Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mam marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mam marzenie

Gardenarium 19:10, 26 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ana_art napisał(a)
ups... nie widać zdjęć tylko linki, a jak się w nie wejdzie strasznie malutkie foteczki, pokombinuj ze wstawianiem fotek będzie łatwiej


Już poprawiłam, jest dobrze

Witaj Małgosiu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
11stokrotka 21:14, 26 sie 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Kłaniam się nisko. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie.
____________________
Mam marzenie
11stokrotka 18:35, 30 sie 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Posadziłam różaneczniki, kupiłam korę żeby je podsypać. Czekam jednak na doradzenie kolejnych roślin. Myślę, że przy wejściu pasowałaby duża kula podsadzona czymś kontrastowym pod nią małe kulki niekoniecznie roślinne np.metalowe jak u Danusi w ogrodzie. Zastanawiam się z czego zrobić dużą kulę - z cisa, bukszpanu., ostrokrzewu ... Ponieważ jest tam spory cień pewnie lepiej pasowałby cis. Zauroczyły mnie w ogrodzie Danusi formy strzyżone podsadzone żółtą żurawką i do tego towarzystwo traw...Nie wiem tylko czy żurawki dadzą radę pod ścianą północną. Ostrokrzew golden gem podobno tak ładnie wybarwiony jest tylko w słońcu... Pozostaje jeszcze trzmielina strzyżona w platformę... Doradźcie, proszę.









P.S. Nie patrzcie na choiny i golterię zaraz na początku przy wejściu - czekają na swoje miejsce.

Pozdrawiam wszystkie green fingers.
____________________
Mam marzenie
Jagodaa 22:14, 30 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Cześć Stokrotko, a nie podobają Ci się hosty? jest mnóstwo odmian i na północną stronę jak znalazł.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
11stokrotka 13:21, 31 sie 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Bardzo mi się podobają. Wprawdzie sama nie mam jeszcze żadnej, ale są u mojej mamy. Zatem proponujesz hosty na podsadzenie a jaką roślinę jako zasadniczą? Idę obejrzeć Twój wątek. Czuję się zaproszona. Pozdowionka
____________________
Mam marzenie
Jagodaa 13:34, 31 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja też jeszcze nie mam ani jednej (jakoś ciągle mam zbyt slonecznie na działce - tak mi sie wydaje), więc pewnie dlatego chętnie wsadziłabym je do czyjegoś ogródka przyszły na myśl, gdy czytałam o cieniu, no ale czy pasować będą to kwestia pewnie dalszych wyborów, ja nie potrafię tak kompleksowo doradzać

Zaproszona do mnie czuj się oczywiscie w każdym momencie!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Gardenarium 20:28, 31 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ŻÓłtą plamę zrobią zurawki Citronelle, mogą rosnąć w cieniu, także tojeść rozesłana Aurea, albo niskie hostki, akurat takie teraz kupiłam, malutkie i fajne, do tego żólte.
Dużą kulę zrób z cisa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
baraga1904 21:07, 31 sie 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Witaj Małgosiu,
masz bardzo ładny dom i ładna działkę do obsadzenia...
...mam taki podobny domek po sąsiedzku, obłożony identyczna klinkierką...z oczkiem ...
...pole do popisu...
...śliczne masz sosenki..
11stokrotka 10:22, 01 wrz 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Dziękuję Danusiu za odpowiedź.
Żeby zrobić dużą kulę pewnie powinnam posadzić razem ze trzy cisy... Wydaje mi się, że pisałaś, że na stożek najlepsze są Dawidy. A na kulę jakie są najlepsze? Mam zamiar przygotowć w najbliższym czasie sadzonki na przyszłe ogrodzenie, ktore chcę zrobić z Hicksii...
Muszę przyjrzeć się tym malutkim funkiom. Czy pisałaś o nich ostatnio przy jakiejś realizacji?
Obejrzę też Citronelle. Obok mnie mają w ogrodniczym ładne okazy.

Cieszę się z Twojej wizyty Agnieszko. Dziękuję za dobre słowo - swoj dom zawsze cieszy, bo swój. Ale dobrze jest gdy innym też się podoba...Sosenki rzeczywiście zwracają uwagę wielu osób, ale nawet nie wiem jaka to odmiana. Są gęste, bo co roku skaracam im przyrosty... Czuję się zaproszona do Twojego ogrodu.
____________________
Mam marzenie
Gardenarium 21:16, 02 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na stożek najlepszy jest Taxus baccata. Najlepiej znaleźć odpowiedni okaz, żeby juz miał zaczątki stożka.

O funkii tej małej napiszę jutro w http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies