Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grubej dyni zmagania z naturą

Pokaż wątki Pokaż posty

Grubej dyni zmagania z naturą

gruba_dynia 21:53, 11 maj 2018


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
I aktualnie,11 maj 2018

nowe nabytki:


i z innej perspektywy:



rabarbar wyprodukował to:


graby rosną jak szalone:


sosnowe niwaki:

____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
BKosimkArt 22:58, 11 maj 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Superancko u CIebie, świetne krzesła! i gruszki wow jakie wysokie będą jak na palmety...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
isia33 22:23, 12 maj 2018


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Witaj, podoba mi się u CiebiePodglądam od początku. Pomysł ze szklarnią zapisuję do zmałpowania. Masz fajne wejście do domu, chętnie zobaczyłabym zbliżenie. Pozdrawiam.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
gruba_dynia 14:20, 14 maj 2018


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Zbliżenie wiatrołapu?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Makusia 14:27, 14 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Śliczny ten Twój ogród. Kwiat rabarbaru podobno się obrywa, żeby siły produkcyjne szły w łodygi.
Piękny stożek z srebrnego (?) stworzyłaś, a szklarenka to dzieło sztuki!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
MartaKozak 14:46, 14 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
gruba_dynia napisał(a)
Zbliżenie wiatrołapu?


Tak, tak, wiatrolapu, podpisuje sie pod tym pytaniem.
Jaka firma ci robila ?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
UlaB 15:37, 14 maj 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
inspekt full wypas m. robił?

pozdrawiam
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
gruba_dynia 08:22, 15 maj 2018


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Szklarenkę robił mąż, zobaczymy jak się sprawdzi, bo dopiero, że tak powiem, jest w fazie rozruchu

Wiatrołap już był zrobiony jak kupiliśmy dom więc nic nie wiem na temat wykonawcy. Zdjęcie z bliska zrobię wieczorem.

Kwiat rabarbaru i owszem, powinniśmy wyciąć, ale tak nam się podoba, że został . Rabarbar pełni u nas też funkcję dekoracyjną, a może głownie dekoracyjną.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
akwarela 15:00, 16 maj 2018


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Kochana podpowiedz mi bo mnie skręci zaraz na krzesełku, jak ty robisz te stożki z iglastych. Chodzi mi o to czy robisz to na tak zwane oko czy za pomocą jakiegoś sprytnego narzędzia, sposobu? Mam kilka świerków, sosen itp., które bezwzględnie wymagają rozpoczęcia formowania w celu poskromienia wzrostu inaczej niedługo przejść się obok nich nie da. Te twoje wyglądają pięknie. Jak szerokie są na samym dole? Jak wysokie. Napisz na przykładzie jednego drzewka, tyle mi wystarczy Mam nadzieję, że wystarczy ci cierpliwości, żeby mi odpisać Przepiękna zmiana w twoim ogrodzie, z klepiska takie cuda. Wspaniale! Przyjemnie się tu odpoczywa.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
gruba_dynia 12:59, 17 maj 2018


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Akwarelo, to zależy od drzewa
Formuję iglaki od początku bo raz, że mam mały ogród, dwa, uwielbiam takie ujarzmione formy.

Sosny - skracam nowe przyrosty (świeczki) metodą obłamywania ręcznego w połowie, lub wręcz zostawiając 1/3 nowego przyrostu. Mam dwie sosny z których staram się zrobić niwaki i w tym wypadku dodatkowo wycinam niepotrzebne gałązki i większość oczyszczam do łysej kory z igieł. Zostawiam tylko "poduszki".

Świerk srebrny i jodła koreańska - tnę nożycami wczesną wiosną formując stożek. Pomaga mi długi kij który ustawiam po skosie opierając o drzewo. I tak krążę z tym kijem po obwodzie i wycinam wystające gałązki. Trzeba tylko pilnować, aby kij w każdym ustawieniu miał mniej więcej ten sam kąt nachylenia. W trakcie roku docinam czasami pojedyncze wybujałe gałązki, bo przyrastają nierównomiernie.

Świerk ma na dole około, nie mierzyłam, ale jakieś 1,2 m. Jodła (koło czerwonej ławki) jest trochę węższa, myślę że nie przekracza metra. A wysokość..., świerk około 3 m (w tym roku było pierwsze cięcie z drabiny), jodła ok 2m.

Wg mnie podstawą jest cięcie od wczesnych lat drzewa, zanim gałęzie zgrubieją, bo potem to chyba będą dziury, nie wiem czy duży i rozłożysty świerk się zagęści. Wg mnie nie.

A tak w ogóle to dzięki za pochwały

____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies