Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Asi?!

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Asi?!

goniako 19:20, 27 wrz 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
Witam!
Już od kilku tygodni przeglądam ogrodowisko z wielkim zainteresowaniem i podziwiam Wasze piekne ogrody. Ja dopiero zaczynam moją przygodę z ogrodem a właściwie to jest moje drugie podejście. Mój pierwszy ogród zniszczyła powódź w 2010 roku. Musiałam wszystkie drzewka i krzewy usunąć. Teraz nawiozłam ziemi, zasiałam trawę i nie wiem co dalej. Widze jak sobie nawzajem doradzacie i projektujecie swoje ogrody.Jest wśród Was Pani Danusia, którą pamiętam z programu "Maja w ogrodzie" i mam dla niech wielki szacunek za wiedzę i za to że pomaga takim amatorkom jak ja. Dlatego postanowiłam włączyć sie do tak miłego towarzystwa i poprosić o pomoc.
Nie wiem jakie rośliny posadzić żeby nie były bardzo wymagające, u nas ziemia jest ciężka gliniasta albo za sucho albo za mokro. Myślałam o żywotniku "Danica" wzdłuż tego chodnika ale nie wiem co po drugiej stronie, no i jeszcze ten pas pod płotem i wzdłuż balkonu. Podoba mi sie też berberys "Maria" i różnokolorowe wrzosy. Mam nadzieję że coś mi doradzicie.
Ten chodnik do furtki ma ponad 20 metrów a wzdłuż balkonu około 10 metrów.
Czekam na Wasze opinię i podpowiedzi. Pa

Tutaj ten pas po prawej stronie chodnika im bliżej furtki tym bardziej się zwęża

A tak mniej więcej wygląda to w całości
____________________
Ogródek Asi
Kondzio 19:25, 27 wrz 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam dobrze ze nic nie masz bedzie co doradzać
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
waska 20:21, 27 wrz 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Ja do radzenia raczej się nie nadaje ale z przyjemnością będę zaglądać bo jestem ciekawa co powstanie
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Kondzio 20:24, 27 wrz 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Zobacz na GabiK ogród miniaturowy Może coś cie tam zainteresuje
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Slawko 23:49, 27 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Może ja będę mógł jakoś pomóc, więc biorę się do pracy
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Slawko 00:17, 28 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
A więc wyczarowałem coś takiego, na szybko, szkic. Chodziło mi jak na razie o ogólne założenie, koncepcję

____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
goniako 07:10, 28 wrz 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
Wiedziałam że mogę na Was liczyć! Slawko Twój szkic jest super tylko nie wiem co za rosliny wyczarowałeś. A może ktos mi podpowie jak korzysta się z GardenPuzzle żeby zrobic sobie jakiś projekt. Nie chciałabym bardzo pracochłonnego ogrodu bo wracam dość późno z pracy i praktycznie tylko soboty mam wolne. Myslałam jeszcze o lampach solarnych wzdłuż tego chodnika ale to takie moje luźne amatorskie pomysły.Napewno coś z Waszych propozycji mi się spodoba. Narazie dzięki i do zobaczenia!
____________________
Ogródek Asi
Joaska 08:37, 28 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Dopisuję się do podglądania ogrodu, projekcik slawko całkiem niezły teraz tylko dobrać niewymagajace rośliny, np. tawuły, berberysy,trawy, bukszpany ...
Dobrze by było żebyś powiedziała nam jaki ogród ci się podoba, w jakim stylu, będzie łatwiej doradzać.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
beta 09:25, 28 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
to może i ja swoje trzy grosze wtrącę

bardzo łądny ten projekt Sławko, ale obawiam się że od strony wjazdu nie wszystko się zmieści

ja bym tam widział bardziej jakieś formy na pniu,- śliwy, wiśnie, i czymś to podsadzić

ale to moje zdanie

może napisz co Tobie sie podoba

a ile ten pas przy płocie ma szer.?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 09:39, 28 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
wklejam link

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1764-ogrodek-przy-wjezdzie-na-posesje

Marta ma podobny wjazd jak u Ciebie, na pewno szerszy, ale zobacz co u niej dziewczyny doradzały i co w końcu posadziła
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies