Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry :)

Borbetka 08:08, 13 wrz 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Witaj Emka. Myślałam, że ten świerk na froncie domu to Inversa jest. Czubek mu się "ma" ku dołowi, a taki jest idealny na front. Widziałam kuleczki thui Danica u Ciebie na zawijasku. Chcesz je mieć "zlane" po latach, bo ze zdjęcia nie widać, ale są chyba dość blisko siebie? Tak wyglądają moje po latach:



Te na lewo są starsze od tych w sadzie.
Masz piękny dom, bardzo mi się podoba układ bruku, a to jest ważne i pole do popisu wielkie. Można poszaleć z roślinami. Trzymaj się "ogrodowiskowej żelaznej listy roślin", a będzie bosko. Pozdrawiam.
____________________
borówcowy wizytowka
emka 10:15, 13 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Witajcie dziewczyny z rana
u mnie nie da się raczej posadzić wiśni przed ogrodzeniem ( jak u Danusi), ponieważ nasza ulica nie ma żadnego wolnego pasa, na taką zieleń, jest poza tym bardzo wąska... więc pozostają nasadzenia tylko na własnej działce
podobne do mojego pomysłu wizualizacje widziałam w innym wątku i w sumie chyba zrezygnuję z tego szmaragdowego żywopłotu, tylko nie mam pomysłu na wypełnienie między wisienkami- chciałabym posadzić tam coś niezbyt wysokiego, żeby nie "wchodziło" w korony wiśni, ale jednocześnie nieco przesłoniło ogród ( niekoniecznie szczelnie) no i ładnie wyglądało przez cały rok... wśród proponowanych tu roślin są np. hortensje, ale u mnie jest dużo słońca i nie wiem czy będzie im tu dobrze (nawet tym "słońcolubnym")zanim rozrosną się korony wiśnie, minie ładnych perę lat...
a poza tym muszę mieć tu coś zimozielonego .... lubę kuleczki ( mam kilka, stożki i jest otwarta na propozycje

Borbetka masz śliczny i taki "dorosły" i ogród
moje kuleczki ( danica) mam zamiar troszkę przyciąć , ale to już wiosną, a świer przed domem to jakaś taka "inwersowa " odmiana
pozdr
____________________
Zielonym do góry
emka 16:26, 17 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
możecie coś podpowiedzieć ? dla przypomnienia chodzi o rabatę widoczną na 1 zdjęciu (str 1) przy ogrodzeniu

na wisienki jestem zdecydowana , z rządka szmaragdów miedzy nimi rezygnuję;

myślę raczej o czymś mieszanym, ale w sporej częśći zimozielonym
chętnie wstawiłabym tu np. zawijasek bukszpanowy, jakieś kulki (danica itp.), może coś na patyku (trzmielina?) no i oczywiście żurawki, hosty - ale tu jest bardzo słonecznie

nawet wczoraj nabyłam na dobry początek kilka żurawek, hortensji "limek", trawek "red baron"- taki zaczątek " zestawu ogrodowiskowego"

czytam o Waszych bukszpanowych zakupach internetowych i obawiam się, bo zdania są podzielone ( chodzi o Allegro, sprzedawca "agroturystyka"?

i jeszcze jedno - czy wiąz campredownii da trochę cienia na słonecznym tarasie? kupiłam śliczniutki szczepiony na 2 m
czy może przy tarasie posadzić coś innego, a wiąz bardziej wyeksponować ?
____________________
Zielonym do góry
emka 21:08, 17 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
i znów mam prośbę...aż mi trochę głupio,ale może ktoś poratuje
na rabatce (zdjęcie nr 7 na 1 stronie-nie umiem go tu wkleić...) miedzy schodami , a garażem chcę posadzić 3 kulki na pniu (jakieś w miarę wysoko szczepione) ale tu jest dość sucho, a poza tym wietrznie i dlatego obawiam się, że trzmielina ,ostrokrzew mogą tu nie przetrzymać zimy ..
chetnie kupiłabym sobie szlachetne cisy, ale gdzie? u nas tylko sadzonki żywopłotowe...a przydałby się też stożek ...w szkółce były np.szczepione sosny, świerki , ale pojedyncze sztuki, a ja chcę jeden gatunek..no i czy one byłyby tu ok?

jakie kulkowe " szczepionki " można tu posadzić ? szukać roślin tej samej wysokości, czy różnych?
co dodać pomiędzy i przed, żeby nie "zagrcić"

widoczny na fotce kamień mogę usunąć,podobnie drewniany zjechany border,który zabezpiecza przed spływaniem kory na ścieżkę... ale co wówczas robić, żeby kora nie pływała po kostce?..no chyba,że pozbyć się jej na rzecz żwirku
____________________
Zielonym do góry
emka 21:12, 17 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
zamęczam Was, ale co zrobić,... oglądanie zdjęć Waszych wypieszczonych ogródeczków może człowieka zdołować, albo zmobilizować do roboty- jakby co wolę to drugie
____________________
Zielonym do góry
emka 21:32, 21 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
no i wiąz posadzony, pod nim żuraweczki, limki sobie rosną i kwitną ...
szpadelek do kancików zakupiony i nawet trochę podziałał...
wisienki zamówione, a pomysłów niet..
moze macie w swoich zasobach jakieś fotki aranżacji z wisienkami ( lub podobnymi) połączonymi z innymi roślinami?
____________________
Zielonym do góry
iksonw 22:08, 22 wrz 2012

Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 20
widzę że u ciebie nikt nie chce pomóc i daradzić jak u mnie ))
____________________
chciało się dobrze, a wyszło jak zawsze :)) Kubusiu, myśl, myśl...
emka 21:10, 23 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
no właśnie cisza w tych naszych wątkach jak makiem zasiał...wszyscy zaganiani, czy co ?..
a tak w ogóle to dzięki , że do mnie zajrzałaś jak Twój ogródeczek?
____________________
Zielonym do góry
emka 22:13, 23 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
no właśnie w innym wątku podpowiedziała mi Danusia, także śpieszę donieść, że cisza została przerwana ! ale się cieszę
Danusia proponuje ekrany cisowe między wisienkami, podsadzone limkami

Macie jakieś namiary na ładne i niezbyt drogie cisy w sprzedaży internetowej? potrzebuję sporo sadzonek...no własnie- ak gęsto trzeba je sadzić?
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 22:33, 23 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedź na temat cisów

http://www.ogrodowisko.pl/watek/556-zywoploty-strzyzone-z-cisa?page=16#post_5
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies