Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grubej dyni zmagania z naturą

Pokaż wątki Pokaż posty

Grubej dyni zmagania z naturą

ewa004 21:07, 05 gru 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
gruba_dynia napisał(a)




A co zamierzasz położyć na ten taras ?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Nikita 14:40, 04 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
No, obejrzałam sobie sesję zdjęciową i stwierdzam, że zaczyna się powoli coś dziać. Masz piękny dom i zaczątek pięknego ogrodu. Minimalistyczne klimaty – bardzo w moim guście. Podziwiam ogrom pracy, którą włożyliście w budowę gabionów. Naprawdę ślicznie to wygląda. Przez zimę szukaj pomysłów i inspiracji, projektuj i zbieraj siły, a na wiosnę….. zajęcia ogrodowo-areobikowe. Życzę pięknego ogrodu, będę zaglądała. Pozdrawiam Nikita.
PS. Wieloszka ma też ogród minimalistyczny – może sobie uszczkniesz jakiegoś pomysła.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Zuza 22:11, 05 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Droga Właścicielko wątku czy zdradzisz nam swoje imię bo jakoś tak dziwnie mi się do Ciebie per "Gruba_Dynio" zwracać?
Przede wszystkim witam się u Ciebie i od razu móie, że bardzo, bardzo mi się tu podoba. Coś mi się widzi, że jesteśmy świadkami powstawania prawdziwej perełki!
Uwielibiam takie uporządkowane, nowoczesne ogrody. U mnie ze względu na położenie i charakter domu taki ogród odpadał. Ale będę Ci bardzo kobicować. Gabiony super! Jesteście z meżem zdolniachy!!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
ana_art 15:36, 19 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Cześć, miło widzieć kolejną podlasianke plan na wiosne gotowy?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
UlaB 18:40, 19 lut 2014

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Gruba_dynio, mam nieodparte wrażenie, że byłyśmy sąsiadkami i ponownie trafiłyśmy w tę samą okolicę (jeden widoczek jest mi znajomy, ale może to złudzenie....).
Ogród zapowiada się bardzo fajnie - będę kibicować!
Pozdrawiam
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Slawko 19:50, 19 lut 2014


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
gruba_dynia napisał(a)




Witam Ładny, nowoczesny ogród u Ciebie powstaje! Zapewne widziałaś już ogrody Marzenki czy Agnieszki (Gusiarz), w sam raz pod Twój styl. Tak oglądałem Twoje zdjęcia i tak zwróciłem uwagę na ten kwadracik w tarasie, w którym jak widać na załączonym obrazku jest posadzony żywotnik... i ja w tym miejscu widziałem od razu, też kulkę na pniu ale Robinię akacjową 'Umbraculifera'.
Bardzo mi się też podoba betonowy taras, choć wyczytałem, że w przyszłości ma zostać pokryty drewnem. A może trochę drewna i trochę betonu zostawić?
Haha jeszcze zapomniałem wspomnieć o śmiesznej nazwie wątku... ciekawe skąd pomysł na niego
Na początku też myślałem, że realizujecie wizję projektanta ale jednak to Wasze wizje i z pewnością Was ogromnie cieszą szczególnie gdy już można je podziwiać w rzeczywistości i jeszcze się innym podobają, bo naprawdę jest ładnie. Będę z przyjemnością podpatrywał Wasze działania... pozdrawiam i macham
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
EwaG 21:58, 19 lut 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witaj (aż mi nie chce wyjść z klawiatury) "Gruba dynio ".
Przepraszam,że tak pod wpływem pierwszego wrażenia (ale są one dość istotne) - mam drobną uwagę.
Zamiast tej skarpki wysypanej żwirem dałabym też niski gabionek z drobniejszymi kamieniami i w to wsadziła trawy. Można w gabion włożyć duzy pojemnik z ziemią, a tylko boki i góre wypełnić ozdonym kruszywem.
Pozdrawiam
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
gruba_dynia 13:50, 20 lut 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Cześć, miło zobaczyć, że wątek żyje

Jeśli chodzi o "gruba dynia" to mój mąż tak mnie przezywa Mam na imię Ewa

UlaB - jeśli takiego samego nicka uzywałas kiedyś na innym forum to zgadza się, byłyśmy sąsiadkami i od męża wiem, że mieszkacie teraz w pobliżu. Czy masz tu swój wątek z ogrodem?

Wracając do ogrodu... próbuję coś zaplanować od wschodu, czyli na największej powierzchni. Nie mamy projektu od architekta i jeszcze nie skończyliśmy domu więc ogrod "robi się" powoli.

Plany na ten rok:
1. Żywopłot na granicy wschodniej działki - thuja smaragd
2. Żywopłot na granicy zachodniej gdzie jest wjazd na posesję - grab
3. Miejsce ogniskowe - gdzieś na obecnym trawniku
4. Założenie trawnika na podwyższonej części którą oddzielają gabiony.
5. Przedłużenie rabaty lawendowej przy tarasie (w tym miejscu gdzie EwaG proponuje gabiony). Ewo, chwilowo mam dość gabionowania i mocno wierzę w to, że lawenda odstrasza komary
6. Odprowadzenie wody z rynien w głąb ziemi.
7. Ewentualnie jakieś początki rabat jak już powstanie miejsce ogniskowe, aby połączyć wszystko w spójną całość.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Slawko 14:50, 20 lut 2014


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Wielki plus za żywopłot grabiowy.... a palenisko może na tej podwyższonej rabacie za gabionami? Fajnie jakbyś rozrysowała działkę, dom i istniejące elementy małej architektury, jak gabiony, wtedy łatwiej będzie podpowiedzieć. Co do nicka to w zupełności nie adekwatny do Twojej osoby fizycznej ale zapewne ma swój inny przekaz. Pozdrawiam
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
UlaB 18:06, 20 lut 2014

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
gruba_dynia napisał(a)
Cześć, miło zobaczyć, że wątek żyje

Jeśli chodzi o "gruba dynia" to mój mąż tak mnie przezywa Mam na imię Ewa

UlaB - jeśli takiego samego nicka uzywałas kiedyś na innym forum to zgadza się, byłyśmy sąsiadkami i od męża wiem, że mieszkacie teraz w pobliżu. Czy masz tu swój wątek z ogrodem?

Wracając do ogrodu... próbuję coś zaplanować od wschodu, czyli na największej powierzchni. Nie mamy projektu od architekta i jeszcze nie skończyliśmy domu więc ogrod "robi się" powoli.

Plany na ten rok:
1. Żywopłot na granicy wschodniej działki - thuja smaragd
2. Żywopłot na granicy zachodniej gdzie jest wjazd na posesję - grab
3. Miejsce ogniskowe - gdzieś na obecnym trawniku
4. Założenie trawnika na podwyższonej części którą oddzielają gabiony.
5. Przedłużenie rabaty lawendowej przy tarasie (w tym miejscu gdzie EwaG proponuje gabiony). Ewo, chwilowo mam dość gabionowania i mocno wierzę w to, że lawenda odstrasza komary
6. Odprowadzenie wody z rynien w głąb ziemi.
7. Ewentualnie jakieś początki rabat jak już powstanie miejsce ogniskowe, aby połączyć wszystko w spójną całość.


trafiony
Wątku nie mam - czasu nie mam ale w ziemi grzebie się jak tylko znajdę chwile, przesadzam, dosadzam.... W wolnej chwili zapraszam na kawę

A wracając do ogrodu - jesteście na 100% zdecydowani na smaragdy?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies