Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Walczę z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Walczę z ogrodem :)

mirela 11:38, 18 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Adela napisał(a)
Ja limelightki tnę nad drugim oczkiem, słabe cienkie pędy usuwam. Trzymają się sztywno. Dzięki temu najstarszy krzew przyjął formę niższego drzewka.

Pokaż proszę
____________________
Walczę z ogrodem...
Adela 12:15, 18 lip 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Załączyłam zdjęcia u siebie.
Ślę pozdrowienia z deszczem. U Ciebie pewnie też leje
____________________
Ela - Moja ostoja
bacowa 10:38, 19 lip 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
mirela napisał(a)


Ale to zależy wszystko od cięcia . Ta na fotce nie była pewnie ścinana i dlatego takie drzewsko wyrosło. Ja swoją ścinam, w tym roku około 0,5 m nad ziemią.


Oczywiście że była cięta jak co roku, bo to u mnie w ogrodzie.
pozdrawiam Ewa
mirela 10:51, 19 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
bacowa napisał(a)


Oczywiście że była cięta jak co roku, bo to u mnie w ogrodzie.
pozdrawiam Ewa


Ale to nie jest chyba limelight ?
____________________
Walczę z ogrodem...
bacowa 15:52, 19 lip 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
mirela napisał(a)


Ale to nie jest chyba limelight ?


Tak to ona
Figielka 20:48, 19 lip 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Witam, przyszłam się przywitać . Piekne trawy, a w takich ilościach robią wrażenie.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Iwk4 22:41, 19 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirela, pozwoliłam sobie wstawić fotkę z ogrodu Ewy, żeby pokazać, jak mogą rosnąć wysoko hortensje. Ewa ma fajną ziemię, tam rośnie wszystko jak na drożdżach.
U mnie piaski, ale hortensje mają mimo to różne warunki glebowe i rosną bardzo różnie. Na przykłąd Vanilka posadzona przy szambie chyba z niego korzysta, bo w czwartym roku jest mojego wzrostu, obok rosną 3 pozostałe krzaczki. Równo sadzone, równo cięte... O wiele mniejsze, a wszystkie potraktowałam równo wiosną.

U Ewy widziałam tą hortensję na żywo. I byłam w szoku, ze jest taka wielka. Podobnie, jak u Bogdzi rododendrony rosną większe od ludzi. Po prostu w niektórych ogrodach rosną cudne "potwory" i wcale nie zależy to od cięcia, tak, jak u Ciebie pięknie rosną miskanty.

Teraz sprawa cięcia. Pierwszy rok jest bardzo łatwy przy cięciu. tniemy nad drugim, trzecim oczkiem. U mnie niestety odstępy między oczkami były dość duże. Potem hortensja ze śpiących oczek się rozkrzewia. Z każdego węzła wychodzą dwie , trzy gałązki z pąkami kwiatowymi. Kolejną wiosną tniemy nad drugim oczkiem nowe przyrosty. więc już wyżej itd. Po kilku latach hortensja wygląda tak po cięciu:
http://www.nastrojowyogrod.pl/wp/wp-content/uploads/2018/04/przycinanie-hortensji-bukietowej-3.jpg
Dlatego robią się większe krzaczki. nie umiałabym ciąć nizej i chyba nie chcę.
Kilka lat temu pojawił się wątek hortensjada. Cudowny ogród hortensjowy. Tam Bożenka zaproponowała niskie cięcie hortensji. Niektórzy tak tną. Ja bardziej zachowawczo, za dwoma oczkami. Boję się nizej, tak mam.
____________________
Ogródek Iwony II
mirela 07:07, 20 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Figielka napisał(a)
Witam, przyszłam się przywitać . Piekne trawy, a w takich ilościach robią wrażenie.

Dziękuję Zapraszam.
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 07:11, 20 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Iwk4 napisał(a)
Mirela, pozwoliłam sobie wstawić fotkę z ogrodu Ewy, żeby pokazać, jak mogą rosnąć wysoko hortensje. Ewa ma fajną ziemię, tam rośnie wszystko jak na drożdżach.
U mnie piaski, ale hortensje mają mimo to różne warunki glebowe i rosną bardzo różnie. Na przykłąd Vanilka posadzona przy szambie chyba z niego korzysta, bo w czwartym roku jest mojego wzrostu, obok rosną 3 pozostałe krzaczki. Równo sadzone, równo cięte... O wiele mniejsze, a wszystkie potraktowałam równo wiosną.

U Ewy widziałam tą hortensję na żywo. I byłam w szoku, ze jest taka wielka. Podobnie, jak u Bogdzi rododendrony rosną większe od ludzi. Po prostu w niektórych ogrodach rosną cudne "potwory" i wcale nie zależy to od cięcia, tak, jak u Ciebie pięknie rosną miskanty.

Teraz sprawa cięcia. Pierwszy rok jest bardzo łatwy przy cięciu. tniemy nad drugim, trzecim oczkiem. U mnie niestety odstępy między oczkami były dość duże. Potem hortensja ze śpiących oczek się rozkrzewia. Z każdego węzła wychodzą dwie , trzy gałązki z pąkami kwiatowymi. Kolejną wiosną tniemy nad drugim oczkiem nowe przyrosty. więc już wyżej itd. Po kilku latach hortensja wygląda tak po cięciu:
http://www.nastrojowyogrod.pl/wp/wp-content/uploads/2018/04/przycinanie-hortensji-bukietowej-3.jpg
Dlatego robią się większe krzaczki. nie umiałabym ciąć nizej i chyba nie chcę.
Kilka lat temu pojawił się wątek hortensjada. Cudowny ogród hortensjowy. Tam Bożenka zaproponowała niskie cięcie hortensji. Niektórzy tak tną. Ja bardziej zachowawczo, za dwoma oczkami. Boję się nizej, tak mam.


Pięknie, pięknie dziękuje za rady
Własnie z hortką lime doszłam do takiego samego wniosku - tnę nad 2 oczkiem ale nowe przyrosty. I pisząc o hortce-gigantce miałam własnie to na myśli, że chyba nie była ścinana do zera tylko ma już sporo lat więc nowe gałązki nie wyrastają od ziemi lecz od np. 1 m. Ale to by się musiała wypowiedzieć włascicielka .
Kiedyś własnie natrafiłam na info aby ciąć limke do ziemi. Raz tak zrobiłam i po tym procederze właśnie doszłam do wniosku że będę ją prowadzić wyżej - tez co roku zostawiać dwa oczka.

Mój jeden krzak rośnie jakieś 20-30 cm wyżej niż ja - więc ma przeszło 2 metry. Ale to tylko ze dwie-trzy gałązki.
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 08:16, 24 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Miłka okazała (w tle ścięte do zera tawuły - grzyb ):



____________________
Walczę z ogrodem...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies