Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Milka 13:04, 27 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
JulkAd napisał(a)
Sporo prac porządkowych wykonałaś Irenko, efekt widoczny od zaraz, ale też sporo Cię czeka...podziwiam Twoją pracę przy iglakach, bo wiem, że to niełatwe zadanie


to chociaż dobre, ze efekt od razu, ale jeszcze z 2 dni mi zejdzie , czyli gdzieś 20 godzin, aby było idealnie; ty też to robiłaś, to wiesz, że nie jest lekko; a na dodatek pokłułam się, spadłam z tego kwiatonu, jak się cofałam, czułam pod stopami gałęzie i nie wyczułam brzegu i pac i siniak jak jabłko, dobrze że się capiłam gałęzi, a potem w oko się ukłułam, to na drugi dzień już w specjalnych okularach robiłam i w bereciku
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:06, 27 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
AniaDS napisał(a)
Irenko, ale pociachałaś te iglaki, świetnie wyglądają teraz


Aniu, doszłam do wniosku, że wszelkie jałowce, i cyprysy są ładne, jak są cięte, bo tak się starzeją; a pnie jakie mają, byłam w szoku, bo 14 lat nie zaglądałam do środka! drzewa liściaste i iglaste też podcinane wyglądają lepiej, przynajmniej w ogrodzie, bo w lesie wiadomo, inaczej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eliza3 13:07, 27 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Dzisiaj obejrzałam wszystkie zdjęcia, a zwłaszcza Danusiowe z większej perspektywy. Masz bardzo duży ogród, więc pracy faktycznie nie zabraknie na dłuższy czas. Widzę, że ostro się zabrałaś za poprawianie urody iglastym, ja zawsze mam z tym problem, ale będę Cię podglądać, pewnie czegoś się nauczę.
Mam takiego skayroketa, który jest chudy i rośnie do nieba, nie bardzo wiem co z nim zrobić, już się zasadzałam, aby go wyrzucić, ale poczekam do wiosny... może ocaleje ?
Serdecznie pozdrawiam i życzę dużego zadowolenia ze zmian
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Mala_Mi 13:10, 27 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
irena_milek napisał(a)
a iskanie tak bolesne dla dłoni, tyle suchych patyków do cięcia sekatorem, tych igieł pełno, piłowanie gałęzi!!! nie skończyłam, bo jeszcze płożące w kolejce, ale powiem, że jest ładniej, tak inaczej

widać te igły, ten brąz, a ja lubię ten zakątek i wyglądało to okropnie; cięcie jednak odświeży i odmłodzi rośliny



Daj jaką fotę sprzed ciachania...bo sie gubię gdzie to jest w Twoim ogrodzie i szczerze mówić dalej mam problemy z orientacją.. wiec plic mi plan ogrodu na kartce wstawić.... bo spaceruję i się gubię co chwila....

I pliss mi jeszcze raz zapodać nazwę tej ślicznej czerwonej żurawki..bo nie zapisałam w trwałym miejscu tylko na karteluszku, który porwał kosmos...

Więc co to ciąć iglaki..... współczuje... ja moje w porównaniu do Twoich małe cięłam.. i byłam całą w kropkach.. pojałowcowych...

Jak pomagierzy kopali dziurę pod kałużę to wywozili ziemie przy jałowcu.... jeden z nich trafił po iluś krotnym tylko dotknięciu się gałęzi do szpitala... jałowce silnie uczulają...... ja do nich straciłam po tym serce.... i ograniczę ich ilosć... rosną jak głupie, łysieją w środku... i jeszcze uczulają.....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AniaDS 13:11, 27 paź 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Ja na wiosnę też będę cięła, bo w środku wszystko suche i brzydkie.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
marzena 13:12, 27 paź 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witaj, to niezłe zmiany sie szykują...no, juz zaczęte przecież !
ale tak to jest...wciąż chcemy coś urozmaicać, poprawiać, dostosowywać do naszych nowych wizji
zresztą Ty nie mogłabyś zbyt długo czegoś nie przerabiać
świetnie będzie Irenko
____________________
marzena O....!
Mala_Mi 13:14, 27 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ale tak czy siak.. pełen podziw za waleczność...... i mówią, że kobieta słabą jest
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 13:15, 27 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Eliza, weź go wytnij od spodu, potem zetnij górę i w sposób naturalny się zagęści i możesz nadawać mu kształt kuli i zobaczysz jak wypięknieje..niech rośnie; moje jałowce na tym kwiatonie są potężne, na kilka metrów, bliżej 10 i takie ładne bordowe pnie teraz widać i wygląda to jak wyspa na plaży, tak stwierdził syn;
dzięki i pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:23, 27 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
asc napisał(a)

a iskanie tak bolesne dla dłoni, tyle suchych patyków do cięcia sekatorem, tych igieł pełno, piłowanie gałęzi!!! nie skończyłam, bo jeszcze płożące w kolejce, ale powiem, że jest ładniej, tak inaczej

widać te igły, ten brąz, a ja lubię ten zakątek i wyglądało to okropnie; cięcie jednak odświeży i odmłodzi rośliny



Daj jaką fotę sprzed ciachania...bo sie gubię gdzie to jest w Twoim ogrodzie i szczerze mówić dalej mam problemy z orientacją.. wiec plic mi plan ogrodu na kartce wstawić.... bo spaceruję i się gubię co chwila....

I pliss mi jeszcze raz zapodać nazwę tej ślicznej czerwonej żurawki..bo nie zapisałam w trwałym miejscu tylko na karteluszku, który porwał kosmos...

Więc co to ciąć iglaki..... współczuje... ja moje w porównaniu do Twoich małe cięłam.. i byłam całą w kropkach.. pojałowcowych...

Jak pomagierzy kopali dziurę pod kałużę to wywozili ziemie przy jałowcu.... jeden z nich trafił po iluś krotnym tylko dotknięciu się gałęzi do szpitala... jałowce silnie uczulają...... ja do nich straciłam po tym serce.... i ograniczę ich ilosć... rosną jak głupie, łysieją w środku... i jeszcze uczulają.....



zacznę od żurawki; jedna, ta przy bluszczu to Georgia Peach, a druga Autumn Leaves, obie cudne w słońcu i bez i bezproblemowe, naprawdę je polecam
zrobię ci plan ogrodu, po co masz błądzić, przynajmniej jak będziesz u mnie w gościach, nie zabłądzisz
sporo osób jest uczulonych, ja też mam kropki czerwone, ale miałam długi rękaw i pozapinana na 3 spusty i okulary ważne, bo raz właśnie na trwałe w ten sposób uszkodziłam rogówkę oka!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:25, 27 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
AniaDS napisał(a)
Ja na wiosnę też będę cięła, bo w środku wszystko suche i brzydkie.


to właśnie ten powód, wyglądały jak chore, a one miały ciasno i te igły wisiały na suchych gałązkach; nadawałam różne kształty, część zwisa, część kulki, część stożki; te niebieskie ostre jałowce najtrudniejsze w cięciu, zabezpiecz się do cięcia Aniu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies