Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grembosiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Grembosiowo

grembosia 16:17, 20 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Aniu, myślę, myślę...aż mnie głowa boli od tego myślenia

Kasiu, u Ciebie też piękne ściany

makkasia napisał(a)
Dla mnie najważniejsze aby póżniej zasychających liści nie było widać a i tak pomimo starań widać je
uwielbiam śródziemnomorski a u mnie też zimota straszna i pada
cieplutko pozdrawiam, jeszcze będzie pięknie


Kasiu, ja chcę posadzić czosnki wśród lawendy i host, a hiacynty wśród żurawek, myślsz, że będzie widać zaschnięte liście?
A nie można ich tak po prostu obciąć, gdy brzydko wyglądają?
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
GorAna 19:13, 20 wrz 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
grembosia napisał(a)
Aniu, myślę, myślę...aż mnie głowa boli od tego myślenia

Kasiu, u Ciebie też piękne ściany



Kasiu, ja chcę posadzić czosnki wśród lawendy i host, a hiacynty wśród żurawek, myślsz, że będzie widać zaschnięte liście?
A nie można ich tak po prostu obciąć, gdy brzydko wyglądają?


Grembosiu, jak liście zasychają to znak, że wegetacja ustała i można cebulki wykopać
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Madzenka 09:55, 21 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Grembosiu dlaczego ja ciebie zgubiłam???
Ależ piekna rabata i ściana w przedogródku powstała !! Jestem zachwycona


Nie chcę Cię marwtić ale te 240 szt krokusików to bym wsadziła z jednej strony. twoja rabat jest duża a 100 szt to ja na 1 m2 sadziłam i dopiero wtedy był efekt łączki...... Chyba że ich nie porozrzucach tylko posad isz w jednej linii. Krokusiki są relatywnie tanei więc radzę dokupić.

Masz rację na razie nie szalej z tu z tulipanami, co najwyżej wsadź sobie do donic i zadołuj je na zimę. Ale czososnki na tej rabacie będą cudowne, potem lawenda, potem czosnki główkowate. Miodzio.
Może zamiast tulipanów ciemne hiacynty?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:56, 21 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
grembosia napisał(a)
Aniu, myślę, myślę...aż mnie głowa boli od tego myślenia

Kasiu, u Ciebie też piękne ściany



Kasiu, ja chcę posadzić czosnki wśród lawendy i host, a hiacynty wśród żurawek, myślsz, że będzie widać zaschnięte liście?
A nie można ich tak po prostu obciąć, gdy brzydko wyglądają?


Czosnki główkowate w lawendzie? Nie galdiatory? Bo gadiatory mają olbrzymie liście które zagłuszą wszystko...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Debra 11:31, 21 wrz 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
grembosia napisał(a)


Wysypka i swędzenie już minęło, jest ok.
Coś jednak chyba musi być na tych cebulkach...



Zauważyłam u siebie pieczenie oczu i skłonnośc do kichania po porzadkowaniu zakupionych cebul. One wszystkie mają taki charakterystyczny chemiczny zapach. Sądzę, że to te środki grzbobójcze, w którymi są zabezpieczane.
Ogród bez chemi!!! Chyba fikcja
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Madzenka 11:44, 21 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Debra napisał(a)


Zauważyłam u siebie pieczenie oczu i skłonnośc do kichania po porzadkowaniu zakupionych cebul. One wszystkie mają taki charakterystyczny chemiczny zapach. Sądzę, że to te środki grzbobójcze, w którymi są zabezpieczane.
Ogród bez chemi!!! Chyba fikcja


Zwykle są zaprawiane środkami przeciwgrzybicznymi....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gabriela 18:24, 21 wrz 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ja też zgubiłam Twój ogród, więc jeszcze raz muszę go zaznaczyć. Mnóstwo mnie ominęło przez to niedopatrzenie, ale już nadrobiłam.
Ogród wypiękniał, też mnie zachwyca ceglana ściana z angielską ławką, fantastyczny wszystko ma klimat, wspaniale dobierasz ozdoby. Zachwycił też "weselny" ogród. No i zobaczyłam, że też robisz zdjęcia przez okno domu, jak ja.
Co do ilości krokusów, Marzena ma rację, w zeszłym roku wsadziłam sto sztuk błękitnych na naprawdę niewielkiej rabacie, w gniazdach po 10 sztuk i średnio je było widać. Niektóre szybko się rozrastają i w następnym roku jest ich dużo więcej, albo niestety giną gdzieś, nie bardzo wiem od czego to zależy, bo mam takie i takie.
Z liśćmi czosnku jest problem, one schną już wtedy gdy zaczynają pojawiać się kwiaty i to nie jest w tym przypadku znak, że można je wykopywać, bo przecież chcemy żeby te kwiatuszki na kulach czosnku zakwitły. Ja sadzę czosnki Purple Sensation po kilka sztuk między bylinami, żeby jak najmniej było widać te suche liście. Myślę, że uschnięte końcówki można przycinać, ale przy dużej ilości czosnków to żmudna robota, a wycinanie całych liści osłabi cebulę, no chyba że potraktujemy je jak jednorazówki.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Mathildis 19:01, 21 wrz 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
grembosia napisał(a)
Aż moim bukszpanikom musiałam się bliżej przyjrzeć, muszę im znaleźć jakieś miejsce docelowe.


kocham tę cegłę
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
AniaK 20:30, 21 wrz 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Marzenko, a widzisz nie wiedziałam że gladiatory mają takie duże liście, większe niż purple sensation?
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
mira 22:00, 21 wrz 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pobyłam na tarasie i przeszłam przez ogród, miło było
cebulek masz trochę do posadzenia ale to jest fajne a jeszcze fajniejsze na wiosnę wypatrywanie jak wschodzą,

zgadzam się, że choć 100 sztuk krokusów wydaje się że to dużo to jednak na większej przestrzeni nie jest wiele, zawsze jakieś się zagubią albo nie wzejdą,co prawda rozsiewają się i po 2 latach jest ich zdecydowanie więcej ale na start warto posadzić ich trochę więcej

podziwiam że potrafisz trzymać się kolorystyki -
z cebulkowym pozdrowieniem
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies