Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Asi?!

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Asi?!

goniako 20:04, 28 wrz 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
Po lewej stronie chodnika (tam gdzie trawnik) postanowiliśmy z mężem posadzić tuje Danica coś podobnego jak na tym zdjęciu

Ten pasek przy ogrodzeniu narazie musimy zostawić nie obsadzony bo na wiosnę chcemy to ogrodzenie pomalować i dopiero wtedy coś posadzić. To jest bardzo wąski pasek około 40 cm więc myślę że za radą Sławka może jakieś żurawki albo wrzosy.
Natomiast nie mam pojęcia co po drugiej stronie chodnika czy też Danica czy coś wymyslić innego.
Podobają mi sie tawuły Golden Princess ale pytałam już w 3 szkółkach w okolicy i nie mają. To zdjęcie z ogrodu Any (Lecę w kulki) bardzo mi się podoba tylko nie znam nazw tych drzewek i tej tawuły. Podpowiedzcie
____________________
Ogródek Asi
Slawko 20:07, 28 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
To są wierzby całolistne "Hakuro Nishiki" i tawuły japońskie 'Gold Princess' albo 'Goldmund' ze wskazaniem na tą drugą o ile się nie mylę
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Mirka 20:09, 28 wrz 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Fajnie jest w twoim ogrodzie,kólkowo
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Slawko 20:32, 28 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Ja bym skomponował tą wierzbę i tawułę z lawendą, żurawką, żywotnikami formowanymi w stożek może odmiana 'Smaragd', wrzosami i wrzoścami ewentualnie jakieś trawki ozdobne...he, już mam wizję
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
goniako 20:44, 28 wrz 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
Dzięki Slawko. Może byś mi tą wizję naszkicował tak jak wcześniej. Plisss! Taką kompozycję z wierzbami to może bym posadziła po drugiej stronie trawnika przy ogrodzeniu. Co Ty na to?
____________________
Ogródek Asi
Slawko 20:46, 28 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
He Ok, nie ma sprawy, proszę mi tylko dać troszkę czasu Czego to się nie robi dla ogrodomaniaków...
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
goniako 20:47, 28 wrz 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
Witam mirko! Te zdjecia to nie są z mojego ogrodu to są podpatrzone w ogrodowisku. Ja dopiero zaczynam. Nie mam jeszcze nic oprócz trawnika. No mąż kupił dzisiaj włókninę i obrzeża i to by było narazie na tyle jeśli chodzi o mój ogród. Trzeba dużo pracy, wyobraźni no i kasy żeby stworzyć takie cudeńka jak w ogrodowisku. Ale z pomocą tylu ogrodników pewnie dam radę.
____________________
Ogródek Asi
Slawko 21:33, 28 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Coś mi się tam udało ustrugać To tak na szybko, nie jest dobrze przemyślane... jak pisałem wcześniej, szkic

Wersja I


...i II

i specjalnie dla Ciebie zrobiłem żywopłocik z żyw. 'Danica'
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
kaisog1 21:35, 28 wrz 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
to i ja wstawie swoją

Kule na pniu musisz sobie wyobrazić żółte (bo to mają byc trzemieliny)

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
emka 22:27, 28 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
goniako witaj
własnie przeglądam Twój wątek,nagle na tej stronie (góra) widzę zdjęcie z danicami i myślę sobie "kurczę, jak u mnie!"... i dopiero po chwili dociera do mnie , że to faktycznie moje kuleczki... u mnie widać też trochę tawuły, nad którą się zastanawiasz- tu jeszcze przed "kulkowym" cięciem. Polecam tę roślinkę: szybko rośnie, niewymagająca, a ładna..no i tania

Fajne projekciki, wszystko widać jak na dłoni,tylko wybierać
Slawko,kaisog1, porysujcie coś i dla mnie, pleasssse
____________________
Zielonym do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies