Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grembosiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Grembosiowo

22:18, 21 wrz 2013
Niesamowita ta ceglana ściana,wszystko mi się tam podoba i konewka i donice i te ptaszyny i ławeczka i to okno wiklinowe...
Kuklik 23:22, 22 wrz 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Mathildis napisał(a)

kocham tę cegłę


Ja też
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Margarete 00:22, 23 wrz 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AniaK napisał(a)
Ja znalazłam na mojsklepogrodniczy.pl za 10 cebulek czosnków-14zł, dobra cena, może ktoś u nich kupował i wie czy ok.


Wydaje mi sie Aniu że tam kupowałam pod tym adresem i był duży wybór roslin ale dostawa była stosunkowo droga bo to chyba jest firma przesyłająca cebule z Holandii.... może pomyliłam nazwy ale tak cos podobnie sie nazywało.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 00:30, 23 wrz 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
grembosia napisał(a)
Obiecałam jeszcze kilka zdjęć mojego romantycznego zakątka. Dzisiaj zdjęcia jakieś niewyraźne mi wyszły...







Ale super wyszedł ten kącik romantyczny... iden iden jak w inspiracji... ........(zachwyt ).............
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 00:35, 23 wrz 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
grembosia napisał(a)


Te widoki są boskie.........wcale ci sie nie dziwie,że nocujesz już w nowym domu i nie chcecsz wracać do starego, ja dla oglądania takiego ogrodu i takich widoków mogłabym spać na gołej podłodze, bez wygód i mebli byleby byc bliżej ....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Lena 07:15, 23 wrz 2013


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Grembosiu pięknie , ba - bardzo pięknie
Podziwiam i cieszę się że w PL powstają TAKIE niesamowite ogrody
Chyba wyciągnęłabym leżaczek i nie ruszała się z waszego magicznego ogrodu
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
eda 13:46, 23 wrz 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Pobiegałam oko zachwyciłam i kwiatek zostawiłam miłego
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
grembosia 21:21, 24 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Kochani, jak miło czytać Wasze wpisy i tyle cennych rad, pięknie dziękuję.

Dzisiaj posadziłam lawendę (z weselnych donic) wokół zawijaska bukszpanowego 11 szt. z jednej i 11 z drugiej strony, odległość od zawijaska ok. 50cm. W pasie między lawendą a bukszpanem posadzę czosnek Purple Sensation po 22 szt. z każdej strony, a nad nim czosnek główkowaty po 40 szt. z dwóch stron.
Myślicie, że to dobre proporcje?

Wklejam zdjęcie poglądowe z czerwca, bo szwankuje mi aparat i wgrywanie świeżych zdjęć...



Między żurawki chcę posdzić krokusy, ale mam ich tylko 240 szt., szukałam w okolicy, żeby dokupić więcej tego samego gatunku, ale nie znalazłam. Spróbuję przez inrernet. Jeśli nie znajdę takich samych, to kupię inne odmiany i zrobię mix, albo, jak radzi Madżenka, posadzę na razie w jednej linii.

Mam jeszcze mix czosnkowy, planuję posadzić takie mieszane wśród host po 12szt z każdej strony.

Gladiatory i Mont Everest (mam ich niewiele) posadzę na widoku z dużego okna jadalni, wśród trzmieliny, na tle szmaragdów.

Uff, rozparcelowałam 400 szt cebulowych ... myślicie, że dobrze zaplanowałam, proszę o sugestie bardziej cebulowo doświadczonych.

Jeszcze jedno..., tulipany do donic, to świetny pomysł, zadołuję i wiosną pójdą do ozdobnych donic w domu i przed domem. Tylko, że ja tulipany uwielbiam wyłącznie żółte....
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Debra 22:17, 24 wrz 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
grembosia napisał(a)


Między żurawki chcę posdzić krokusy, ale mam ich tylko 240 szt., szukałam w okolicy, żeby dokupić więcej tego samego gatunku, ale nie znalazłam. Spróbuję przez inrernet. Jeśli nie znajdę takich samych, to kupię inne odmiany i zrobię mix, albo, jak radzi Madżenka, posadzę na razie w jednej linii.

Mam jeszcze mix czosnkowy, planuję posadzić takie mieszane wśród host po 12szt z każdej strony.

Gladiatory i Mont Everest (mam ich niewiele) posadzę na widoku z dużego okna jadalni, wśród trzmieliny, na tle szmaragdów.



Moje cebulowe doświadczenie żadne Pierwszy raz sadziłam. Tak sobie pomyślałam o tym mixie czosnkowym - czy wiesz jakie w nim są odmainy? Bo one mają od 15 do 100 cm, kolory od różowego, przez fiolet do czerwieni, są białe i żółte. Te małe to ci się mogą w hostach pochować.

A jakie masz krokusy?
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
grembosia 23:37, 24 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Krokusy, to fioletowe z żółtym pręcikiem- Crocus Tommasinianus Barrs Purple, trochę nietypowe.

Ten mix to nie podają odmian, ale widać, że dość spore cebule, więc hosty nie powinny ich zagłuszyć, a mam nadzieję, że przykryją zżólknięte liście. Na opakowaniu kolory: fiolet, biel i róż. Ten zestaw traktuję trochę z przymrużeniem oka, bardziej jak niespodziankę...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies