Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla roślin o mocnych nerwach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla roślin o mocnych nerwach

KasiaWB 23:01, 29 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Nie wiem jakiej szerokości jest ta rabata, ale .......może dać po jednym serbie w każdym rogu pomiędzy nimi czyli równolegle z siatką szpaler z cisa, a na jego tle posadzić wysoko szczepione (conajmniej 2 metry) Prunus "Umbraculifera" (korony docelowo mają 3 m, więc sadzimy conajmniej w takiej odległości a nawet z marginesem aby je wyeksponową) - tylko nie wiem ile tam by weszło a od tego zależy czy to miałoby sens.... Wiśniom zrobilabym skarpety - kostki z bukszpana albo z hakone (do wyboru).... hmmmm
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Sebek 23:03, 29 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A co powiesz na choiny kanadyjskie?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1238-choina-kanadyjska-tsuga-canadensis
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
finka 23:04, 29 sie 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Witaj Gabi !

poczytałam szybko o Twoim małym ogródku... Czasem to myślę, że sama bym taki mały chciała bo w takich rozmiarach to jak następny pokój w domu tylko pod chmurą...i gabarytowo zupełnie jak u GabiK czy Noemi (pozdrawiam obie ) i utrzymać w ryzach łatwo i szybko

warto zastanowić się nad brzozą, ale w tym wypadku optowałabym za jedną sztuką pod tytułem Brzoza papierowa 'Doorenbos' - najpiękniejsza kora (czytaj: bielusieńka) to byłby punkt odniesienia do reszty, jak ja to mówię, szkieletowa roślina, a potem otoczenie...

otoczenie w małym ogrodzie musi być mocno przemyslane...na tym polu świetne osiągnięcia uzyskała Noemi !!!!

nie mieszać zbyt dużo kolorów to kolejna maksyma na małym obszarze. Za Danusią powtarzam, że wystarczy wybrać 3 - 4 kolory i zawsze będą ze sobą współgrać. Ogród nie będzie przeładowany.

no i pytaj, bo kto pyta....tu jest nas dużo, a grupa wrocławska coraz większa. Można zorganizować spotkanie czarownic (hihi) i na miejscu omówić problem.

Ja wrocławianką z urodzenia, a z wyboru wylądowałam pod Ząbkowicami Śląskimi. Zapraszam do odwiedzenia mojego ogrodu na ogrodowisku, facebooku no i w realu !

Pozdrawiam gorąco...



____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
KasiaWB 23:05, 29 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
O, choina też dobra, ale cis po całości wyglądałby bosko, jest taki elegancki
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
kwiatholandii 23:06, 29 sie 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Choiny są piękne. Też je mam, ale nisestety wolno rosną i nie dają pełnego zarostu
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Gabisia 23:13, 29 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
KasiaWB napisał(a)
Nie wiem jakiej szerokości jest ta rabata, ale .......może dać po jednym serbie w każdym rogu pomiędzy nimi czyli równolegle z siatką szpaler z cisa, a na jego tle posadzić wysoko szczepione (conajmniej 2 metry) Prunus "Umbraculifera" (korony docelowo mają 3 m, więc sadzimy conajmniej w takiej odległości a nawet z marginesem aby je wyeksponową) - tylko nie wiem ile tam by weszło a od tego zależy czy to miałoby sens.... Wiśniom zrobilabym skarpety - kostki z bukszpana albo z hakone (do wyboru).... hmmmm


Kasiu, to dobry pomysł.
Mam już nawet zamówione dwie wiśnie umbrelki, z tymże miałam je posadzić z boku domu i podsadzić wyłącznie runianką.
Chyba muszę zmodyfikować jednak moje plany.
Byłam z M. po wiśnie, ale miały małe korony, a on myślał, że od razu będą wielkie kule.
Ile trzeba lat, żeby one się tak znacznie rozrosły?
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 23:14, 29 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Sebek napisał(a)
A co powiesz na choiny kanadyjskie?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1238-choina-kanadyjska-tsuga-canadensis


Sebciu, tak zupełnie szczerze to one mi się tak nie bałdzo podobają....
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 23:15, 29 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
KasiaWB napisał(a)
O, choina też dobra, ale cis po całości wyglądałby bosko, jest taki elegancki


No, na cis to bym się chętnie zgodziła,
ale koszt x 6 co najmniej
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 23:24, 29 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
finka napisał(a)
Witaj Gabi !

poczytałam szybko o Twoim małym ogródku... Czasem to myślę, że sama bym taki mały chciała bo w takich rozmiarach to jak następny pokój w domu tylko pod chmurą...i gabarytowo zupełnie jak u GabiK czy Noemi (pozdrawiam obie ) i utrzymać w ryzach łatwo i szybko

warto zastanowić się nad brzozą, ale w tym wypadku optowałabym za jedną sztuką pod tytułem Brzoza papierowa 'Doorenbos' - najpiękniejsza kora (czytaj: bielusieńka) to byłby punkt odniesienia do reszty, jak ja to mówię, szkieletowa roślina, a potem otoczenie...

otoczenie w małym ogrodzie musi być mocno przemyslane...na tym polu świetne osiągnięcia uzyskała Noemi !!!!

nie mieszać zbyt dużo kolorów to kolejna maksyma na małym obszarze. Za Danusią powtarzam, że wystarczy wybrać 3 - 4 kolory i zawsze będą ze sobą współgrać. Ogród nie będzie przeładowany.

no i pytaj, bo kto pyta....tu jest nas dużo, a grupa wrocławska coraz większa. Można zorganizować spotkanie czarownic (hihi) i na miejscu omówić problem.

Ja wrocławianką z urodzenia, a z wyboru wylądowałam pod Ząbkowicami Śląskimi. Zapraszam do odwiedzenia mojego ogrodu na ogrodowisku, facebooku no i w realu !

Pozdrawiam gorąco...


Kochana Finko,

znam Twój wątek bardzo dobrze.
Między innymi dlatego, że jestem w Ząbkach co dwa tygodnie
Mam tam Teściów.
Wybieram się do Was już od dłuższego czasu i jakoś dotrzeć nie mogę

Także moim zdaniem mały ogród trzeba bardziej przemyśleć.
Jest duużo trudniej.
Mam jeszcze dużą działkę pod Polanicą i sadzę tam co popadnie.
I jakoś wszystko ze sobą pasuje

Co do kolorów, mam wyłącznie białe kwiaty.
No, nie licząc mini-wrzosowiska, które dziś wymodziłam.

Ja również bardzo bym chciała spotkać się z wrocławską Mafią Ogrodowiskową
Muszę o tym poważnie pomyśleć

Do rychłego zobaczenia!

Pozdrawiam

____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
KasiaWB 23:25, 29 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Wiśnie i cis będą bardzo pasować do Twojego ogrodu i do Ciebie cis - dostojny i elegancki a wiśnie lekkie, zwiewne i co najwazniejsze same rosną w kule a widok wiosną - bezcenne ) zapewne już widziałaś wątek o tej wiśni http://www.ogrodowisko.pl/watek/1036-prunus-umbraculifera-wisnia-osobliwa-odm-kulista
nie rośnie tak szybko jak chwast )) ale też nie za wolno, w zasadzie tylko korona się rozrasta, bo jak wysoko szczepioną kupisz to już na wysokość nie urośnie, dlatego ważne jest aby była szczepiona jak najwyżej.
Koszt cisów jest dość wysoki, więc może kupisz trochę mniejsze sadzonki, które może od razu efektu nie dadzą, ale cis moim zdaniem szybko rośnie z tego co obserwuję, a mam ich trochę, właśnie małe sadzonki narazie mam, bo tanie, a przecież urosną a jako nawet początkowo niski żywopłot ładnie przycięty też już będzie dobrze wyglądał.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies