Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Kondzio 22:05, 08 wrz 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
buziam mocno hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Mala_Mi 22:05, 08 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gabrysia_ napisał(a)
A ja lubie i korę i kamienie....mam to i to
...dzieki za wyjaśnienie przykrywania nasion,ja rozsypałam ziemie na nasiona i zraszałam kilka razy dziennie,a siałam w upały 2 sierpnia,po trzech dniach juz trawka wschodziła,a po niespełna dwóch tygodniach juz pierwszy raz kosiłam...teraz robiłam dosiewkę i już chyba wolniej to idzie,dzisiaj trzeci dzień i nic nie widać!

Niestety jest już zimniej, zwłaszcza nocą.. i trawka rośnie wolniej... widać to nawet po trawie do koszenia.. już tak często nie trzeba kosić.. I tu przydaje sie agro, bo jest cieplej.. i przy podlewaniu nasionka się nie przesuwają... to też zaleta.

To trawa siana w lipcu zeszłego roku... po 18 dniach.. ta część za rabatą gdzie stoi M. Trawa już byłą do koszenia.. teraz zimniej wiec daję jej miesiąc..

Miesiąc od wysiania miałam spotkanie ogrodowiska.. i było już ładnie

Dalsza część ładniejsza - świeżo siana, a ta ciemna to stary trawnik.. różnicy nie ma Równo miesiąc, pod agro 2 tygodnie



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
agata19762 22:10, 08 wrz 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
asc napisał(a)


Ola, nic nie szkoda, tylko zabierz sie z Agatą.. o ile ma miejsce wolne A jak nie to Kubuś na kolankach i dojedziecie
Zapraszam Mój dom otwarty



Aniu mój bumek jest siedmioosobowy....a nas tylko 4 osoby
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 22:13, 08 wrz 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
asc napisał(a)
Beata - Tak mi się wydawało, że to nic dobrego.. widać po minie tego jegomościa z prawej... na kreskówkach widziałam

Magda - cieszę sie, że sie przydała.. zapraszam do mnie częściej 10 i 12 mamy małe spotkanka

Kondzio - jak widzisz na Wasz przyjazd próbuje zwerbować ekipę powitalną..

A teraz co nababrałam wczoraj wieczorkiem.. i już nie przyjmuje słów krytyki, przesadzać nie będę, zmieniać nie będę... mi może być... a jak sie komuś nie podoba to trudno... niech u siebie zrobi inaczej Wszystkie sugestie z wyjątkiem przesadzania mile widziane Ale przekopywać już nie będę .. mogę dołożyć trafkę jakąś czy cóś.. ale kulki tak zostają
Trawkę posiałam, mam dość rycia w tym miejscu 15 (chyba) kulek siedzi w ziemi...
Fotki słabe bo to wystawa wschodnia i od rana świeci ostre słońce.....

Latarenka sie ochlapała błotem... udawać że tego nie widać..








normalnie czad !!!!!!!!!!!

pięknie Ci to wyszło

nic nie zmieniaj ...podsyp korą i będzie fajnie......
a jak posadzisz cisy to zadecydujesz......czy kora czy kamień

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
mira 22:13, 08 wrz 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ale się oszukałam tych kulek - poczekam na cłość

widziałam liriope w ziemi - zimuje Ci ? ile sezonów masz?

bardzo polubiłam tę roślinę ale się u Ciebie zmienia no ale jak się pracuje to się efekty ma
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
agata19762 22:17, 08 wrz 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Aniu co myślisz o kólkach na pniu z jałowca ???
(podobne do Twoich cisów)

u nas na targu gość miał po 40 zeta wysokie na około 1m 20 cm
ładne były...

tylko jakoś u nikogo wcześniej nie widziałam i siem wachałam....
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Mala_Mi 22:20, 08 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mira.. kulki cisowe widać na fotach powyższych.. stoją na parkingu Na całość jeszcze chwilę możesz poczekać.. nie szybciej niż za 2 tygodnie..

Liriope na razie przezimowało ostatnią zimę.. trochę wcześniej pisałam już dziś komuś co z nim robię.. że te żyją, a inne padały.

Aga - to dzieciow możesz zapakować trochę.. najlepiej piętrowo Nie będą sie nudzić i pytać czy daleko jeszcze
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:29, 08 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
agata19762 napisał(a)
Aniu co myślisz o kólkach na pniu z jałowca ???
(podobne do Twoich cisów)

u nas na targu gość miał po 40 zeta wysokie na około 1m 20 cm
ładne były...

tylko jakoś u nikogo wcześniej nie widziałam i siem wachałam....


Jałowiec potrafi sie sypać w środku, ale cięty, jak widać u Zbyszka.. zachowuje sie ładnie..
Pod Przemyślem w tej cenie są ładne kulki z tujek.. śliczne były te kulki.. od 30 zł do 250 zł i to z różnych tujek.. żółtych zielonych, niebieskich... może by sie wypuscił keidy do Bolestraszyc i zajechał po kulki... naprawdę warto.. zdrowe i ładne.. że ja fotek nie zrobiłam.. tylko te olbrzymie.. ale te są dużo wyższe ode mnie... a średnicę mają ponad 1,5m. Tego są tam tysiące.. od spiralek po kulki... myślę, że takie kulki są przyjemniejsze bo nie kłują i nie żółkną tak w środku i nie uczulaja. ja jestem uczulona na jałowca.. wystarczy że dotknę ,a jestem całą w wysypce.. na nic więcej nie jestem uczulona. Jałowce powodują rdzę grusz... Nie lubie jałowców.. mam je , ale więcej bym już nie posadziła, chyba że płożące nisko po ziemi.



I dobrze, że tam nie zajechałam wcześniej bo cały ogród bym miała w kulkach

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
agata19762 22:31, 08 wrz 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 22:37, 08 wrz 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
no to mi zapodałaś fotki ...

już mam o czym śnić w nocy .......
na pewno będę wzdychać przez sen ......

dobrze, że mój M w pracy....
musiałabym się rano tłumaczyć

dobrze, że nie kupiłam .....
przeczucie młodego ogrodnika
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies