Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Asi?!

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Asi?!

goniako 20:33, 30 wrz 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
Super Slawko. Właśnie coś w tym stylu myślę zrobić chociaż nie wiem czy akurat dam radę tej jesieni bo trochę brakuje mi kasy. A tam pod tym płotem na tym wąskim pasku to wymyśliłam sobie takie seledynowe żurawki, wrzośce bordowe i co jakiś czas trawę ozdobną. Co Ty na to?? Dzisiaj dam Ci już spokój z projektami ja też muszę zmykać z komputera bo syn się już złości że za długo siedzę.
Ale fajne te Twoje projekty i napewno poproszę Cię o więcej. Narazie dzięki i dozabaczyska
____________________
Ogródek Asi
goniako 20:37, 30 wrz 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
Zniknął mi ten Twój projekt!!!
____________________
Ogródek Asi
Slawko 20:39, 30 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Już dodałem No świetnie też podobnie myślałem właśnie i takie rośliny właśnie co jakiś czas może i nawet w innych proporcjach powtarzaj, dodając może też inne rośliny ale nie za dużo bo się bałagan jeden zrobi ah... to tylko przyjemność dla mnie Pa
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
kaisog1 22:40, 30 wrz 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Sławko - no ja bym tam widziała żurawki z tujami. Ponieważ w programie ich nie ma zaznaczyłam jedynie kolor...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 22:42, 30 wrz 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
goniako napisał(a)

to i ja wstawie swoją

Kule na pniu musisz sobie wyobrazić żółte (bo to mają byc trzemieliny)



Witam Cię Małgosiu i od razu dziękuję za piękny projekt. Napisz mi tylko co to za rosliny przy tych kulistych Danicach. A tam pod płotem to chyba tawuła i jakieś trawy!


Żurawki sadzilabym przy Danicach. pod płotem trzmielina i miskanty. Zastanowiłabym sie również nad "rzucieniem" na plot bluszczu.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 22:59, 30 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
goniako napisał(a)
Po lewej stronie chodnika (tam gdzie trawnik) postanowiliśmy z mężem posadzić tuje Danica coś podobnego jak na tym zdjęciu




Tutaj bonsai trzeba włączyć w jedną rabatę, kołki drewniane usunąć. Czy na brzegu rosną pięciornki? Za nimi te kolorowe chyba begonie są niższe, kolejnośc mogłaby być odwrotna. Pięciorniki bym gdzie indziej przesadziła, a zamiast nich lepsze będą tawuły japońskie o żółtych listkach. W żwirku pod domem może hortensje Limeligt?, a pod nimi żurawki Berry Smoothie

Gosia dobrze radzi małą ilość gatunków.

Na każdym forum normalne jest mówienie na "ty" bez względu na wiek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Slawko 23:10, 30 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
oj, ale to nie jest ogródek Asi:/ chodzi o ten na 1 stronie Danusiu, ciężko tak dla mnie pisać ale skoro na "Ty", to się dostosuję
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
goniako 07:35, 01 paź 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
Witam Danusiu!
Bardzo się cieszę że pojawiłaś się w moim wątku. Mam nadzieję że poradzisz co zrobić z tą moją przestrzenią żeby powstał jakiś ogród. Sławko mnie tu wspiera już od jakiegoś czasu. Zresztą inni też. W ogóle odkąd trafiłam na ogrodowisko to ciągle szukam wolnego czasu żeby choć na chwilę do Was przysiąść. Bardzo fajna stronka i bardzo miłe towarzystwo.
Ja nie mam jeszcze nic, tylko trawnik i mętlik w głowie. Moje zdjecia są na 1 stronie tego wątku.
____________________
Ogródek Asi
goniako 21:14, 03 paź 2012


Dołączył: 25 wrz 2012
Posty: 38
Byłam dzisiaj w szkółce. Kupiłam 15 sztuk Danicy. Narazie na ten pierwszy pas od trawnika. W ogóle nie było wyboru. Chciałam kupić żurawki - nie było, żadnych traw ozdobnych. Po prostu same tuje, świerki i sosny. Nie ma u nas dobrej szkółki. Nawet kamieni do wysypania podłoża nigdzie nie kupiłam. Beznadzieja. Ale małymi kroczkami dojdę do celu. (Mam taką nadzieję)
____________________
Ogródek Asi
gunia1990 21:25, 03 paź 2012


Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 156
Witaj

Sławko strasznie dużo wklada w te Twoje rabatki, dla mnie za dużo, ae co kto lubi. Ja bym się skłaniala do propozycji Gosi, zresztą sama po zobaczeniu Twoich zdjęć wpadlam na podobny pomysł z kulkami na pniu
chciałam się rozpisać na temat innych mozliwości niz lawenda, le widze, że kupiłaś Danicę. No to gratuluję, teraz trzeba obsadzić parter Niestety nie pomogę Ci z szukaniem szkółki u Ciebie, a bardzo bym chciała..
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies