Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry :)

emka 12:21, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Zbyszku ten przed domem to podobno inwersa i właśnie prowadzimy go przy paliku (wiosną trzeba będzie wymienić na wyższy)

świerk, którego rozmiarów się obawiam to zarówno ten w kącie, jak i drugi, rąsnący kawałek dalej ( bardziej srebrny), odległość pnia od płotu ok. metr
____________________
Zielonym do góry
emka 12:22, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Zbyszku, widać go na 1 stronie mojego wątku (zdjęcia nr 5 i 6)
____________________
Zielonym do góry
Toszka 13:26, 01 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436

Ja tam widze u ciebie na wejściu Danusinych strażników (czyt. cisowe stożki)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
emka 13:29, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
ślicznusie te stożki
____________________
Zielonym do góry
emka 13:58, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
te Twoje i Danusi oczywiście też
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 15:07, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj wytnij trawnik mniej więcej w takim kształcie i rabaty wypełnij przy płocie albo żywopłotem i przed nim roślinami, albo bez żywopłotu, jak się nie chcesz wysłaniać. Zadbaj aby linia rabaty przeszła płynnie z jednej strony chodnika na drugą.






H to hortensje Limelight

M to miskany Variegatus

Co ja mam tutaj doradzić? albo ogród albo pieski, inaczej się nie da akurat tutaj, za mało miejsca. A ekrany równolegle do płota się robi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:10, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na owalnej rabacie dołącz jałowce bliżej świerka, a owal otocz albo żurawkami umieszczonymi wachlarzem trzy kolory, albo otocz obwódką z bukszpanu a w środku turzyce Carex testacea 'Prairie Fire", albo podobnymi. Kamienie zabierz stamtąd. I pojedynczego jałowca niebieskiego też.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:15, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dalej linię kontynuuj tak, z zakolem żeby więcej roślin weszło



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewa004 15:21, 01 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
No świetnie ci Danusia udzieliła instrukcji szczęściara
A witam serdecznie ... to z wrażenia
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
emka 21:02, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Ale niespodzianka Danusiu, piękne dzięki
mam jednak pytania, a mianowice:

1i 2 zdjęcie- / pierwsza rabata
muszę zostawić przy ogrodzeniu wolny pas dla biegającego tam pieska , dlatego cisowy ekran muszę odsunąć wgłąb, wówczas wypadnie on tuż przed drzewkiem, także chyba powinnam poszerzyć tę rabatę, by móc posadzić też zaproponowane przez Ciebie inne rośliny

Rabata owalna
tu oprócz świerka mogę "wyrzucić" wszystko; te złote jałowce szybko rosną i boję się, że będą tu trochę zagracały, może też lepiej je gdzieś przesadzić ? ; wizja z bukszpanową obwódką super, jak również żurawkowe kompozycje

kolejne zdjęcie/ rabata wzdłuż ogrodzenia
tu też muszę zostawić pas dla psa,niestety muszę się dzielić ogródkiem
jak oddzielić ten "wybieg" dla pieska od reszty rabaty ( przy pomocy jakichś roślin? da się? czy muszę tu dać jakieś bordery, ograniczniki? nie mogę posadzić niczego tuz przy płocie, wszystko byłoby stratowane...
tu też myślę nad ekranami cisowymi przed drzewkami ( jak się uda kupić- wisienkami)
wówczas, jak rozumiem te ekrany byłyby w linii prostej od strony ulicy, zaś od strony domu, podsadzone innymi roślinami, np. hortensjami

Jeszcze raz ślicznie dziękuję
____________________
Zielonym do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies