Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Walczę z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Walczę z ogrodem :)

admete 06:26, 09 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mirelko widzę że się dzieje
Szkoda że przekazujesz też złe nowiny :hug:

Pokaż koniecznie jakieś zdjęcia!!!!

Trzymam kciuki za wszystko co sobie zaplanowałaś

Buziaki
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
mirela 07:32, 10 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Aga, na zdjęciach to ja ostatnio tylko uwieczniam swoje porażki .
Mam jakąś chorobę na drzewkach owocowych (zwójkówka). Schnie mi czerwonolistny klon (muszę poczytać jak jest z jego miłością do pełnego słońca) i grusza.
Oprócz tego wysiadam przy trawniku (masakra jakaś). Zmniejszam diametralnie jego wielkość (tylko jak to zrobić bez horrendalnych nakładów finansowych ?). Wertykulacja mnie przerasta po prostu . Sama nie daję rady, a mąż ... średnio służy pomoca przy trawniku (jest jego przeciwnikiem, ogranicza się wyłącznie do koszenia).
No a w sobotę (jak pogoda dopisze) wytniemy drzewka. zastanawiam się, czy nie wywalić wszystkich wejmutek . Rdza wejmutkowa jako tako widoczna jest tylko na jednej, ale na innych widze pojedyncza naloty - sama nie ocenię czy to już rdza czy nie. Pięc już umarło (nie wiem czemu, rdza nie jest jakoś specjalnie widoczna), więc i tak trzeba wyciąć.
Wytnię i cholerę to dziadostwo i nasadzę nowe, zwykłe sosny i liściaste drzewka, tyle mnie nerwów ten lasem kosztuje. Z drugiej strony mi szkoda - drzewka maja przeszło 8 metrów niektóre .
____________________
Walczę z ogrodem...
admete 11:26, 10 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mirelko rany, no samo zło wkradło się w te Twoje drzewa
Domyślam się tylko co czujesz

Ale co się stało to się nie odstanie, więc wsadzaj nowe drzewa i działaj

Mój trawnik będzie rósł teraz od nowa, ale coś czuję że nasze problemy się nie skończą, woda dzisiaj stała w jednym miejscu po 5 minutach nawadniania wieczorem .

A gdzie koszenie, nawożenie, wyrywanie chwastów

A jak dokładnie chciałabyś żeby wyglądały te Twoje rabaty?
Rysowałaś coś sobie?, gdzie chciałabyś uciachać trawnik?
Po obrzeżach?
Bardziej symetryczne, czy zaokrąglone?

Kupiłabyś teraz parę małych roślin, a za rok 2 miałabyś sadzonki z ich podziału.

To co ja teraz zwożę od mamy - wyhodowała przez 3 lata dla mnie z małych sadzoneczek

Ja lubię hosty, żurawki, trzmielinki, beberysy oczywiście bukszpaniki do tego wrzosy i lawenda, posadzone w zależności jak lubisz falami, czy symetrycznie jakimiś pasmami czy prostokątami-------------i już ciachniesz kawał trawnika
Wszystko obsypać korą, czy żwirkiem i już jest mniej koszenia.

Wiem kaska jest głównym problemem
Ja też na nią czekam

Ale możesz zaczać od wydzielenia rabaty, kilku roślin i przysypania korą i już mniej roboty.

Ok zmykam
Buziaki :hug:
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
mirela 13:13, 10 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Tak, mam projekt. Własnie do mnie idzie paczka z nożykiem do robienia kancików. Jestem w trakcie zamawiania kory - ale własnie kminię czy gruba, czy średnia, czy do traw jednak bardziej pasuje torf odkwaszony ?
Szukam łąki kwietnej bez żółtych kwiatów ... jejku ale tego jest .
____________________
Walczę z ogrodem...
admete 19:46, 10 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Pokaż projekcik opcorn:

U mnie na fm dzisiaj dziewczyny pisały że lepsza kora gruba, bo się nie rozsypuje

Co do tego gdzie zasadowo a gdzie kwasowo dopiero się uczę

Zrób jakieś fotki w weekend
Pokaż mi koniecznie warzywnik

Udanego weekendu
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Katarzynka604_ 20:18, 10 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
Witaj Twoja działka rozmiarem i wyglądem bardzo do mojej podobna .. niekończacy sie prostokąt jak mąż rano zaczyna kosic trawe to po południu kończy.. Zagospodarowalismy 3/4 reszta to niestety chwasty moze kiedys któres z dzieci sie tam wybuduje.. Czasem się ciesze z jej rozmiarów szczególnie ze wzgledu na dzieci ale sa dni kiedy mam ochote wystawic ja na sprzedaz i wybudowac sie od nowa na takiej 10 arowej.. wtedy czlowiek jest w stanie ja wypieścic nasadzic same piekne drogie rosliny jakie chce a na tylu metrach samo podlewanie to wyzwanie .. Bede zagladac moze i mi przydadza sie Twoje rozwiazania Powodzenia
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
mirela 08:04, 13 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
admete - znalazłam niecałe 2 km ode mnie ogromnego hurtownika kory. Takiego sprzedającego przeważnie korę za granicę. Porozmawiałam sobie z panią i zasugerowała, że jak nie daję agro to powinnam kupic kore drobnomieloną, dopiero na samą górę grugą. Jak dam samą gruba to nie dość, że drożej wyjdzie (80l kosztuje 11 pln, a drobna 9) to w dodatku chwasty mi się przez nia z łatwością przebiją. Dowiozą mi gratis .
Fotek nie ma- nie wiem jak u was, ale u nas ciagle leje . Ale byłam na giełdzie kwiatowej i kupiłam rozsady: seler korzenny, por, kalarepę. Oprócz tego tymianek, kolendrę, oregano. Bazylia wysiana. I spotkałam się z moją kolezanką, która zajmuje sie uprawą truskawek (co roku od nich kupujemy), mam się u niej zjawić jak tylko przestanie padac i dostanę jakąś super odmianę sadzonek truskawek.
Czekamy na pogodę - trzeba drzewka popryskać na grzyby i rdzę, owocowe na zwójkówkę. I lada dzień przyjadą na wertykulację.
Warzywnik zbity ale jeszcze nie przygotowane podłoże.
Aha - na giełdzie zauroczył mnie świerk conika - 3 sztuki kupiłam - teraz myślę gdzie go wsadzić .

Katarzynko - jak ja Cię rozumiem . Też myśleliśmy o sprzedaży. Choć części, Ale z dojazdem kiepsko - nie chcę, żeby droga przecinała moją działkę . My mamy drzewka na około 3-4 arach, teraz po bokach jeszcze rabaty zrobię ... chciałabym ją jakoś ładnie zagospodarować. Ale z roślinkami cięzko (w sumie to z pieniędzmi). Jak na giełdzie zobaczyłam, że hosty sa po 15 pln to się załamałam . Ja bym ich potrzebowała kilkadziesiąt .
No nic, trzeba rękawe zakasac i do roboty ...
____________________
Walczę z ogrodem...
Katarzynka604_ 11:00, 13 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
No u nas też ten sam problem - dojazd bo musiałby przebiegać przez cała czesc naszej działki
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
AlicyaLK 14:26, 13 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Witaj, jestem bardzo ciekawa co się będzie u Ciebie działo, tak więc zapisuję w ulubionych i będę zaglądać! Pozdrawiam serdecznie
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
mirela 07:30, 14 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Alicya - witam Cię serdecznie - zapraszam .

Mój projekt (nie wiem czy coś widać ).

http://przeklej.net/down/28770447912045174518123665118176842e8103f15de2bee42b0c31a.html
____________________
Walczę z ogrodem...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies