Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grembosiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Grembosiowo

Monika76 22:15, 18 wrz 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Cudowny dom- i ta cegła. Bosko. Bruk również rewelacja. Bardzo chciałam taki, ale ilość którą dysponowałam niestety nie była wystarczająca. Super ogród i dom.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
grembosia 00:18, 19 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748


Wysypka i swędzenie już minęło, jest ok.
Coś jednak chyba musi być na tych cebulkach...

AniaK napisał(a)
To nie dobrze, że ciągle swędzi, to naprawdę może być alergia. Weź może wapno, albo coś na alergie.
To czosnki będą między łukami bukszpanowymi a lawendą? Wtedy tych zasychających liści nie będzie widać tak bardzo. Możesz dać jeszcze tulipany(miedzy czosnkami) które zakwitną IV-V, w tych odcieniach co czosnki, tylko niższe od nich,ok.45-50cm i te czosnki co kwitną w lipcu, wtedy bedziesz miała kolor od lutego do lipca, potem lawenda. A jak jeszcze dodasz między krokusy co jakiś czas cebulę hiacynta, to ta rabata będzie cały czas kwitła.
Marzenka mi to wszystko wyjaśniła, kopiesz dołek na głębokość największej cebuli, czyli jakieś 15-20cm i rozkładasz czosnki przysypujesz to wszystko ziemią żeby była głębokość następnych cebul mniejszych np. tulipanów, czy mniejszych czosnków i rozkładasz pozostałe i zasypujesz, koniec. Ale każdy lubi inaczej, więc wybierz sobie jak Tobie będzie najlepiej. Ja mam taki pas 50x150cm i chyba takim sposobem będzie mi lepiej niż tyle dołków robić.


Aniu, dałaś mi do myślenia, wyobraźnia szaleje. Ja właściwie chciałam czosnki zagospodarować inaczej na tych "nerkach", ale Ty chyba masz lepszy pomysł, żeby skupić się wokół zawijaska.

A jeszcze te tulipany i hiacynty, no nie wiem, czy nie za dużo tego dobra będzie, ale to pewnie niezły pomysł na długo kwitnącą rabatę na froncie, pomyślę jeszcze nad tym.
Mam jeszcze trochę czasu, bo za sadzenie cebul chcę się zabrać pod koniec miesiąca.

Co do sadzarki, to jak czytałam zdania są podzielone, niektórzy uważają, że to wspaniałe urządzenie, inni twierdzą, że niepotrzebne zamieszanie. Najlepiej zrobię, jak sama się o tym przekonam, muszę kupić i sprawdzić, co mi będzie pasować. Może do jednych miejsc będzie się nadawać, a do innych nie.

Na razie pogoda niezbyt ogrodowa, od piątku podobno lepiej...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Borbetka 07:27, 19 wrz 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Lepiej z pogodą? Spojrzałam na norweską animację chmur i się zasmuciłam baaardzo. Takiej burej szmaty nie było dawno. Smutno mi bez słońca.
____________________
borówcowy wizytowka
Marta7 19:38, 19 wrz 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Grembosiu no cudnie u Ciebie,wszystko tak wspaniale dopasowane i zgrane i zadbane.
A powiedz mi - te bukszpanki w donicach w romantycznym zakątku-co z nimi robisz zimą? Czy zabezpieczasz je jakoś przed mrozem?
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
Mathildis 21:40, 19 wrz 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Ładne zakupy i świetne plany cebulowe.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
grembosia 21:51, 19 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Pogoda pod psem, mam nadzieję, że chociaż w weekend będzie znośnie...

Marto, miło mi czytać tak ciepłe słowa, to bardzo budujące.

Bukszpany z romantycznego zakątka pójdą gdzieś do gruntu, ale jeszcze nie mam pomysła gdzie, zimą w donicach nie dałyby rady, niestety, chociaż bardzo mi tam pasują...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
grembosia 22:03, 19 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Aż moim bukszpanikom musiałam się bliżej przyjrzeć, muszę im znaleźć jakieś miejsce docelowe.


____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
AniaK 23:19, 19 wrz 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Myśl, myśl, przecież wszystko na raz nie zakwitnie, najpierw będą krokusy, potem możesz między nie gdzie nie gdzie dać szafirki, żeby przedłużyć niebieski kolor, potem hiacynty i tulipany, a potem czosnki, mogą być razem z tulipanami, jeżeli dasz późniejsze. Ale to Ty decydujesz
Sadzarka z Gardeny jest chyba wygodniejsza niż inne, się ją naciska.
Pozdrawiam i udanego obmyślania

P.S.
Ach ta Twoja ściana ceglana
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
makkasia 23:31, 19 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Dla mnie najważniejsze aby póżniej zasychających liści nie było widać a i tak pomimo starań widać je
uwielbiam śródziemnomorski a u mnie też zimota straszna i pada
cieplutko pozdrawiam, jeszcze będzie pięknie
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Kasiek 23:38, 19 wrz 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Zakochalam sie.Tak po prostu i po raz kolejny W Twojej scianie Bosko.
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies