oprócz kosztów budowy

Magdziu - wiesz, wczoraj o tym myślałam... AlinaK pisała kiedyś o "dobrej ręce" ogrodnika..., że jak się komuś roślinkę podaruje, dobrze by ona się przyjęła... to świadczy o dobrej ręce... ale ja mam kilka niepowodzeń... mimo obserwacji zabrakło reakcji ... pocieszam się, że każdy ma wzloty i upadki.

____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 11:02, 14 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Małgosiu - dziękuję... też pozdrawiam. U nas pada, pochmurno jest... ale są też chwile gdy niebo troszkę się przeciera.
Wpadnę do was wieczorkiem... teraz muszę lecieć..
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies