Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grubej dyni zmagania z naturą

Pokaż wątki Pokaż posty

Grubej dyni zmagania z naturą

gruba_dynia 18:46, 07 paź 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Tak jest obecnie
Przy trampolinie bukszpany posadzone pod wpływem chwili, a raczej zachwytu nad tym co zobaczyłam na ogrodowisku - uff ja tez tak potrafię . Oczywiście są do przesadzenia, jeszcze nie wiem gdzie. Trampolina tez bedzie przestawiona na wiosnę.


Poniżej ławki i stół produkcji mojego męża z desek z pobudowlanych



____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Mirka 18:48, 07 paź 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Zdolny M
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
gruba_dynia 18:56, 07 paź 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
I ostatnie na dziś:
Nasadzenia pod kątem przyszłej rabaty, z sosny hakowatej będzie coś na kształ bonsai. Rządek wierzb do przesiedlenia, ale mąż ma do nich sentyment, bo pierwotnie wyrastały spod fundamentów domu


Rabata owocowa, są już borówki, na dniach dojdą maliny


Świerki w coraz lepszej formie


Winogrona, które mają nieco przysłonić jadalnię, przed nimi jałowce płożące, wzdłuż okna - juki
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Gardenarium 19:02, 07 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak pomyślałam, że potrzeba tutaj prostych linii, a więc działaj. I witaj u nas

A ja teraz robię akurat taki ogród w proste linie

Fajne, wielkie schody Donice się zmieszczą, wielkie i wysokie, nowoczesne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
baraga1904 19:12, 07 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...szykuje sie ogród nowoczesny...? obiecujące początki...
wiunia 21:59, 07 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Kolejna ogrodowiczka z super zdolnym M ! Poczatki obiecujące, wyobrażam sobie jak te jukki zakwitną to widok przez to okno będzie rewelacyjny
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Loosiuu 20:27, 25 paź 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Szykuje się coś ciekawego No jak dla mnie te świerki były dobrym pomysłem bo będą ładnym tłem za pare lat. Takie tło jest tutaj potrzebne. Może chcielibyście się zdecydować na jakiś jeden duży, paro metrowy okaz drzewa? Jest to koszt ok.300zł za ładniejszy okaz. Dzięki niemu ogród "szybciej dojrzeje". Może jakiś duży buk, tulipanowiec, albo jakiś najtańszy klon?? Często to wydaje się niczym nadzwyczajnym, ale takie drzewa dodają charakteru ogrodowi, poprawiają po parunastu latach mikroklimat i daje idealny świetlisty cień w gorące dni, no i sprawiają ogromną radość z posiadania. Widać, że wokoło mało sąsiadów ma jakieś krzaczki. Sadząc takie drzewo polepszysz nie tylko wygląd swojego otoczenia, ale całej ulicy. Jest to wbrew pozorom mały wydatek. Pomyśl sobie ile wydałabyś na rośliny, które posadziłabyś bez konkretnego planu, jak np. bukszpany przy trampolinie? Zachęcam jeszcze raz I taka rada.. Zacznij od tworzenia tła dla innych roślin. Zamiast kupować drobne krzaczki, przezwycięż zachcianki odkładając pieniądze na rośliny, które za pare lat dadzą bardzo ładne efekty.
Poczytaj artykuły:
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/69-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-3-projektowanie
Nadchodzi zima, a z nią długie wieczory. Możesz je wykorzystac na zrobienie spisu roślin, które byś chciała mieć. Nie bój się pytać. Kto pyta nie błądzi. Zaglądaj do nas, my ci pomożemy ;D
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
zawitka 08:29, 04 lis 2012


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14037
Witaj krajanko!!! Piękny dom piękna działka i zdolny i chetny M to dla zakreconej ogrodniczki pomocne cechy w realizacji marzeń.Pracy będzie moc ale i zadowolenie fantastyczne.Zaplanuj sobie wszystko bo to prawda że nie warto pracowaci ciagle zmieniac Ja też mamdziałkę 700m i domekna niej i dopiero terz mogę poukładac sobie wszystko tak jak powinno być .Mam sporo roślin nawet mogę się z Tobą podzielić ale wszystko muszę poprzesadzać i przemyśleć na nowo.Teraz czas na przemyśleniea ana wiosnę do pracy Powodzenia i serdecznie pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
malkul 20:46, 05 lis 2012


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
A Pani wątku gdzie przepadła? Pozdrowienia zostawiam i czekamy
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
monteverde 21:24, 05 lis 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ja też witam na forum i czekam na dalszy ciąg
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies