Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grembosiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Grembosiowo

20:51, 17 wrz 2013
Oj będzie się działo na wiosnę
baraga1904 21:00, 17 wrz 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...i tutaj cebulkowo, podczytuję...a ja tak rzadko tu wpadam...ostatnio czasu niet...
Matka 21:08, 17 wrz 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
a masz może zdjęcie czosnków gladiatora znaczy cebuli?duża jest?rozumiem, że z jednej cebuli wyrasta tylko jeden Gladiatorek?
____________________
U Matki
grembosia 21:19, 17 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Bogda, zdjęcia nie mam, bo cebule na budowie, ale porównując z innymi cebulkami czosnków, Gladiator to cebulisko. W opakowaniu są po dwa, a innych 6- za tę samą cenę.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
AniaK 21:31, 17 wrz 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
No kochana zaszalałaś, to z wrażenia ta wysypka przy przeszukiwaniu skrzynek. A tak na poważnie, to ja nic na twarzy nie miałam tylko ręce okropnie brudne. Może jakaś alergia na czosnki.

Bardzo dobry pomysł z tymi krokusami, potem żurawki zakryją liśćmi pozostałości po krokusach. A gdzie dasz czosnki?

Ja mam sadzarkę gardeny, wygodna i taka porządna, ale przy takiej ilości cebul, to ręce będą bolały, Marzenka radziła żeby szersze dołki wykopać na taką głębokość jak cebule potrzebują, poukładać cebule w odpowiednich odstępach i zasypać. Ja tak będę w tym roku robić, bo sadzarką to robisz mały otwór.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Magda70 21:43, 17 wrz 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
grembosia napisał(a)
Dzięki, nebel, zapraszam częściej na spacer.

Dzisiaj dalej szalałam zakupowo- czosnkowo.
Byłam w dwóch Lidlach, cebul sporo, w dobrych cenach, ale już nieco przebrane, nieźle się naprzerzucałam.

Zapisuję nazwy, by wiedzieć co i ile posadziłam:

Allium Gladiator szt.6
Allium Mont Everest szt.6
Allium Mix szt.24
Allium Purple Sensation szt.24, wcześniej w LM 20- razem 44 szt.
Crocus Tommasinianus Barrs Purple 240 szt.
Wcześniej w Netto czosnek główkowaty Allium Sphaerocephalon 80 szt.

Razem do posadzenia mam...400 szt. cebul, ale się tego nazbierało, a jeszcze zamierzam dokupić kilka białych.
Chyba będę musiała kupić jakąś sadzarkę, tylko nie wiem jaką, macie coś sprawdzonego?

Z połączeniem kolorów chyba nie powinno być problemów, bo tylko fiolet i biel.


haha...Grembosiu...ja przed chwilą u siebie podobną listę zamieściłam
Wszystkie lidle i biedronki nasze
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 21:44, 17 wrz 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
grembosia napisał(a)
Bogda, zdjęcia nie mam, bo cebule na budowie, ale porównując z innymi cebulkami czosnków, Gladiator to cebulisko. W opakowaniu są po dwa, a innych 6- za tę samą cenę.


potwierdzam...wielkie cebule są....i gladiator i mount everest
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
malkul 21:46, 17 wrz 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Wszędzie cebolowo i czosnkowo widzę Pozdrawiam
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Agnieszka_B 21:47, 17 wrz 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Grembosiu, wszystko u ciebie piekne- i róże i bukszpany i wszystko !

____________________
zapach-ziemi
kasiek 21:48, 17 wrz 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Rany - nadrobiłam obrazki - ależ pięknie u Ciebie! Taras - Francja elegancja - bardzo klimatycznie, pergole fantastyczne - pogratuluj M, a miejsce gdzie będziesz sadzić te 240 (!) krokusów - wow.....
Gust i talent w jednym - pieknie...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies