Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grubej dyni zmagania z naturą

Pokaż wątki Pokaż posty

Grubej dyni zmagania z naturą

gruba_dynia 11:37, 31 mar 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493

Kora wysypana, kancik trawnika zrobiony


Druga część żywopłotu grabowego

Rzut oka na całość przedogródka
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 11:43, 31 mar 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
I jeszcze mała ciekawostka. Moje eonium zakwitło, pierwszy raz...


____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
vagnieszka 11:20, 01 kwi 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
Witaj Ewo,
Bardzo mi się podoba; gabionów nigdy nie lubiłam, a tu proszę - taka niespodziewajka chyba właśnie polubiłam...
____________________
Agulek Mój "ogród"
gruba_dynia 13:17, 07 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Witajcie,
Za mną weekend wypłaszczania rabaty lawendowej przy tarasie. Ślad na murze pokazuje że nie była to wysoka skarpa, ale 8 taczek ziemi się nazbierało...Może dziś uda mi się ją skończyć.
Tymczasem murek zostanie obsadzony bluszczem, w przyszłości będzie tam niski żywopłot bukszpanowy do wysokości gabionu.



____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 23:27, 07 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Projekt nr 2.
Zmodyfikowałam nieco poprzedni projekt. Patrząc od góry, za placem ogniskowym kolorowe pasy to niższe piętro żywopłotu, gdzie widziałabym miskanty i berberysy kolumnowe oraz najniższe piętro gdzie będą niskie trawy. Rabata pomarańczowa to kule bukszpanowe w trawach, jedna z nich to kula cisowa na pniu. Bardzo mi się takie rabaty podobają. Przeniosłam warzywnik, teraz leży w jednym polu żwirowym wspólnym z pigwowcami i dodałam ekrany z cisa (nr 16). Bardzo podobają mi się długie ogrody "pocięte" takimi ekranami. Chciałabym zastosować je u siebie, stanowiłyby zasłonę i ogniska i reszty ogrodu (po lewej mam sąsiadów). Białe pola w trawniku m.in te gdzie rosną cisy to żwirowa nawierzchnia. Placyk ogniskowy będzie w częściowym wgłębniku, ogród ma lekki spadek w kierunku domu i w zasadzie po jego wykopaniu okaże się czy to wszystko ma ręce i nogi
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruby_dyniek 23:38, 07 kwi 2014

Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 8
No piękne to wszystko, tylko kto ogarnie wszystkie te codzienne zmiany ?
I kto je wszystkie wykona ... ?
Choć niechętnie bardzo ! - to muszę przyznać, że zadziwia mnie twój upór do zmian i chęci do pracy.

Pozdrawiam "podczytywaczy".
gruba_dynia 09:45, 22 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Święta, świeta i po świętach

Rabatę lawendową udało mi się zakończyć przed świętami. Posadziłam tez bluszcz żeby zakrył murek, czosnki i róże... prawdopodobnie źle posadzone

Gruby_dyniek w tym czasie był pochłonięty wykopkami - robił odprowadzenie wody z rynien pod ziemię. W trakcie prac trawnik wyglądał strasznie i trudno było uwierzyć, ze będzie jeszcze kiedyś ładnie. Ale udało się i co najważniejsze system działa. Po uporządkowaniu fotek wrzucę relację z tego przedsiewzięcia, może komuś się przyda instrukcja jak można zrobić to własnymi siłami

Poniżej jeszcze fotki ukończonej rabaty:


____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 09:46, 22 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
A moje niektóre czosnki mają już pąki
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 09:48, 22 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
A tak poza tym, moze ktoś skrytykuje moje projekty?
Zabieramy się teraz za placyk ogniskowy, wszystkie pomysły mile widziane, oczywiście zanim mąż zacznie kopać
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 10:46, 23 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Przeniosłam się z wątkiem tutuj z projektowania, bo w zasadzie projekt jest już zrobiony. Oczywiście pewnie ulegnie jeszcze róznym modyfikacjom, ale tymczasem działamy zgodnie z nim.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies