Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Asi?!

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Asi?!

emka 21:10, 29 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Danici sadziłam,kiedy były jeszcze sporo mniejsze ..wtedy te odległości wydawały się dość duże. Dziś widzę, że jednak trzeba sadzić rzadziej,chyba, że nie chcesz zachować ich kulistego kształtu, a zalezy Ci na gęstym żywopłociku. Borbetka,która ma jeszcze większe okazy radzi sadzenie co ok. 1,5 m.Ja mam zamiar wiosną przycią troszkę te swoje , albo je przesadzić. Mam też tawułę Golden Princess, kupowałam maleńkie sadzonki. Po dwóch sezonach widzę, że też można je sadzić trosszkę "luźniej", ładnie się rozkrzewia, jeśli jest przycinana. Moje tawułki mają czasem trochę trochę przysuszone, jakby przypalone listki,może dlatego, że rosną w pełnym słońcu? również z tego powodu przycianie wychodzi im tylko na dobre
pozdrawiam
____________________
Zielonym do góry
Joaska 12:25, 30 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Kondzio napisał(a)

to i ja wstawie swoją

Kule na pniu musisz sobie wyobrazić żółte (bo to mają byc trzemieliny)

o ty a ty mi nie szkicowałaś ptaszyno Hakuro brzydko się starzeje

Podoba mi się ta propozycja Gosi,
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
goniako 18:35, 30 wrz 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
kaisog1 napisał(a)
to i ja wstawie swoją

Kule na pniu musisz sobie wyobrazić żółte (bo to mają byc trzemieliny)



Witam Cię Małgosiu i od razu dziękuję za piękny projekt. Napisz mi tylko co to za rosliny przy tych kulistych Danicach. A tam pod płotem to chyba tawuła i jakieś trawy!
____________________
Ogródek Asi
Slawko 18:40, 30 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Może ja odpowiem Przy Danicach są turzyce Buchanana lub włosiste dla mnie projekt trochę za monotonny, przydałoby się parę jeszcze gatunków...
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
goniako 19:18, 30 wrz 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
Macie jakieś fajne programy do projektowania.

Slawko mam prośbę- zaprojektuj mi po obydwu stronach chodnika tuje Danica tylko w odstępach tak żeby się nie stykały. Chciałabym zobaczyć jak to wygląda. Między te kule wstawiłabym kilka lamp solarnych. I może coś jeszcze bo na poczatku kule będą małe to można coś między nimi posadzić. Podpowiesz co? Czuje że się na tym znasz. Ja jestem zielona nie znam gatunków roślin i nie mam pomysłu co by posadzić przy tych tujach.
____________________
Ogródek Asi
Slawko 19:23, 30 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Już się za to biorę
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
goniako 19:24, 30 wrz 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
Dzięki. Nie spiesz się bo muszę lecieć zrobić kolacje moim trzem chłopcom.

A przy okazji wszystkiego nalepszego z okazji Dnia Chłopaka
____________________
Ogródek Asi
Slawko 19:37, 30 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Dobrze, dobrze przy okazji możesz i mnie wliczyć a dziękuję 8 marca się zrewanżuje
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
moni 19:51, 30 wrz 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Ja dam coś takiego bo kształt mi pasuje więc ale rośliny możesz dobrać Asia inne;
http://vertex.home.pl/archkrajj15/strefa-studenta/projekty/1498-ogrod-przy-szeregowcu-styl-angielski
wiem że z gotowca ale plastykiem nie jestem więc dałam to
____________________
Mona
Slawko 20:26, 30 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Więc ja bym to widział tak:
Oczywiście Thuja 'Danica', żurawki 'Creole Night' i 'Marmalade' lub coś podobnego, Turzyce włosistą i ptasie łapki, wrzosy i wrzośce (problem z glebą), hosty, można by też w niektóre miejsca jednoroczne jak begonie... hmm co by jeszcze ewentualnie... dziś mam przeciążony umysł No i dodałem jeszcze wierzbę całolistną 'HN'


____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies