Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Syla 13:40, 15 lip 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
lawenda u Ciebie bosssska .... u mnie prawie przekwita .... dlaczego? nie wiem .... w ubiegłym sezonie aż do września kwitła .... każdy sezon inny ? może tak jak i w przypadku cięcia Irenko podkrzesanie drzewek na korzyść zdecydowaną .... tak czy owak i tak u Ciebie klimatycznie aż się wychodzić nie chce aaaaa u mnie leje i z polaru nie wyskakuję a chciałabym bardzo buźak
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Milka 13:56, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
AgnieszkaW napisał(a)
Tylko Irenko, musze Cię ostrzec, żeby te róże krótko ścinać wiosną, bo inaczej pędy są za dlugie i pokładają się, no i szybko opadają płatki - trzeba często ją czyścić (no ale coś za coś - praca w zamian za długie i prawie ciągłe kwitnienie).


dobrze, ze to napisałąs, muszę jeszcze raz przemyśleć to sobie, bo zmierzam ku roślinom coraz mniej wymagającym, nie wyrabiam się, a potem będzie tylko gorzej

nowe lilie kwitną, na razie pierwszy kwiat....a te ciemne bardzo wysokie i wymagaja podpórek, ale przenosze je...po raz 3!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:10, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ewa004 napisał(a)
Irenko o macierzance odpowiedz doczytałam ,dzięki
Ale ja mam taką niziutka macierzankę ,a ktoś tam napisał że taka się sama czyści ,więc jak ?

Irenko i podpowiedz mi jeszcze jak tniesz przekwitnięte pąki róż ,czy tylko sam pak ,czy jak czytałam do miejsca gdzie na gałązce jest 5 liści czy jeszcze inaczej bo milion sposobów już wynalazłam


niby tak jest, że się czyści, ale jak przytniesz, dalej kwitnie i jest gęściejsza

co do róż, ucinam pod pąkami, pod skosem, nad pierwszą parą liści; Rahpsody Blue juz po tym cięciu powtarza kwitnienie, tak samo Novalis
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zbigniew_gazda 14:12, 15 lip 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Macham domownikom i gościom. Ale super niespodziewanka. Harmonogram prac mogę Ci zrobić- mam w tym wprawę. Podaj czynności i kiedy chcesz zakończenie. Za wszystko będzie odpowiedzialny Waligóra he he he.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Milka 14:14, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
asc napisał(a)
Żyję, ale czasu nie mam ... poniedziałek..grrrrr.. i leje non stop prawie .. ale u Ciebie poczytałam wszytko


ja lecę na pysk, wypiłam rano 1 kawę i ciśnienie mam niskie, albo ta pogoda

łobuz Dżaga, wczoraj niezła akcja z kotem była, no człek nie może spokojnie życ i pracować w tym ogrodzie, szkoda kota, moich roślin i psa!
ostatnio tu sobie wymyśliła leżenie;(
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:16, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Joaska napisał(a)

Cudne to połączenie firletki z lawendą!



Joasiu, tu jeszcze liatria jest i chyba do eksmisji, bo lawenda ją zarasta
i nie wiem, co z mikołajkiem, chyba też nowe miejsce, ale 2 tak przenosiłam, aż padły
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:19, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Sebek napisał(a)
Ahhh ta lawenda

A daliami jestem zaskoczony - moje jeszcze nie myślą o kwitnieniu...Ale może zdążą przed zimą?


ha, ha!
no ja myślę, ze zdążą podlewaj, bo pazerne na wodę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:20, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zeta napisał(a)
To i ja zawitałam u Ciebie ....piekne te dalie .......przypominają mi o ogrodzie ojej babci ...miała ich dużoooooooo......a lawenda jeszcze kwitnie ...u mnie już obcięłam


ta jakoś długo kwitnie, ciut przygięta, po deszczu
zaglądam do ciebie, ale czasami nie wyrabiam na zakręcie
mogłaś część kwiatów zostawić do rozsiania
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:26, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Syla napisał(a)
lawenda u Ciebie bosssska .... u mnie prawie przekwita .... dlaczego? nie wiem .... w ubiegłym sezonie aż do września kwitła .... każdy sezon inny ? może tak jak i w przypadku cięcia Irenko podkrzesanie drzewek na korzyść zdecydowaną .... tak czy owak i tak u Ciebie klimatycznie aż się wychodzić nie chce aaaaa u mnie leje i z polaru nie wyskakuję a chciałabym bardzo buźak



Sylwia, ten rok zwariowany, nie da się wyrobić z niczym, przy takiej zawirowanej pogodzie!
u mnie tak do końca lipca i może połowy sierpnia wytrzyma, potem tnę!

posłąłam słońce, wirtualne, ale za to kurierem

lila Casablanca i kwiaty limki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:31, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zbigniew_gazda napisał(a)
Macham domownikom i gościom. Ale super niespodziewanka. Harmonogram prac mogę Ci zrobić- mam w tym wprawę. Podaj czynności i kiedy chcesz zakończenie. Za wszystko będzie odpowiedzialny Waligóra he he he.



Zbysiu, z nieba mi spadasz, no cuda
pomyślę, wypiszę i u ciebie wkleję, ciekawe, co na to Waligóra
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies