Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grubej dyni zmagania z naturą

Pokaż wątki Pokaż posty

Grubej dyni zmagania z naturą

gruba_dynia 12:15, 09 sie 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Witam
Pani wątku nie przepadła, wygrzebała się z ziemi
Zdjecia wkleję i owszem.
Całą zimę pracowałam nad projektem i nic z tego, bo ciągle coś zmieniam, więc to ciągle tak jakbym nie miała projektu Generalnie na pól ogrodu mam plan, a na resztę nie.
Przez wiosnę zrobiliśmy częściowo ogrodzenie i wylaliśmy taras. To uporządkowało nam przestrzeń.
Resztę zobaczycie na zdjęciach.
Pozdrawiam tymczasem.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 13:03, 10 sie 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
A oto kilka aktualnych fotek. Dopiero jak porównuję zdjęcia to widzę, że rośliny urosły.

Na zdjęciu nr 1 bukszpany przeniesione z obwódki wokół trampoliny, przeżyły przeprowadzkę.





Pod kuchennym oknem moja duma


Borówki i maliny
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 13:12, 10 sie 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Tutaj wiosną będziemy sadzić graby na żywopłot. Zostawiłam miejsce. Poradźcie, proszę, jak tę ziemię do wiosny przydotować, żeby była żyzna i żywoplot miał dobry start. Nawozić na zimę? czym? Jak to fachowo zrobić.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
dorciabe 13:13, 10 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Podobają mi się proste linie, chyba zmienię u siebie
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
wiunia 20:38, 11 sie 2013


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Kroi się śliczny ogród, pozdrawiam serdecznie
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
gruba_dynia 10:17, 27 sie 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Hej, hej, witajcie
Staramy się wykorzystać intensywnie ostatnie letnie dni. Zagospodarowujemy teren przy tarasie. To co widać na zdjęciach to prace nad murkiem oporowym z gabionów. Taras w przyszłości będzie pokryty deskami.
Wykopki - to moja mozolona praca. Natomiast widoczne na zdjęciach arcydzieła z drutu - to twórczość mojego męża Sam od podstaw buduje gabiony. Jeden najmniejszy już jest prawie gotowy.

Tam gdzie jest nasypana ziemia, teren będzie podniesiony i wyrównany do wysokości gabionów. Mile widziane propozycje jak go zagospodarować.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 10:24, 27 sie 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Ups... nie mogę wrzucić zdjęć
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 10:48, 27 sie 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Widok z góry na miejsce przygotowane na gabiony. Widoczna śliwka będzie formowana w płaskie drzewko szpalerowe, a wokół tarasu pojawi się też lawenda.


Lawenda posadzona, produkcja gabionów w toku






Pierwszy gabionik prawie gotowy i bukszpany przygotowane do posadzenia

____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
iwka 08:49, 28 sie 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Bardzo ładnie, gabiony też mi się podobają. Mąż zdolniacha. Robicie je z gotowych konstrukcji czy od podstaw sami. Mogłabyś po krótce opisać, jak je wykonać.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
gruba_dynia 10:30, 28 sie 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Kupiliśmy ocynkowane ogrodzenia panelowe, ktore mąż tnie na mniejsze elementy zgodnie z wcześniejszym projektem, ścianki łączy ze sobą drutem i tak oto buduje kosze na kamienie Miejsca cięcia maluje aby nie rdzewiały.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies