Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla roślin o mocnych nerwach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla roślin o mocnych nerwach

Gabisia 23:36, 29 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Oj Kasiu,
rozmarzyłam się nad tymi cisami
Teraz sobie myślę. że może zrobić tak:
- kupić 4 wiśnie
- szybko puścić na siatkę bluszcz
- podsadzić mniejszymi cisami

Chyba miałoby sens?
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
KasiaWB 00:47, 30 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Przepraszam, nad robotą siedzę, a forum w przerwach już odpowiadam:
4 wejdą? a może 5? właśnie to miałam na myśli pytając jaka jest szerokość działki w tym miejscu gdzie mają być bluszcz tak szybko to nie pójdzie, no może winobluszcz... ale potem będzie problem z karczowaniem podsadzenie mniejszymi cisami ok.
Spróbuj to narysować jak to mniejwięcej by wyglądało, a jak znasz te programy do projektowania albo umiesz nanosić rysunki na zdjęcia to jeszcze lepiej. Ja nie umiem )
Serdecznie pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
EwaG 07:08, 30 sie 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Gabi napisał(a)
Mam zatem kilka pytań.

Proszę o pomoc zwłaszcza Danusię, bo ma żywopłoty "w małym palcu" i ogromne wyczucie estetyki oraz takich ogrodowych niuansów.

Oto mój wał:



Witam, nie mam raczej wyczucia ogrodowiskowych niuansów, ale zdaje mi się, że dodatkowy żywopłot (jeden już przecież jest u sąsiada), niepotrzebnie zabierze Ci przestrzeń. "Pożycz" sobie żywopłot od niego. Jeżeli chcesz zasłonić płot i te żywotniki to zrób tam rabatę z wyższymi krzewami z tyłu, a niższymi nasadzeniami z bylin z przodu. Mogą być krzewuszki, o różnych kolorach liści i kwiatów. Będą dobrze wyglądać na zielonym tle. Może jakieś mniejsze pęcherznice lub derenie.
Pozdrawiam
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Wieloszka 08:18, 30 sie 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Gabi wg mnie te thuje wcale nie wyglądają źle, a tak jak pisze Ewa - dosadzenie następnych zabierze Ci miejsce. Ja bym je wykorzystała jako tło dla własnych nasadzeń. Wiśnie umbra to super wybór! Podoba mi się bardzo pomysł KasiWB - ze skarpetkami z bukszpana lub hakone pod nimi
Mam od wiosny żywopłot z cisa i wcale nie uważam, żeby wolno rósł Ale też kupowałam je gęste i wysokie na ok.70-80cm. Oj masz nad czym myśleć
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Ana 08:22, 30 sie 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Gabi - i jak się przyłączę do opinii dziewczyn - masz maly ogródek - nie sadź formalnego żywopłotu! za rok, dwa thuje sąsiada stworzą jednolite zielone tło, bez prześwitów, przed którym Ty możesz poszaleć - i ja dałabym tam te wisienki w skarpetach, a wzdłuż ogrodzenia piękny szpaler Limeligtów Urośnie duzo szybciej i jeszcze będzie morze kwiatów i poprzetykaj je trawami, które będa sobie pięknie falować - miskantem gracillimus albo Morning light
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Safoya 08:28, 30 sie 2012


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Gabi napisał(a)
Oj Kasiu,
rozmarzyłam się nad tymi cisami
Teraz sobie myślę. że może zrobić tak:
- kupić 4 wiśnie
- szybko puścić na siatkę bluszcz
- podsadzić mniejszymi cisami

Chyba miałoby sens?


Witaj Gabi
Jak czytam Ciebie to jakbym słyszała własne dylematy
Tuje be, cisy piekne, ale za wolno.
U mnie skończyło się cisami hicksii, wiśniami szczepionymi na wysokości docelowej żywopłotu i trzcinową matą a miejscami również pnącą trzmieliną i bluszczem właśnie
Tylko, że ja chciałabym mnieć chociaż te tuje jako tło. Niestety mam toi toi i budowlany rozgardiasz.
Życzę powodzenia
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Gabisia 09:04, 30 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
EwaG napisał(a)

Mam zatem kilka pytań.

Witam, nie mam raczej wyczucia ogrodowiskowych niuansów, ale zdaje mi się, że dodatkowy żywopłot (jeden już przecież jest u sąsiada), niepotrzebnie zabierze Ci przestrzeń. "Pożycz" sobie żywopłot od niego. Jeżeli chcesz zasłonić płot i te żywotniki to zrób tam rabatę z wyższymi krzewami z tyłu, a niższymi nasadzeniami z bylin z przodu. Mogą być krzewuszki, o różnych kolorach liści i kwiatów. Będą dobrze wyglądać na zielonym tle. Może jakieś mniejsze pęcherznice lub derenie.
Pozdrawiam

Witaj Ewo,
ja własnie nie bardzo chcę tam nasadzać, bo planuję "uspokoić" resztę mojej twórczości

Pozdrawiam.
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 09:11, 30 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Wieloszka napisał(a)
Gabi wg mnie te thuje wcale nie wyglądają źle, a tak jak pisze Ewa - dosadzenie następnych zabierze Ci miejsce. Ja bym je wykorzystała jako tło dla własnych nasadzeń. Wiśnie umbra to super wybór! Podoba mi się bardzo pomysł KasiWB - ze skarpetkami z bukszpana lub hakone pod nimi
Mam od wiosny żywopłot z cisa i wcale nie uważam, żeby wolno rósł Ale też kupowałam je gęste i wysokie na ok.70-80cm. Oj masz nad czym myśleć


Cześć Wieloszko

Ja wiem, że większość ludzi sadzi thuje, zwłaszcza w dużych ogrodach, bo to najrozsądniejszy i szybki sposób na osłonę.
Ale ja wprost nie znoszę tego mojego widoku.
Gdyby jeszcze sąsiad chciał strzyc, to ok, ale wiem, że chce mieć wysoki rządek.
Początkowo też chciałam to wykorzystać jako tło i posadziłam dobra wszelakiego
Ale teraz, gdy codziennie zza stołu spoglądam, to chciałabym patrzeć, na coś spokojnego i eleganckiego.
Najbardziej spełniłby te moje marudzenie cis plus wisieńki.
Jadę niedługo do Galowic, bo wyczytałam u Ciebie, że tam dużo drzewek,
może tam coś wypatrzę.

Agnieszko, a gdzie u nas te cisy są w najlepszej cenie?
Czy jest sens jechać do Pisarzowic?

pzdr. G.
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 09:14, 30 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Ana napisał(a)
Gabi - i jak się przyłączę do opinii dziewczyn - masz maly ogródek - nie sadź formalnego żywopłotu! za rok, dwa thuje sąsiada stworzą jednolite zielone tło, bez prześwitów, przed którym Ty możesz poszaleć - i ja dałabym tam te wisienki w skarpetach, a wzdłuż ogrodzenia piękny szpaler Limeligtów Urośnie duzo szybciej i jeszcze będzie morze kwiatów i poprzetykaj je trawami, które będa sobie pięknie falować - miskantem gracillimus albo Morning light


Anuś, no właśnie nie bardzo chcę tam szaleć


Wisienki + skarpety będą na 100%!

Limelighty i Anabelki mam z przodu domu.

Całuski!
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 09:16, 30 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Safoya napisał(a)

Oj Kasiu,
rozmarzyłam się nad tymi cisami
Teraz sobie myślę. że może zrobić tak:
- kupić 4 wiśnie
- szybko puścić na siatkę bluszcz
- podsadzić mniejszymi cisami

Chyba miałoby sens?


Witaj Gabi
Jak czytam Ciebie to jakbym słyszała własne dylematy
Tuje be, cisy piekne, ale za wolno.
U mnie skończyło się cisami hicksii, wiśniami szczepionymi na wysokości docelowej żywopłotu i trzcinową matą a miejscami również pnącą trzmieliną i bluszczem właśnie
Tylko, że ja chciałabym mnieć chociaż te tuje jako tło. Niestety mam toi toi i budowlany rozgardiasz.
Życzę powodzenia


Cześć Safoya

Czyli u Ciebie skończyło się super!

No toi toi u mnie także przegrywa z thujami
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies