Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry :)

emka 22:22, 16 mar 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Ewa, dziękuję za info mam Biedronkę niedaleko, także będę zaglądać
pozdrawiam
____________________
Zielonym do góry
emka 09:29, 06 kwi 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
i zimy cd niestety...
____________________
Zielonym do góry
emka 20:36, 20 wrz 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Jeśli ktoś tu jeszcze zajrzy,WITAM po dłuuuugiej przerwie
Sytuacja wygląda następująco:
wiosą posadzone zostały wisienki Umbra- 5 szt, a między nimi ekrany ze szmaragdów
wiśnie rosną całkiem ładnie, z wyjątkim 1- małe listki , rzadka korona, taka słabsza... zasiliłam je trochę florovitem , w tym raz dolistnie, parę dni temu dałam mikoryzę, mam
nadzieję, że to pomoże, inaczej będzie kiepsko.. wisienki rosną przy frontowym ogrodzeniu;

ostatno zauważyłam też, że zwłaszcza dolne galązki szmaragdów jakoś zżółkły, zbrązowowiały, może to jakiś grzyb? dać jakiś oprysk?
na starszych szmaragdach, które rosną w innym miejscy tego nie ma...

pozdrawiam serdecznie

____________________
Zielonym do góry
emka 20:41, 20 wrz 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
po ostatnich deszczach, zauważułam w trawniku jakieś grzybki, może u mnie jest za mokro i dlatego ta wisienka choruje?szmaragdy też jaby podgniły ? czytałam wypowiedź Danuis o zgniliznie opieńkowej, mam trochę stracha, bo tu już raczej nie ma ratunku; u mnie to chyba nie są opieńki, ale może jednak coś w tym jest?
____________________
Zielonym do góry
emka 20:48, 20 wrz 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
mam ochotę na jeszcze 1 drzewo liściaste, jakieś o lekko ażurowej koronie, niezbyt wymagające; podoba mi się miłorząb, platan, davidia ( ale to chyba raczej delikatna sprawa), świetne są buki, ale tu jak pisze Danusia ważne są kwestie poziomu wód, nie wiem, czy w moim trawniku byłoby im dobrze;
ostatnio widziałam prześliczne graby, ale były to dość młode drzewka, nie wiem czy jako starszaki też będą takie efektowne?
____________________
Zielonym do góry
emka 09:48, 09 paź 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
W kwestii drzewa- znalazłam ładnego buka , ma listki jakby z czerwonym nalotem, nie jest tak do końca czerwony ( to chyba jakiś zwyczajny, nie żadna szlachena odmiana) i chyba go kupię

Zastanawiam się nad uporządkowaniem miejsca przy bramie wjazdowej, gdzie mam szambo... chciałabym tu posadzić jakieś lisciaste drzewko, bo z boku rośnie już szpaler szmaragdów, ale nie wiem co poradziłoby sobie w takich warunkach? Płyta betonowa jest przysypana ok. 80-100 cm ziemi.
Teraz rosną tam szczepione robinie, ale to kruche drzewka i jedno przy silniEjszym wietrze już się połamało, niestety.
Myślę np. Nad czerwonym klonem dla kontrastu, ale czy w takim miejscu da radę?

Poza tym muszę czymś zamaskować betonową klapę szamba, bo to niezła szkarada



____________________
Zielonym do góry
Gabrysia_ 15:45, 09 paź 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
A gdzie fotki nowych nasadzeń?
____________________
emka 18:52, 09 paź 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Niestety nie opanowałam jeszcze " fotkowania" , te zdjęcia z 1 strony to wsparcie mojego M
dziękuję za odwiedziny
____________________
Zielonym do góry
Skula 21:56, 18 paź 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
witaj
obok okienka w którym się pisze tekst jest okienko" wybierz plik" pod napisem wgraj zdjęcie
naciskasz to okienko i otwierają się pliki w Twoim komputerze
wyszukujesz zdjęcie , dodajesz , a po jego wgraniu 1 raz klikasz i już jest

witam u Ciebie i ja

____________________
Skula Pomysł na ogród
Gardenarium 14:20, 20 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W kwestii buka, polecam, najwyżej posadź go na lekkim wzniesieniu, tak jakby na wierzchu, a górkę obsyp wokół bryły.

Naucz się robić zdjęcia, to przydaje się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies