Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry :)

Toszka 10:09, 01 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przeczytałam i mam pierwsze pytanie - jak duzy jest pies? Pies czy suka?
Wisnie maja być przed ogrodzeniem czy za? ("Za" znaczy od strony ogrodu)


Finki szukaj na forum...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
emka 10:22, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
moja sunia jest raczej średniej wielkości, sięga mniej więcej do kolana; uwielbia biegać wzdłuż ogrodzenia, dlatego ten pasek muszę zostawić do jej dyspozycji, ale tu też myślę nad jakimś sensownym rozwiązaniem. Teraz jest trawa z lekka wydarta przez biegającego psa. Może rozwiazaniem (bardziej estetycznym) byłoby wysypanie tej ścieżki np. drobnymi kamykami? muszę to jakoś oddzielić od rabaty z drzewkami,żeby się nie mieszało.
Drzewka mają byc mniej więcej tu, gdzie teraz rosną robinie. Muszę mieć dostęp do ogrodzenia, choćby po to, żeby je malować. Nie moge nic sadzić przed ogrodzeniem, tu jest tylko wąska osiedlowa uliczka
____________________
Zielonym do góry
emka 10:25, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
o i jużmam 100 post chyba sobie z tej okazji wypiję kawusię zapraszam
____________________
Zielonym do góry
Toszka 10:40, 01 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kawusię juz piję -dzięki I lepiej mi się mysli
Po pierwsze - tuja jaka by nie była przy psie się nie utrzyma ładnie... będzie na wysokość psa połamana, aż straci wygląd. Myslę też, że dodatkowo szmaragd pod wiśnie to nieudany pomysł - trudno będzie utrzymać ją na wysokość "podkoronia" wisni.
Na mój gust są dwa rozwiązania - albo jakieś krzaczorki elegantsze, albo- nie ma zmiłuj - cis. I cis jest najlepszą opcją - odrośnie/zregeneruje się po "kontakcie" z psem vel suczką, no i wygląda reprezentatywnie bez wzg. na porę roku.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
emka 10:43, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
rozwiązanie z cisem proponowała mi też Danusia,przyznam, że i mnie się ono widzi , tylko u mnie jest trochę do obsadznia, a to juz droga zabawa, niestety...
____________________
Zielonym do góry
emka 10:45, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Danusia proponowała, żeby posadzić wiśnie na tle choćby ekranów cisowych, a pomiędzy nimi właśnie elegantsze, czytaj ogrodowiskowe, krzaczki typu hortensja
____________________
Zielonym do góry
emka 10:52, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
jakiej długości miałby być te ekrany, żeby wyglądały ok?
musiałabym też wziąć pod uwagę możliwości posadzenia takiego ekranu przy drzewku rosnącym najbliżej łuczku z danicami (przy furtce)
bo chyba nie bardzo, zeby taki ekran dochodził do samego łuku?? podobnie sytuacja wygląda z drzewkiem z drugiej strony furtki- cisy wypadłby gdzieś po srodku rabaty, tuz przed świerkiem, nie wiem czy tobedzie dobrze wyglądać?
____________________
Zielonym do góry
Toszka 10:54, 01 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
no wiesz, taki front i dom do czegoś zobowiazuje Cis jest na lata. Z tują (zwłaszcza przy psie) szybko będziesz rozczarowana.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ZbigniewG 12:10, 01 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
emka napisał(a)
właśnie te same iformacje znalzałam w internecie...ale to chyba dotyczy tej"zwykłej" wersji Kostera...nasz jest chyba "inversa"..ale głowy sobie nie dam uciąć
poza tym róznie to z tym nazewnictwem w szkółkach bywa
chetnie dowiedziałabymsię czegoś więcej o tym moim cudaku...mógłby tu zaglądnąć ktoś bardziej światły w temacie...

jeżeli Koster to ten srebrzysty w kącie , wąski zwisający z frontu domu to raczej Inversa -warto go jeszcze poprowadzić prosto a dopiero później pozwolić się wyginać
czy w kąciku to jest ten o którego przycinanie się pytałaś , w jakiej odległości pień jest od ogrodzenia?
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
emka 12:17, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Toszka
wiśnie mają być przed cisowymi ekranami (tzn. bliżej ogrodzenia), aby wyeksponowac pnie ( za radą Danusi
nie wiem jednak jak ta rabata ma wyglądać w całości - kształt, inne nasadzenia...
____________________
Zielonym do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies