Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Walczę z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Walczę z ogrodem :)

lindsay80 12:58, 17 lip 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
mirela napisał(a)

Nasiona mam ze sklepu .
Przyjęły się, ładnie rosną.
A trzcinnik jak ? JA mojego wywalam jesienią . Wyszła znowu rdza, mam już dość Chyba molinię wsadzę.


trzcinnik ok, ale nadal go mam w przechowalniku

Ogłoś, że masz sporą ilość, na pewno będą chętni kupić, lub się wymienić na coś innego.
Mi na Avalanche też rdza wyszła, ale ja żadnej profilaktyki nie stosowałam.
____________________
Tu ma być ogród :)
mirela 13:06, 17 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Oj, mam tego sporo ... moze tutaj wrzucę i się wymienię na molinie albo coś innego ... pomyślę, dzięki za pomysł.
Ale kwitnie już czy w tym roku nei zakwitnie ?
____________________
Walczę z ogrodem...
MagdiCZ 17:15, 17 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Dziekuje za fotki. Cudne masz widoki. Faktycznie, gracki Sa prawie tej samej wielkisci co limki. Sadzenie w kepach Lub szpalerze ma sens. Musze przesadzic.
Mialas molinie, dobrze zrozumialam, ze ja wywalias? Mi sie ona bardzo podoba. Szczegolnie molinia Karl F..
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Iwk4 20:46, 17 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Taaak, z tymi grackami i hortensjami trzeba uważać, lepiej sadzić obok. Kilka hortensji, a potem Gracilimusy. Uzyskują podobną wysokość.
Czasami są jeszcze wyższe. Ania robiła za miarkę. Ale to nie jest w moim ogrodzie. Ja kiedyś bym chciała osiągnąć taką wielkość hortensji Tam są 2 sztuki.

____________________
Ogródek Iwony II
MagdiCZ 22:09, 17 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Matko! Istny hortensjowy potwor cudowny!!
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
mirela 07:44, 18 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
MagdiCZ napisał(a)
Dziekuje za fotki. Cudne masz widoki. Faktycznie, gracki Sa prawie tej samej wielkisci co limki. Sadzenie w kepach Lub szpalerze ma sens. Musze przesadzic.
Mialas molinie, dobrze zrozumialam, ze ja wywalias? Mi sie ona bardzo podoba. Szczegolnie molinia Karl F..

Nie, odwrotnie Zamieniać będę Trzcinnika ostrokwiatowego KF na molinię
Jeszcze nie wybrałam odmiany molinii - może coś podsuniesz ? Chciałabym aby była wysoka.
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 07:45, 18 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Iwk4 napisał(a)
Taaak, z tymi grackami i hortensjami trzeba uważać, lepiej sadzić obok. Kilka hortensji, a potem Gracilimusy. Uzyskują podobną wysokość.
Czasami są jeszcze wyższe. Ania robiła za miarkę. Ale to nie jest w moim ogrodzie. Ja kiedyś bym chciała osiągnąć taką wielkość hortensji Tam są 2 sztuki.



Ale to zależy wszystko od cięcia . Ta na fotce nie była pewnie ścinana i dlatego takie drzewsko wyrosło. Ja swoją ścinam, w tym roku około 0,5 m nad ziemią.
____________________
Walczę z ogrodem...
10:14, 18 lip 2018
mirela napisał(a)


Ale to zależy wszystko od cięcia . Ta na fotce nie była pewnie ścinana i dlatego takie drzewsko wyrosło. Ja swoją ścinam, w tym roku około 0,5 m nad ziemią.


to nie tak jak piszesz

ja mam juz tez takie hortki kilka lat i trobie na forum od kilku sezonow ...hortensje ciac nisko!!! ...kazde bukietowe na 50-70 cm najlepiej na 1-2 oczka ...a anabelki równo z ziemia ...wtedy pedy rosna sztywne i nie pokładaja sie .

wysokośc to kwestia ilości nawozu i odmiany...moje limki zazwyczaj osiagaja jakies 160-170 vanilka jest ciut niższa ...a Phantom to nawet do 3m moze dobić

pogrzeb w watku Małej Mi to zobaczysz phantoma i ja jako miarę ...ledwo ja widac a hortka potwór

mirela 10:38, 18 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
ale ja pisałam wyłącznie o limelight.
Przez 3 sezony cięłam nisko i się bardzo pokładały. Teraz jak tnę wyżej to tez zwisają, ale nie dotykają ziemi. Więc faktycznie bukietowe wyżej tniemy. I tutaj w 100% się zgadzam (i tak pisałam)
Choć na kilkanascie krzaków jeden mój tak wybujał w górę, że już jest sporo wyższy ode mnie (mam 180cm wzrostu).
____________________
Walczę z ogrodem...
Adela 11:25, 18 lip 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ja limelightki tnę nad drugim oczkiem, słabe cienkie pędy usuwam. Trzymają się sztywno. Dzięki temu najstarszy krzew przyjął formę niższego drzewka.
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies