Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grubej dyni zmagania z naturą

Pokaż wątki Pokaż posty

Grubej dyni zmagania z naturą

iwka 09:30, 12 wrz 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Bardzo ładnie. Efekt końcowy będzie super, bardzo mi się podoba. Będę podglądać i kibicować. Zmęczenie i ból szybko mija jak się patrzy na swoje dzieło, człowiek wieczorem pada, a następnego dnia ma jeszcze więcej siły do pracy. Tak to jest z nami, szalonymi "ogrodnikami"
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
GorAna 17:26, 13 wrz 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Przychodzę z rewizyta
Piękny nwoczesny ogród tworzysz...gabiony pierwsza klasa
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
gruba_dynia 10:40, 16 wrz 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
W związku z tym, że akcja "gabiony" zbliża się ku końcowi, mam prośbę o pomoc w zaprojektowaniu podwyższonej części ogrodu za gabionami.
Chciałabym aby znalazło się tam miejsce na kawałek trawnika (zapotrzebowanie męża na miejsce na kocyk ). Na granicy z gabionami chciałabym coś posadzić... wrzosy, trawy ? W rogu będzie przeniesiony z innego miejsca dąb. Jest to nabytek od sąsiada, więc nie wiem czy on jest karłowaty czy co, ale z pewnością wygląda jak po przejściach Jest pogięty i jakoś nie rośnie w górę. Myślę, że na tej podwyższonej części będzie bardziej przystojny.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Kondzio 10:58, 16 wrz 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Gabiony super
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
gruba_dynia 11:10, 16 wrz 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Oto podwyższona część ogrodu



Długość boku z gabionami 7,5m, długość boku z prawej strony za koroną drzewka ok.5m. Teren będzie wyrównany prawie do poziomu gabionów. Wzdłuż ogrodzenia zostanie posadzony żywopłot chyba ze Smaragdów, ale docelowo formowany, cięty z góry na równo. Trzy widoczne thuje przesadzę na prawo i tu pomiędzy nimi widziałabym trawy.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
asica 11:28, 16 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Nie mogę się dopatrzyć gdzie ta Dynia, w dodatku gruba; świetny nick i świetne pomysły w ogrodzie. To skarb mieć w domu takiego zdolniachę (wiem coś o tym, też takiego mam .
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
gruba_dynia 11:48, 16 wrz 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Tak na szybko


W prawym górnym rogu rabaty, na polu brązowym czytaj wysepce wyspanej korą aż się prosi o jakieś drzewo. Posiadam jodłę koreańska i klon pospolity, które mogę tu przedadzić z innych miejsc. Ale moze coś innego?

W dolnym lewnym rogu, jak widać wspomniany wcześniej dąbek. W tej chwili ma około 1,2 m wzrostu i raczej rozkłada się na boki niż rośnie do góry.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 11:54, 16 wrz 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Asiu, pomysłów to ja mam kilka na minutę i ogromny problem z podejmowaniem decyzji. Jak oglądam ogrodowiskowe ogrody, to z każdego chciałabym coś zaczerpnąć do siebie, a wiadomo nie da się.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Magda_ 12:02, 16 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Zaczyna być ciekawie - będę zaglądać
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
asica 12:13, 16 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Wspomniany dąbek może być wielgachnym drzewem i ciężko będzie się go pozbyć, mam tak z akacją , którą "malusią tato z lasu przyniósł", teraz ma lat 20, podlega pod ustawę o ochronie przyrody i nie ma szans by się jej pozbyć. Bardzo utrudnia mi pracę w ogrodzie. Kto ma ten wie, że przez cały rok pod nią jest śmietnik.
Jeśli dąbek wyrósł u sąsiada, to z raczej nie będzie to żadna karłowa odmiana .
Do ogrodu przydomowego proponuję nieduże drzewka - np wiśnia umbraculifera, lub coś zaszczepionego na wysokim pniu.
Z drzewami trzeba ostrożnie, bo kiedy okazuje się, że jest za duże do przydomowego ogródka, najczęściej już nie można go "bezkarnie" wyciąć.
Samo rozrysowanie rabat badzo mi się podoba.
Ziemię pod szpaler pod ogrodzeniem zdecydowanie wzbogaciłby kompost. Ja produkuję i używam do wszystkich roślin, a każda nowo posadzona roślina dostaje go sporą dawkę.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies