Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

mira 16:24, 15 lip 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
trawkę wysadzić bo jest ładna a tam jej nie widać

a to dopiero z tymi cyniami - siać 20 czerwca to bym na to nie wpadła - to znaczy że im później to może lepiej
ja się bawiłam w sianie wczesne do skrzyneczek i co - tylko mam dalię zmienną - prawie wszystkie aksamitki slimaki zjadły a inne jakoś nie wyszły - jeszcze czekam na kosmos no i werbena się udała
ale cynie to niezwykle urokliwe kwiatki lata i jesieni
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
AgnieszkaW 16:25, 15 lip 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Oglądam Irenko tę Twoją rabatę żurawkową i myślę, że najlepiej by było zostawić tam samą żurawkę + coś na pniu, np cis, świrk glauca globosa lub coś innego, resztę zabrać, piwonie też zabrać. Można też w środek żurawek dać np wysoką molinię lum miskant Morning light - 1 lub 3 sztuki, żeby trawka delikatnie ale widocznie wystawała nad liśćmi żurawek - resztę zabrać (czyli piwonię i niskie trawki).
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Milka 16:43, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mira i Agnieszka, czyli już 3 głosy za zabraniem tak zrobię

i fajnie, że Agnieszko podpowiedziałaś, co ewentualnie wsadzić...chyba bliżej mi do cisa, ale trawki też zwiewnie będą górować, no pomyślę

Mira, szczerze, to i aksamitki i jakieś inne też po Anglii siałam, no nie było wyjścia, albo się uda, albo nie, udało się, aksamitki już zaczynają kwitnąć
2 rodzaje cynii miałam, wytworne i czerwone i różowe
kosmos posiałam, ale w donicy jakoś nie bardzo rośnie, tak samo dalie; w gruncie lepiej, jak dam radę..przesadzę
o to coś siałam, ale co..jak pokaże kwiaty może przypomnę sobie

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
gierczusia 17:32, 15 lip 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
A tu znowuż rewolucja ??
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Zeta 17:33, 15 lip 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
O i znalazłam u Ciebie jeżówki w trawach ....chyba i ja cosik sciagne hahahahah
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Milka 17:42, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
gierczusia napisał(a)
A tu znowuż rewolucja ??


oj tak, nawet 2 równocześnie ale już pogadałyśmy z Bogdzią, nigdy końca nie ma, zawsze coś
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 17:43, 15 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zeta napisał(a)
O i znalazłam u Ciebie jeżówki w trawach ....chyba i ja cosik sciagne hahahahah


a proszę bardzo sadziłam rok temu, teraz wielkie kępy jeżówek i od Ani dostałam i też kwitną, a trawy to rozplenice i Morning Light
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Rench 17:59, 15 lip 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
irena_milek napisał(a)


o to coś siałam, ale co..jak pokaże kwiaty może przypomnę sobie


To jest Irenko Tytoń pachnący,przynajmniej tak wyglada
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 18:08, 15 lip 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
irena_milek napisał(a)
no to ja juz mogę sobie wyobrazić!!!!
nawet próbowałam wczoraj wleź na sosnę, ale i tak był za wysoko, na około 6m, więc inne sposoby wymyślaliśmy......psa uwiązaliśmy, cała się zapieniła!

stąd zabieram trawę, zdominowała ją żurawka.......czy zostawić tak, jak jest? w środku sa 2 piwonie



Chyba więcej miejsca trzeba dla piwoni.
One po kilku latach rozkrzewiają się szeroko, albo zagłuszą żurawki,albo żurawka będzie przeszkadzała piwoniom we wzroście.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Megi 18:56, 15 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Tylko opuszczę Ogrodowisko na weekend, a zaległości, jakby miesiąc człowieka nie było u Kondzia widziałam, że spotkanie się udało i sesję miał przednią w Twoim ogrodzie, a u CIebie widzę, że masz dalekosiężne plany budowlano-roślinne i podziwiam zapał do pracy , machając lecę dalej
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies