Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Milka 11:50, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ka1sia napisał(a)
Wpadam po krótkiej nieobecności, podczytuję wszystko, żeby z obiegu nie wypaść
Pozdrawiam, Irenko i macham z całej siły buziaki


i ja macham
z niczym się nie wyrabiam, musze nowy plan obmyślić

dalie, przechowałam je w piwnicy, nie podpędzałąm i w końcu kwitną....nie wszystkie jeszcze




i moje cynie, cud że posiałam i są

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:54, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
AgnieszkaW napisał(a)
Widzę Irenko, że firletka dalej Ci kwitnie, u mnie też. Czy po kwitnieniu ją wywalasz na kompost i sadzisz nową, czy ścinasz te i zostawiasz na przyszly rok? Moja kwitnie już trzeci rok, teraz chyba się już nie uda, wszak to roslina dwuletnia (teoretycznie). Róża u mnie to najbardziej popularna Bonica, ale ja ją lubię, bo kwitnie nieprzerwanie do mrozów (tylko przekwitłe kwiatostany trzeba usuwać aż do września - potem już nie wolno, bo musi siły gromadzić na zimowanie, a nie na kwitnienie). Nie przykrywam jej - musi radzić sobie sama. Pozdrawiam



Tam gdzie firletka z lawendą, jest sucho i wapiennie i tam stoi idealnie na baczność
kwitnie nadal i część kwiató zostawiam, aby dojrzały nasiona, następnie zbieram je i wysiewam w wyznaczonych miejscach, pozostałe ścinam nisko, podobnie jak lawendę; masz rację, to dwuletnia roślina, ale stale się wysiewa i stale co rok kwitnie, dlatego tak nie widać, że jest dwuletnia
bardzo mi sie ta róża podoba, chyba zdecyduję się ją kupić do nowej koncepcji, to chyba najlepsze rozwiązanie bedzie...?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
boguslawa_ma... 11:58, 15 lip 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Dawno tu nie zaglądalam a tu takie zmiany,no i goście
Dalie ładne ja też je sadze
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
AgnieszkaW 11:59, 15 lip 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Tylko Irenko, musze Cię ostrzec, żeby te róże krótko ścinać wiosną, bo inaczej pędy są za dlugie i pokładają się, no i szybko opadają płatki - trzeba często ją czyścić (no ale coś za coś - praca w zamian za długie i prawie ciągłe kwitnienie).
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
ewa004 12:16, 15 lip 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Irenko o macierzance odpowiedz doczytałam ,dzięki
Ale ja mam taką niziutka macierzankę ,a ktoś tam napisał że taka się sama czyści ,więc jak ?

Irenko i podpowiedz mi jeszcze jak tniesz przekwitnięte pąki róż ,czy tylko sam pak ,czy jak czytałam do miejsca gdzie na gałązce jest 5 liści czy jeszcze inaczej bo milion sposobów już wynalazłam
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Mala_Mi 12:46, 15 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Żyję, ale czasu nie mam ... poniedziałek..grrrrr.. i leje non stop prawie .. ale u Ciebie poczytałam wszytko
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Joaska 12:51, 15 lip 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
irena_milek napisał(a)



Cudne to połączenie firletki z lawendą!
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Sebek 13:21, 15 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ahhh ta lawenda

A daliami jestem zaskoczony - moje jeszcze nie myślą o kwitnieniu...Ale może zdążą przed zimą?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Zeta 13:23, 15 lip 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
To i ja zawitałam u Ciebie ....piekne te dalie .......przypominają mi o ogrodzie ojej babci ...miała ich dużoooooooo......a lawenda jeszcze kwitnie ...u mnie już obcięłam
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Milka 13:36, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
boguslawa_madejska napisał(a)
Dawno tu nie zaglądalam a tu takie zmiany,no i goście
Dalie ładne ja też je sadze


Bogusiu, tak samo myślimy o daliach, chociaż wymagające są
ten rok obfituje w spotkania życzę słońca, u nas pochmurno.
Bogusiu pozdrawiam
winogrona rosną

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies